166 Shares 3961 views

Leonardo Mayer: biografia, kariera sportowa, osiągnięcia, zdjęcia

W tym roku, tenis zawodowy Argentyńczyk Leonardo Mayer poprowadził zespół do finału w Pucharze Davisa. W ciągu ostatnich trzynastu lat, zawodnik porusza się w górę po szczeblach kariery i osiągnięcia dobrych wyników.

biografia

Leonardo Mayer urodził się 15 maja 1987 roku w mieście Corrientes. Jest obywatelem Argentyny. Sportowiec dorastał w zwykłej rodzinie wielodzietnej. Jego ojciec pracuje w banku Orlando i matką Estela – nauczyciel w szkole. Pełna nazwa tenisista – Leonardo Martin Mayer. Ma dwóch braci, Walter i Gabriela, i jedną siostrę, Veronica.

Wzrost sportowiec 1 m 88 cm; ciężar – 80 kg. Siłacz prowadzi dość agresywny styl gry. Jego praca ręka – prawa ręka. On ma wielki jedną ręką backhand i forehand. Argentine tenis ma silny przepływ i dobrą wytrzymałość. Leo idealnie wystawił atak i grę przy siatce, która charakteryzuje się potężnymi uderzeniami z tyłu linii pola. trener sportowca Francisco Yunis. W wolnym czasie, nasz bohater chętnie angażuje się w piłkę.

Początek kariery sportowej

Mayer Leonardo tenis, dla których stał się integralną częścią jego życia od 1996 roku, siedem lat ciężkiego treningu przed udaniem się na profesjonalnym poziomie. Zaczął mówić w młodszych singli i podwaja turniejach. W wieku osiemnastu lat brał udział w turnieju tenisowego French Open. W tych zawodach Leonardo Mayer wygrał swoje pierwsze wielkie zwycięstwo wśród młodszych mężczyzn podwójnej. Również w 2005 roku, mówił na dorocznym turnieju Dunlop Pomarańczowe Międzynarodowych Mistrzostwach tenisa w USA na Florydzie. I znowu wygrał jako para.

Mayer Leonardo udział w zawodach ITF. Turnieje Challenger w singlu kategorii czwartej, znalazł się w finale, ale tylko raz został zwycięzcą. Stało się to w 2008 roku. Sportowiec zdobył Sergio Roitman.

Udział w największych turniejach

W 2008 roku Leo zadebiutował na imprezach Wielkiego Szlema. Tenisista udział w trzech turniejach. W każdym z nich, że wycofał się z drugiej tury. Sportowiec nie jest przyzwyczajony do rezygnacji w 2011 roku ponownie bierze udział w Grand Slam. I znów rozumie porażki. Rok później Leonardo Mayer czyni trzecią próbę wygrania zwycięstwo w turnieju i do trzeciej rundy, od której wszystko jedno jest eliminowany. Po wzięciu udziału w Roland Garros Grand Slam w serii, wziął 51-te miejsce w rankingu. W 2009 roku argentyński tenisista pokazał dobre wyniki w Stanach Zjednoczonych w konkurencji LA Tennis Open i Pilot Pen Tennis. Był w stanie udać się do półfinału i ćwierćfinału odpowiednio.

W wieku 21 lat, Leonardo Mayer rankingu pozwoliło mu dostać się na listę turnieju ATP. W Kitzbuhel dotarł do drugiej rundy w głównej sieci i stracił konkurencji finalista Yurgenu Meltseru. W lutym 2009 roku tenisista włamał się do ćwierćfinału w Acapulco.

Rok później po raz pierwszy w swojej karierze zawodowej wpada w finale ATP w San Jose w deblu wśród mężczyzn. Leonardo Mayer wraz z partnerem Benjamina Beckera pokonał dwóch Amerykanów – Mardi Fishu i Sam Querrey. To była porażka. W 2014 roku argentyński tenisista wygrał jeden turniej ATP w Hamburgu sam.

Osiągnięcia Mayer

Podczas swojej kariery najwyższy ranking tenisista Leo 21th miejsce w 2015 roku. Począwszy od 2016 roku pierwszy z jego rekord znacznie spadła. Obecnie zajmuje stanowisko 132 Th. Wiadomym jest, że w 2015 roku Mayer grał w reprezentacji Argentyny w Pucharze Davisa. Zespół dotarł do półfinału, gdzie w walce z Belgami utracone. W rok później, rodem z Corrientes był w stanie promować argentyńskiej reprezentacji do finału. Wygrał decydującą bitwę w singlu na brytyjski tenisista Daniel Evans.

Leonardo Mayer koniecznie wprowadzić reprezentacji Argentyny w finale Davis Cup, który odbędzie się w listopadzie 2016 roku w Zagrzebiu. Zespół będzie walczyć z Chorwacją.

Warto zauważyć, że Leonardo Mayer dwa kolejne lata, stał się posiadaczem prestiżowej nagrody Olimpia. W 2014 i 2015 m na koniec sezonu przyznano mu tytuł najlepszego tenisisty Argentyny. Ponadto, Leonardo Mayer Martin odbywają się nie tylko jako sportowiec, ale także jako człowieka rodzinnego. Jest żonaty i czeka na pierwsze dziecko.

Mikhail Youzhny – uparty tenis
305 shares 9971 views
884 shares 9157 views