603 Shares 7449 views

Zasady kort Tabela

Pytanie, jak grać w tenisa stołowego, konfrontuje każdy kto pierwszy przychodzi do stołu. Wiele trudności nie ma, trzeba tylko stół, siatka, dwie rakiety i piłki. Ze względu na kruchość piłek do tenisa stołowego, pożądane jest, aby mieć kilka zapasowy. Gra jest na prostokątnej tabeli wysokość , która z podłogi wynosi 76 cm.

Tabela ma powierzchnię do gry, starannie się w ciemnym kolorze, z białej linii poprzecznej i zawiera górną część krawędziową. Materiał pola gry mogą być różne, ważne jest tylko do upadku piłki z wysokości 30 cm odbicia nie była mniejsza niż 23 cm. W tabeli gier jest podzielony na dwie połowy przez siatkę, która jest zawieszona na sznurku ze stojaków pionowych, 15.25 cm wysokości.

tenis stołowy zabaw potrzebne są specjalne kulki. Kulka tenis waży 2,7 g i ma średnicę 40 mm. Jest on wykonany z cech celuloid lub podobnych tworzyw sztucznych, a jego kolor jest najczęściej białe, ale można użyć pomarańczy lub matowy kolor piłki.

Krytyczne do gry ma rakietę. Ona w tenisa stołowego to nie tylko mieszkania, ale również trudne. Jego wielkość, ciężar i kształt, nie są regulowane. W produkcji stosuje się naturalne rakiety drewno, kauczuk pupyrchatoy.

Zasady tenisa wyraźnie wymaga, że rakieta miała dwie strony w różnych kolorach: czarnym i jasnym kolorze czerwonym.

Przeciwnicy są na stole tenisowym przed sobą. Kiedy służąc piłkę swobodnie znajdujący się na otwartej dłoni, która powinna być stała. Po rzucie podajnika kulowego usuwa wolną rękę.

Kiedy sadzić w odtwarzaczu nie ma prawa dać spin piłki. Po zderzeniu dostawa muszą mieć pewność, że piłka najpierw dotknęła jego połowę tabeli, a następnie uderzył w powierzchnię połowie odbiorczego.
Musimy powrócić piłkę tak, że przeleciał nad siatką lub wokół niego. Wcześniej, siatka może dotknąć piłki, tenis stołowy przepisy przewidują.

Jeżeli piłka dotknęła siatki na boisku, wiec zostaje powtórzona. On również odtwarzane, jeśli odbierający nie był gotowy na boisku i nie starają się trafić w piłkę, lub gdy piłka zatrzymuje się po stronie odbiorczej bez ruchu do przodu do niego.

Zasady tenis stołowy zastrzec, że gracz otrzymuje punkt, jeśli jego przeciwnik prawidłowo ukończone dostawę lub zwrot. Temperatura również przyznaje się, jeżeli przeciwnik zapobiega piłkę lub celowo uderza piłkę dwa razy z rzędu. Nie można też przesunąć powierzchnię do gry, gdy piłka jest w grze; Zabrania się dotykać powierzchni gry z jednej strony przed idealnego rzutu piłki.

Aby wygrać grę jest uznawane tenisista, który jako pierwszy zdobędzie 11 punktów. Jeśli przeciwników o 10 punktów, gra jest wygrana przez kogoś, kto osiągnął różnicy dwóch punktów.

Spotkanie odbywa się w większości z nieparzystej liczby gier: są one na podstawie przepisów turnieju można trzy, pięć, siedem.

Zasady tenis stołowy zobowiązują gospodarzowi co dwa punkty zostaje złożona. Dzieje się tak do końca partii. Tylko wtedy, gdy wynik był 10:10, lub wprowadzenie aktywacji zwykle podawane zastąpić po pobraniu każdego punktu.

Zapisano pierwszy w imprezie należy rozpocząć kolejną grę jako gospodarza. Po każdej partii tenisistów zmienić strony, ale w decydującej zmiany gry, gdy jeden z nich zyskuje 5 punktów.

Jeżeli strona nie zatrzymuje w ciągu 10 minut, a nie konkurowały o 18 punktów, reguła zajmuje aktywacji efekt gry.

tenisiści są podawane naprzemiennie, grając każdy punkt. Kiedy potrzeba, aby 13 poprawnych zwrotów, wygrywa punkt.

tenis stołowy, zasady gry, które zostały opisane powyżej, uważa się aktywne i bardzo wciągająca gra, która podbiła serca wielu fanów sportów mobilnych.