422 Shares 1479 views

Wimbledon: historia, opis, tradycja

Tenis – jeden z najbardziej arystokratycznym sporcie. Wynika to głównie ze względu na Wimbledonie, ma 130-letnią historią i zachowując swoje tradycje do dziś. Jest on jednym z czterech najbardziej prestiżowych zawodach Wielkiego Szlema, które odbyło All England Tennis i klub krykieta.

Trochę historii

Wszystko zaczęło się w lipcu 1877 roku, kiedy terytorium klubu, w południowo-zachodnim Londynie (miejsce Worple Road), które odbyło się pierwsze zawody w tenisie, w którym udział wzięło 22 osób. Turniej odbył się tylko dla mężczyzn singli. Zwycięzca miał otrzymać nagrodę w wysokości 35 gwinei, płatne tylko jeden z konkursów. Sportowcy rywalizowali w 4 dni, a ostateczna gra przyciągnęła 200 widzów, co dało jakiś dochód do organizatorów. Pierwszy mistrz, wszedł jego imię w historii turnieju, był miejscowy sklepikarz Spencer Gore.

Od 1884 roku, na dworze było pierwsze zagranicznych uczestników, a program jest uzupełniony przez współzawodnictwo kobiet i deblu. Pierwszymi zwycięzcami byli Maud Watson i Renshaw braćmi, objął prowadzenie na kilka lat. W roku 1913, corocznego turnieju Międzynarodowej Federacji nadano status mistrzostw świata (były trzy) na darni. Zawody zostały przerwane tylko podczas pierwszej i drugiej wojny światowej, stając się naprawdę masowe widowisko.

Od 1922 roku turniej zmieniła lokalizację, ale pozostał w dzielnicy Londynu – Church Road, w którym Trybunał Center na 13 500 osób, został zbudowany. Widzowie zwabił prowadzenie różnych loterii. Odsetki w konkursie wzrosła w 1937 roku, gdy pierwsza telewizja transmisja odbyła. Przedstawiciele krajów socjalistycznych przystąpiło do udziału w mistrzostwach w ciągu 50 lat. Od 1967 roku, pierwszy turniej tenisowy Wimbledon był otwarty dla profesjonalistów, stopniowo otrzymał status jednego z najważniejszych konkursów w sieci.

Sądy, powłoka

Dzisiaj, w ramach tenisowych złożonych 19 kortów z trawy. Centralny, z liczbą widzów w 15 tysięcy osób, a Trybunałem №1, wprowadzony w 1928 roku, zaledwie dwa tygodnie stosowania rocznie w pancerników turniejowych. Konkurs jest zaangażowany i Sąd №2, potocznie zwany cmentarzem mistrzów, jak jej obszary często cierpią graczy pokonać. Na korcie centralnym w 2009 roku, zbudowany przez baldachim przesuwnych w przypadku deszczu. Energia elektryczna nie jest używany, więc gry są odtwarzane tylko w dzień.

Trawa układa się w zwojach, jest specjalnie uprawiane w Yorkshire. Kompozycja gleby nie jest ujawnione. Wiemy tylko, że trawnik składa się z żyta i kostrzewa dwie odmiany, do opieki nad 14 osób kierowanych przez agronomów, pozycji, która jest bardzo prestiżowe. wysokość runi – 8 mm, które na takiej powłoki grać w tenisa. Wimbledon słynął z tego, że na swoich klocków zawsze latającego gołębie, które w jednym czasie zniszczone przez jastrzębia. Obecnie wykorzystywane bardziej humanitarne sposoby.

Kompozycja z

Przez dwa tygodnie, Wimbledon staje się miejscem konkurencji nie tylko profesjonalnych graczy grających w pięciu cyfr, ale juniorów i seniorów, a także osób niepełnosprawnych. Aż do roku 1924 dotychczasowe mistrzami byli tylko runda rozmowy, ale po regule zmiany wysiano graczy i wyciągnąć na szczeblu krajowym, w którym zwycięzcy mają równe warunki z innymi graczami. Wraz z wprowadzeniem w 1973 roku, ranking ATP przestały ustalenie składu zespołów uczestniczących krajowych federacji.

Wimbledon różni się od innych tym, że siew 32 graczy nie zależy od oficjalnego rankingu, ale z wyników występów sportowców na kortów trawiastych w ostatnich latach. Tradycyjnie, w ciągu 3 tygodni w przeddzień zawodów Wimbledon „Masters” seria przygotowania do gry na trawie – najszybszą umysł tenisowy o niskim odbiciu piłki.

tradycje

Konkurs odbywa się pod patronatem rodziny królewskiej Wielkiej Brytanii, więc wyróżnić pewien konserwatyzm i ścisłego przestrzegania tradycji. Organizatorzy nie odbiegają od dnia, w którym prowadzi się odliczanie od 1 sierpnia w poniedziałek. Obliczanie 6 tygodni, więc turniej 2016 rozpoczęła się 27 czerwca. Arena i tereny są utrzymane w kolorze zielonym i purpurowym, ponieważ są one oficjalne zawody. Sportowcy są zobowiązani do stawienia się w białej sukience z małym odsetkiem wkładek pastelowych odcieniach. Sędziowie odnoszą się do uczestników płci męskiej jest ściśle według nazwy, do kobiet – z przedrostkiem „panny” lub „pani”.

Tradycyjne święto na Wimbledonie – dziesięć truskawki ze śmietaną. Przyniosła z brytyjskich farmach, gdzie specjalnie uprawianych dla gości. Od usuwania i dostawy uprawa przebiega mniej niż jeden dzień. Za okres konkurencji zużywa około 150 tysięcy płyt.

ciekawostki

Mężczyzna Zwycięzcy otrzymają nagrodę w postaci kubka z pozłacanego srebra. Kobiety – srebrnej tacy. Ale najważniejsze – to rekompensata pieniężna, która ma tendencję do wzrostu każdego roku. W 2016 roku Wimbledon podniesiony nagród o 5%. W rezultacie jest on równy 28,1 mln funtów (około US $ 41 milionów). Zwycięzcy w singlu – Brytyjczyk Endi Marrey i amerykański Serena Williams – otrzymał w sumie 2 miliony funtów. Ta równość prowadzi odliczanie do 2007 roku, choć wielu specjalistów uważa za niesprawiedliwe, ponieważ mężczyźni spędzają na dworze w 2 razy więcej czasu gry.

Od 1977 roku muzeum zostało otwarte na przedmieściach Londynu. Wimbledon pojawia się w ciekawych eksponatów i trójwymiarowy kształt matryca Dzhona Makinroya, mówiąc ekscytującą grę. W muzeum Maria Szarapowa dress – zwycięzca turnieju w 2004 roku. Placówka działa przez cały rok, zamykając swoje podwoje podczas turnieju.

Wśród rekord liczby zwycięstw – tenisistów, którzy zdobył tytuł 7 razy: Steffi Graf, Uilyam Renshou, Pete Sampras i Roger Federer. Martina Navratilova była w stanie zrobić to 9 razy, ostatni – w wieku 46 lat.