322 Shares 9259 views

Feliciano Lopez – obiecując hiszpański tenisista

Feliciano Lopez – jeden z najbardziej znanych tenisa leworęczny. zwycięzca czterech czas Pucharze Davisa. Trzy czwarte Wimbledon. Laureat pięciu turniejów ATP. W tym artykule zostaną opisane w krótkiej biografii sportowca.

dzieciństwo

Feliciano Lopez (Patrz zdjęcie. Poniżej) urodził się w Hiszpanii (Toledo) w 1981 roku. W tenisie chłopiec prowadził jego ojciec, który pracował jako trener w tym sporcie. Po Feliciano nauczył się pewnie trzymać rakietę, papież podjął swój trening poważnie. Dziesięć lat później, facet zaczął grać w bardzo poważnym poziomie (nawet dla młodszych standardów).

Pierwszy mecz i trofeum

Od turnieju do turnieju, Feliciano Lopez, którego życie osobiste nie został jeszcze zbudowany, zdobyte doświadczenie, a w 1998 roku przyszedł do ATP. Najwcześniejsze w Barcelonie tenisista utracone. Ale rok później Feliciano wszedł do finału Mistrzostw Europy Juniorów. Trzy lata później, sportowiec mówił także w Wyższym.

Szczególnie pamiętny dla widzów zaczął zabawne półfinał w 2002 roku w Buenos Aires. Miesiąc później Lopez osiągnęła ćwierćfinał w Delray Beach. A potem nie było to pierwsze zwycięstwo w zawodach Wielkiego Szlema, przez które Feliciano poszedł do drugiej rundy. W czerwcu 2002 roku, dotarł do czwartego etapu z Wimbledonu. Aby to zrobić, musiał wygrać dwa stałe wrogów – Schuettler i Canas. Pozwoliło Lopez wejść 100 najlepszych najsilniejsze tenisistów planety.

Pierwszy poważny sportowiec zdobył trofeum w 2004 roku w Wiedniu, w turnieju ATP. Następnie w finale Feliciano zdołał Gilermo Kanyasa. Wcześniej Lopez dobre wyniki w Open Championship w Dubaju. Ale, niestety, stracił w finale jego równolatek Federer. Ale pod koniec sezonu zawodnik wraz z Fernando Verdasco dostał w Sztokholmie podwaja trofeum.

Wzloty i upadki

Po roku 2004, Feliciano Lopez wpadł pięcioletniego pecha. W tym czasie nie był w stanie uzyskać żadnych nagród. Ponadto zarówno pojedyncze i podwójne. Chociaż finał sportowiec znalazł się wielokrotnie.

2008 to było szczególnie bolesne porażka w Dubaju przeciwko Roddick. Po tym wszystkim, aby dostać się do finału, Lopez musiał pokonać Tipsarevic i trzy tenisiści zawarte w TOP 10: Davydenko, Ferrer i Berdych.

Wszystko zmieniło się dwa lata później w Yohannensburge. Feliciano Lopez mógł wygrać oczekiwany drugi trofeum w singlu. Potem była obrona tytułu w Eastbourne. W deblu Feliciano nie osiągnął wiele sukcesów, choć dwa razy w finale. W pierwszym przypadku Lopez and Peace przyznał Ebden Anderson Acapulco. A potem bohater tego artykułu i Jose stracił w ostatnim meczu rzymskiego Masters Zimonjic i Nestor.

Turnieje wielkoszlemowe

Feliciano Lopez zawsze miał dobre wyniki na głównych. W różnych konkursach serii „Grand Slam” w różnych porach sportowiec osiągnął ćwierćfinale trzy razy i cztery razy do czwartego etapu. I nagrał wszystkie ćwierćfinału na tak niekochana przez wszystkich Hiszpanów Wimbledonu.

Pierwszy tenisista osiągnął ten wynik w 2005 roku. Muszę powiedzieć, że stał się pierwszym Hiszpanem, który był w stanie to zrobić przez ostatnie 23 lat. Ostatni kwartał-majora na trawie był Manuel Orantes. Ale po roku 2005 aż Lopez wielokrotnie przeszedł Rafael Nadal wygrać wszystkie turnieje bez rozróżnienia w tym dwa w Wimbledonie.

W deblu Feliciano posiada również szereg osiągnięć. Sportowiec trzykrotnie dotarł do ćwierćfinału na imprezie Grand Slam (w USA – 2004 i 2008, Australia – 2009).

Olimpiady i inne konkursy

W 2012 roku australijski mistrzostwa Lopez osiągnął czwarty etap. Aw kwietniu w Houston sportowiec dotarł do półfinału. Potem był ćwierćfinały i półfinały w Barcelonie w Monachium. Następny Feliciano uczestniczył w Wimbledonie i przemawiał na French Open. Niestety, w obu przypadkach występy sportowca były nieudane.

W lipcu 2012 roku, Lopez udał się do Londynu na Igrzyska Olimpijskie. Warto zauważyć, że tenis nie był nowicjuszem w tych rozgrywkach (udał się do Aten w 2004 roku). W singli sportowca pokonany przez Jo-Wilfried Tsonga (6: 7, 4: 6). Feliciano większym powodzeniem udało się pojawiać w podwójnej konkurencji. Wraz z Ferrer, niemal osiągnął czołowe miejsca, zajmując czwartą linię końcowej tabeli.

Obecna ocena

12 miejsce – jest to najlepsza pozycja (gra pojedyncza), która odbyła się w trakcie swojej kariery, Feliciano Lopez. Ranking tenisista w tej chwili aż do kilku linii. Sportowiec utrzymuje 19. pozycję w single.