349 Shares 5310 views

Mikhail Youzhny – uparty tenis

Mikhail Youzhny – słynny rosyjski tenisista. On posiada tytuł Honored Master of Sports. Dwukrotnie zdobył Puchar Davisa w drużynie rosyjskiej. W niniejszym artykule zostanie przedstawiony krótki biografię sportowca.

dzieciństwo

Mikhail Youzhny urodził się w Moskwie w 1982 roku. W tenisie przybył z bratem sześciu lat. Jeśli w tym czasie ktoś powiedział chłopcu, że będzie on wejść do pierwszej piątki rosyjskich graczy, Michael po prostu śmiać. A kto wśród tenisistów nie chciałby stanąć obok Evgeniem Kafelnikovym, Nikolay Davydenko, Andrei Chesnokov i Maratom Safinym? Choć trening dano chłopcu z trudem. Pierwszym instruktorem Południowej – Abashkin – twierdził, że powodem tego był uparty charakter.

Jednak wkrótce chłopiec dorósł i stał się bardziej wyważony. Oczywiście, jest to odzwierciedlone w grze. Dokonywanie regularne postępy, Michael pokazał potencjał mistrzostwo. W 1992 roku został zauważony przez Boris Sobkin. On wciąż jest mentorem obu braci.

Początki kariery

1999 – to rok, który upłynął w profesjonalistom Youzhny Mikhail. Tenis był sens jego życiu. Ale pierwszy poważny sukces przyszedł do młodego człowieka, tylko trzy lata później w Stuttgarcie.

Dla oszałamiające zwycięstwo było po czarnym paskiem. Michael był w wypadku samochodowym i doznał wstrząsu mózgu. Potem była poważna choroba i śmierć ojca. Wszystko jest wyeliminowany z koleiny Południa. Ale w końcu udało mu się przyjść i porozmawiać w Pucharze Davisa w drużynie rosyjskiej.

Kafelnikov Safin i pomógł nasz zespół dostać się do finału. Mimo, że popełniliśmy błędy, a kapitan – Szamil Tarpishchev powierzył decydujący mecz Południa. To była dobra decyzja. Michael wygrał, deklarując do całego świata. Wygranie tenisista poświęcony pamięci ojca.

Udział w mistrzostwach świata

32 – tylko pod tym numerem w rankingu światowym (po wygranej w Pucharze Davisa) został wymieniony Mikhail Youzhny. Rakieta, walczył drogę do wielkich turniejów międzynarodowych. Publiczność kochała go za niezłomny charakter i oryginalność.

W latach 2002 i 2010 ranking tenis wahała się od 16 do 43 miejsc. W 2006 roku wygrał South 2nd Davis Cup. W rok później, Michael wygrał w Rotterdamie. A publiczność, „Roland Garros” i „Australiana Oupen” energicznie zareagował na słynnym okrzykiem Południa „Komon!”

2010 był szczyt kariery tenisowej. Na US Open, stracił tylko pierwszą rakietę świata – Rafael Nadal. W październiku tego samego roku Michaił wspiął się na ósmym miejscu w rankingu.

2011 i 2012 dał Południe 35 i 25 pozycji. Chciałem wygrać kilka walk Oderwał legendarnego Rogera Federera. 2013 nie bardzo dobrze zacząć. Jednak latem w tenisa, aby dopasować i wygrał turniej w Gstaad.

funkcje

Mikhail Youzhny ma ciekawą backhand. Trzyma rakietę tenisową jakby ma zamiar bić się z dwóch rąk. Ale w ostatniej chwili tenisista zwalnia lewą rękę.

tajny

Mikhail Youzhny stał się dla wielu ludzi przykładem jak chłopak ze zwykłej rodziny mogłyby odnieść sukces. Dałem mu owację na stojąco cały świat. tenis tajemnicą, że pomimo bólu, presji moralnej i trudności, zawsze może się spotkać i dać 100%.