175 Shares 3502 views

Zhil Simon: biografia, statystyki, styl gry

Zhil Simon nie należy do grandees światowego tenisa. On nie ma tytułów z turniejów Wielkiego Szlema, ale grając przeciwko niemu jest niezwykle trudne, ponieważ może to narzucić rywalom poważne walki. Simon różni wytrwałości i ciężkiej pracy. Poza sądem, ten zawodnik jest jednym z tych, którzy zawsze wyrażają swoje opinie otwarcie. Szeroki rezonans spowodowany jego słowa do nagród w tenisa kobiecego. Zawodnik uważa, że seks bardziej sprawiedliwy powinien zapłacić mniej. On wyrzuca tenisistów, które chcą wspólnego turnieju z mężczyznami, ponieważ nie jest nagroda podzielona równo. Ale to, według Zhilya Simona, niesprawiedliwe. Powiedział, że era wielkich tenisistów zakończyła się odejściem od sportu Steffi Graf, Monica Seles, Zhyustin Enen, Kim Clijsters, mężczyźni, wręcz przeciwnie, jest teraz grana przez świetnych sportowców.

Początki kariery

Zhil Szymon urodził się w Nicei, ale wkrótce jego rodzina przeniosła się na przedmieściach Paryża. To właśnie tam zainteresował się tenisem. Gilles zaczął grać w społeczności lokalne sportowej. W wieku 14 lat, zauważył francuskiej Federacji Tenisowej, który został przydzielony obiecujący sportowiec stypendium.

Kariera zawodowa rozpoczęła się w 2002 roku Simone. Następnych kilka lat grał w turniejach kategorii Futures i Challenger. W 2005 roku zawodnik sportowiec tenis zadebiutował w turniejach Wielkiego Szlema. Simon otrzymał zaproszenie od organizatorów turnieju w ich własnym „Roland Garros”. Jednak, gdzie przegrał w pierwszej rundzie.

udany występ

W trakcie swojej kariery, Gilles Simon udało się wygrać 12 tytułów w ATP Tour. Był top z najlepszych tenisistów na świecie. Sportowiec został pełniący francuskiej drużyny, który jest najlepszym wynikiem od dotarcia do finału Puchar Davisa w 2010 roku. Jego pierwszy tytuł w odtwarzaczu single tenisowym wygrał po francusku w 2007 roku na turnieju w Marsylii.

W następnym roku, gracz miał prawdziwy przełom. Udało mu się wygrać trzy tytuły, a także z powodzeniem wykonać w niektórych dużych turniejach. Na przykład, w „Masters” w Madrycie w semi-Gilles pokonać Rafaelya Nadalya. Udane występy pozwoli graczom osiągnąć siódme miejsce w rankingu. W tej chwili jest to jego najlepsza pozycja w rankingu.

styl gry

Specjaliści nazywają Zhilya Simona tenisowy intelektualnej. Ma świetną kontrolę nad piłką, zmuszając przeciwników do ryzyka. Jego gra jest bardzo ważne, taktyka, francuski tenisista zmusza swoich przeciwników do popełniania błędów. Jego jakość jest silna stabilność psychologiczny, nawet w ważnych meczach Zhil Simon nie martwi brak zewnętrzne ciśnienie działa na nim. Tenis ma dobrych ciosów i forhend i bekhenda. Gracz twierdzi, że jego mocną stroną jest zdolność do zmiany tempa gry. Simon może grać w umiarkowanym tempie, a następnie cięcie go nadmuchać. Często przeciwnicy nie są na to gotowi. Dlatego też, ze względu na Francuza jest zwycięstwo nad najlepszymi graczami na świecie. Dla każdego tenisisty jest poważnym kandydatem Zhil Simon. System ATP ocena w tym sportowca jest 2235 punktów, co plasuje go na 15. miejscu wśród najlepszych graczy na świecie.

Począwszy od sezonu 2016

Jeden z najlepszych meczów w karierze Zhilya Simona można nazwać meczem Novak Djokovic w Australian Open w 2016 roku. Spotkanie to było prawie zawarta sensację. Mecz trwał ponad cztery godziny i odbyło się w ostrej walki. To właśnie tutaj wyświetlane najlepszą jakość Simon.

Ten mecz może być używany jako przykład tego, jak można pokonać najlepszy tenisista w tej chwili. Po klęsce Francuz powiedział, że plan gry, że prawie udało. Bardzo trudno jest się oprzeć takiej przeciwnika, ale Simon poinformowała graczy do korzystania z ich mocne strony. Zauważył, że często przegrywa z Djokovic z góry, nie może być prawidłowo skonfigurowany, aby dopasować. Ale francuski tenisista pokazał jak grać mój tenis, pokazując zalety gry. Djokovic jest mecz się 100 niewymuszonych błędów. Dla niego jest to rekord. Inteligentny przeciwnik dla Djokovic tenisa stworzył poważne trudności. W tej grze mogłaby wygrać Simon Zhil. Tenis – nieprzewidywalnym sportem.

Niektórzy nazwali gra trochę dziwne francuski lekkoatleta, nezrelischnoy. Nie jest to zaskakujące, gdyż preferuje styl obronny, zmuszając przeciwników do popełniania błędów.

W życiu Zhil Simon to człowiek pogodny i otwarty. Jest szczęśliwym mężem i ojcem. Tenis odgrywa ważną rolę w jego życiu. Simon mówi, że nie ma pojęcia, co zrobić, jeśli nie stać się sportowcem.