268 Shares 1227 views

Standardowe wymiary kortu tenisowego i poglądy swoich powłokach

Plac zabaw na korcie jest tzw. Że ma kształt prostokątny parametry określone. Wymiary kortu tenisowego zależy od jego celu. Zgodnie z zasadami, gra może być sparowany lub singla. W pierwszym przypadku wiąże się dwie drużyny dwa-man w siebie iw jednego gracza pojedynek prowadzony jest jeden-na-jeden. W związku z tym parametry zabaw różnić. Dla wielkości podwaja kort tenisowy w metrach zakłada równy 23,77 x 10,97 m dla pojedynczego – 23,77 x 8,23 m, wraz z liniami brzegowymi, które są częścią planszy. Zgodnie z zasadami kuli złowione w linii składu (z wyjątkiem zewnętrznej krawędzi IT), liczy się.

Krótki bok prostokąta jest ograniczona do linii sądu tylną (10 cm) po jednej stronie – linię boczną (5 cm). Środek pola gry – siatka, która rozciąga się poza jego granicami do 914 mm w obu kierunkach. strefa zasilania oznaczone wewnętrzne linie oznakowania: dwa przewody zasilające (równolegle do tylnej linii), a centralny przewód doprowadzający (równolegle do boku). Pierwsze dwa są stosowane w odległości 640 cm od siatki w polu dla jednej gry, a linia środkowa znajduje się pomiędzy nimi i ściśle w środku boiska. Tutaj, wymiary kortu tenisowego bezpośrednio na obwodzie placu zabaw, z wyjątkiem wyścigów.

Poza polem gry, na zewnętrznej krawędzi linii brzegowych, zapewnia dodatkową przestrzeń dla łatwego przemieszczania graczy, zwany wyścig. Ich szerokość zależy od poziomu konkurencji, który odbędzie się na boisku. Na międzynarodowych gier wyścigowych regulowana szerokość równa się od 6,40 do 8,20 m, a z boku – w zakresie 3,66-4,57 m dla amatorskich zawodach :. tył – 5,49 m, boczne – 3,05 m. wielkość kortu tenisowego z wyścigu jest sumą podstawowych parametrów polowych, biorąc pod uwagę szerokość ras.

Pokrycie dla terenów tenisowych mogą być trawa, brud, lub syntetycznym dywan górnej warstwy na bazie betonu lub asfaltu. Powierzchnia pola gry, a także wymiary kortu tenisowego, jest ważne i ma znaczący wpływ na jakość gry. Szczególnie blisko wagę przywiązuje się do tej kwestii w organizacji profesjonalnych zawodów. Na przykład, prestiżowy Wimbledon prowadzona korty trawiaste. Dla tego typu powierzchni charakteryzuje się najszybszym i zarazem najniższy odbiciu piłka w porównaniu z innymi rodzajami powłok. French Open, Wimbledon uwzględnione, wraz z czterech turniejów Wielkiego Szlema, która odbyła się w Paryżu w słynnej arenie tenisowej „Roland Garros”, z użyciem startera zabaw. Taka powierzchnia zapewnia najwyższy odbicia piłki, a tempo gry na kortach uważane najwolniejszego długie rajdy.

Przodek współczesnego tenisa jest prawdziwy tenis, która jest uważana za jedną z najstarszych gra w piłkę, która pojawiła się kilka lat temu w Anglii jako królewskiej rozrywki. Prawdziwy tenis istnieje dzisiaj, ale to odbywa się w pomieszczeniu i jest zupełnie inny od współczesnego postaci w grze. Wymiary kortu tenisowego zawierają 29 x 9,8 m, a piłka używana w grze jest wykonana z korka, w przeciwieństwie do standardu gumy piłka tenisowa.