676 Shares 9106 views

Kim Clijsters: życiorys, osiągnięcia w sporcie

Kim Clijsters – tenis, który od ponad 10 lat, zachowała status pierwszej rakiety świata. Sportowiec wielokrotnie wyróżniony tytułem mistrza w deblu i singli.

wczesne lata

Kim Clijsters urodził się 8 czerwca 1983 roku w belgijskim mieście Bilzene. Rodzice przyszłe gwiazdy sportowców. Ojciec dorasta tenisa był zawodowym piłkarzem, a matka od dawna zaangażowany w gimnastyce sportowej, wielokrotnie zdobywając złoty medal w dyscyplinie. Dlatego też sposób życia dziewczynka została określona.

Po raz pierwszy na korcie tenisowym Kim Kleysters awansowała do 6 lat. Już w 11 lat dziewczynka otrzymała status pierwszej rakiety Juniorów kraju. Kilka lat później zawodnik został zaproszony do studia w akademii tenisowej w Antwerpii. Tutaj przedmiotów szkolnych przemian dla dziewcząt z regularnych treningów na korcie tenisowym.

Pierwszy poważny sukces dla młodego sportowca przyszedł w 1999 roku, kiedy zdobył tytuł w prestiżowym turnieju w Luksemburgu. Triumph to udowodnione w 2003 roku Kim Clijsters. Grand Slam Championship, która odbyła się w tym sezonie, przy pierwszej próbie podboju sportowca. Tak więc młody tenisista wygrał swój pierwszy tytuł w karierze, a wkrótce stał się pierwszym rakieta świata.

Wymuszone spadać w karierze

Początek 2000 roku nie był udany dla Kim Clijsters. Sportowiec, a następnie dostarczane do progu zwycięstwa w licznych turniejach, ale z jakiegoś powodu za każdym razem dał tytuły przeciwników. Jednak utrata postaci nie przeszkodziło Kim wygrać Puchar Federacji we współpracy z Zhyustin Enen w turnieju w 2001 roku. W końcowej pary konkurencji pokonać konkurentów z rosyjskiego zespołu.

W 2003 roku Clijsters pokonać wszystkie takie same, znajome dla wspólnego działania, Zhustin Enen w ostatnim meczu turnieju Rolan Garros. Jednak na koniec sezonu belgijski tenisista zachował tytuł pierwszej rakiety świata, dzięki punktacji w ciągłych walkach. I to pomimo braku zwycięstwa w finale serii Grand Slam.

Od 2004 sportsmenka pokaz nie jest tak imponująca, tenis. Kim Clijsters ucierpiała od wielu bolesnego urazu. Nawroty kontuzji zmuszony mistrz regularnie pojawiają się w głównych konkursach. Tak więc, na koniec sezonu były pierwsza rakieta świata była poza pierwszą setkę w rankingu najlepszych tenisistów na świecie.

Powrót do sportu

W 2005 roku, Kim Clijsters w pełni odzyskane po wielokrotnych nawrotów starych urazów. W tym samym sezonie zawodnik poddał się serii Grand Slam turnieju w Miami. To było po zwycięstwie w tenisa US Open. Zatem, Kim Clijsters ogłosiła swój powrót na społeczeństwo oraz zamiarem przywrócenia statusu pierwszej rakiety świata.

Udane występy sportowców kontynuowano aż do 2007 roku. Na początku sezonu, Kim zaczęła znowu kłopoty z problemami zdrowotnymi. Dlatego wkrótce tenisista postanowił wycofać się ze sportu podczas poświęcając wolny czas z rodziną. W 2008 roku Clijsters urodziła córkę, której ojciec był amerykańskim koszykarzem Brayan Linch.

Już w sezonie 2009/2010 belgijski mistrz ponownie włączył się do walki o tytuł najlepszego tenisisty świata. Zgodnie z wynikami roku długie przemówienia, Kim dokonał we własnym zaliczek skarbonki tytuł mistrza Stanów Zjednoczonych Open Championship.

Kolejny sukces Clijsters oczekiwał na turnieju Australian Open w sezonie 2010/2011. Podczas tenisa konkurencja odbyła się na starcie rosyjskiej gwiazdy Maria Sharapova. Później, Kim pokonać Wiera Zwonariowa i wygrał turniej.

Po triumfalnych występów w mistrzostwach w Stanach Zjednoczonych i Australii, do 2012 roku, belgijski zawodnik nie miał żadnych znaczących zwycięstw. Dlatego szybko postanowiłem zadeklarować ostatecznego zakończenia pracy zawodowej.

Konkludując

W tym dniu, Kim Clijsters zachowuje status wyjątkowej tenisista, który udało się osiągnąć najwyższe osiągnięcia w sporcie w młodym wieku. Podczas występów w turniejach Wielkiego Szlema, to zdobył rekord $ 23 milionów dolarów w puli nagród. Dziś, belgijski zawodnik zajmuje pierwszą pozycję na liście najbardziej udanych tenisistów w historii.