257 Shares 7803 views

Lindsay Davenport: Biografia Kariera i tenis

Lindsay Davenport (patrz zdjęcie poniżej). – słynny amerykański tenisista, komentator telewizyjny i trener. Zwycięzcą złota olimpijskiego (gra pojedyncza). W tym artykule zostaną opisane w krótkiej biografii sportowców.

Znajomość z tenisem

Lindsay Davenport (data urodzenia – 8 czerwca 1976) jest najmłodszym dzieckiem w rodzinie. Rodzice dziewczynki mają swoje życie związany z siatkówki. W 1960 roku, jego ojciec grał w drużynie narodowej, a jego matka była na czele regionalnego Association of Southern California.

Z dziewczyną tenisowym spotkali się w wieku pięciu lat. Nieco później, Lindsay poszedł do szkoły, i musiała być połączona z treningu fizycznego. Warto zauważyć, że w tym względzie Davenport różni się od większości jego kolegów. Dziewczyna naprawdę ukończył liceum i otrzymał certyfikat, a nie „dać się” cały egzamin zewnętrzny. Wróciła do ósmej rano i pracował aż do południa. A potem Lindsay poszedł do siłowni, nie słuchać tych, którzy stale oświadczył, że nie będzie działać. I było naprawdę dużo.

Początki kariery

Jeszcze w Junior, Lindsay Davenport był w stanie zadeklarować się na poziomie krajowym, jak i globalnym. W 1991 roku zdobyła mistrzostwo kraju, a dwanaście miesięcy celował w międzynarodowych konkursach, uderzając kilka finału Grand Slam i zdobył trzy tytuły. W tym czasie młody Davenport nadal szybko rośnie, co znacząco wpływa na jego koordynację. Ale to nie przeszkodziło sportowca dotrzeć do półfinału, „Roland Garros”.

Przejście z zalet

1991 – w tym roku, kiedy po raz pierwszy zagrał w turnieju głównym WTA Lindsay Davenport. Tenis stał się głównym zajęciem dziewczynki. Oczywiście, występy nie były idealne, ale była w stanie wygrać kilka sportowców zawarte w top 200. Rok później, Lindsay nadal konkurować i zdobywać punkty rankingowe. Pod koniec maja była w drugiej setce klasyfikacji i próbował zakwalifikować się do „Roland Garros”. Jesienią 16-letni sportowiec grał w oparciu o „US Open”. Jest tenisista pokonał Yayuk Basuki (46-te rankingu).

1993 – to rok, kiedy w pełni włączone do profesjonalnych konkursach Lindsay Davenport. Turnieje wielkoszlemowe stały się dla niej priorytetem. Ze względu na to, sportowiec znacznie dodany do rankingu. Czasami sukces wynika z jego możliwym starcie turnieju, a niekiedy – do talentu. Zatem w Indian Wells tenisista mógłby pokonać Brenda Schultz (30 th rakieta świata). Tydzień później w Delray Beach Lindsay pokonał Gabriela Sabatini, który był na piątym miejscu rankingu. Jakość wyników wzrosła tak bardzo, że Davenport był w stanie wejść i zdobyć przyczółek w top-30. I pod koniec maja, zdobyła pierwszy tytuł, pokonując szwajcarski Lucerna australijskiego Nicole Provis. Widząc postępy Lindsay, sztabu szkoleniowego drużyny narodowej postanowił zatrudnić młodego rodaka w Fed Cup. sportowcy występy były stabilne w drugiej połowie sezonu, była w pierwszej dwudziestce kwalifikacji.

1994-1997

Rok później, Lindsay Davenport (sportowcy 189 centymetrów wzrostu jest) nie tylko potwierdził swoje wyniki, ale także znacznie poprawić je. Pod koniec sezonu zrobiła go na górę 10 rankingu i zdobył dwa tytuły. Lindsay również jakościowo wykonywane w najważniejszych turniejach: konkursy Grand Slam lekkoatleta dwukrotnie dotarł do ćwierćfinału, półfinały odbyły się w dużej nagrody w Miami, a także w ostatniej rundzie finału mistrzostw w Nowym Jorku.

W 1995 roku tenisista nieznacznie hartowanego jego entuzjazm, odchodząc w drugiej dziesiątce rankingu. Niemniej Davenport stale pracuje nad poprawą własnej pozycji. Wady w grze jest korygowane za pomocą spotkań z bardziej doświadczonych status-rywalami. Kilka znaczących osiągnięć w Lindsay były w lecie 1996 roku. tenisista wygrał turniej olimpijski w Atlancie, a następnie pokonał szóstą próbę Steffi Graf, który w tym czasie kierował ocenę. Następnie w karierze sportowca przyszedł lekki zastój, a poważny wynikiem była w stanie pokazać tylko dwanaście miesięcy. Na jesieni 1997 roku Amerykanin wygrał zaledwie pięć mecze w zawodach US Open Series. Również tenisowe osiem występy w finale dużych i średnich turnieju, wygrywając sześć tytułów. Jak to ma zmniejszyć lukę od lidera rankingu i zakończył sezon na trzecim miejscu.

1998-2000

Rok później, Lindsay Davenport, życie osobiste, które zostało opisane poniżej, wykonane za lidera w rankingu ostatnich etapów: wygrał dwa tuziny mecze na imprezach Wielkiego Szlema. tenisista był w świetnej formie i był gotowy do pierwszego krajowego finału turnieju. Pokonując w półfinale Vinus Uilyams, dziewczyna natychmiast „wyciąć” z Martina Hingis zdobył tytuł. Jednak szwajcarski odzyskane na koniec sezonu, kiedy Lindsay uderzył drugi w jej karierze porażki w finale ostatniej rundzie mistrzostw.

Ogólnie rzecz biorąc, sezon 1998 okazał się sukcesem dla tenisistów. Spośród dziesięciu finałach zdobyła sześć (trzy razy w Martina Hingis). W następnym roku, równowaga sił prawie się nie zmienił – szwajcarski i amerykański ponownie prowadził w rankingach. Ale tym razem Martin był znacznie bardziej stabilny Lindsay, przed jej oficjalnym locie na tysiąc punktów. Jednak Davenport odbyło dość produktywne lata. Zdobyła siedem tytułów. Najważniejsze z nich to: zwycięstwo w Wimbledonie (Lindsay pokonany Steffi Graf, którzy zakończyli karierę po tym), a tytuł w turnieju finałowym (sportowiec „zemsta” Hingis do zeszłorocznej porażki).

W 2000 roku szwajcarski i amerykański nadal walczyć o pierwsze miejsce rankingu. Kilka razy udało im się nawzajem. Jednak Martin pokazał bardziej stabilnej gry i zakończył sezon z dość solidnej przewagi. Lindsay Davenport rozpoczęciu roku dobrze, zdobywając tytuły w największych turniejach w Indian Wells i Melbourne, ale nie mógł utrzymać tempa. Z powodu pewnych problemów zdrowotnych, tęskniła prawie cały sezon zagęszczarkę (tenisista udało się wziąć udział tylko w dwóch turniejach i wygrał tylko jeden mecz). W przyszłości, Lindsay była w stanie powrócić do poprzednich wyników, ale medycznie ponownie musiał być usunięty z głównych konkursach (Igrzyska olimpijskie w Sydney i turniej w Kanadzie). W rezultacie, Davenport udało się zmniejszyć lukę między Hingis aż do finału US Open i Wimbledonu. Amerykanin zakończył sezon na drugim wierszu rankingu.

2001-2003

W następnym roku, zmienił skład czołowej grupie czołowych graczy na świecie. Hingis znacznie zwolnił i opuścił pierwsze miejsce pod koniec października. I w końcu, generał Martin był na czwartym miejscu. Lindsay stwierdził również bardzo stabilny sezon, nigdy nie otrzymując rywali w ćwierćfinale. Jednak kontuzje zmusiły sportowca do odstąpienia od ostatecznego wyniku konkursu. Z powodu awarii starych faworytów do czołowych grupy udało nam się dostać amerykańską Vinus Uilyams i Jennifer Capriati. Na dwóch wzięli wszystkie cztery tytuły w turniejach Wielkiego Szlema. Ale pod koniec roku kalendarzowego, sportowiec nadal odzyskała pierwsze miejsce w rankingu.

Urazy nawiedzone Lindsay Davenport i pogarsza się w przypadku kolejowego. tenisista musiał iść na leczenie. Aby wróciła dopiero w lipcu 2002 r. Sportowiec szybko wszedł w formie i udało się do końca sezonu czwartego finału (choć żaden z nich nie przyniosła jej tytuł), biorąc dwunaste miejsce w rankingu. Lindsay grał także w półfinale US Open, ale nie mógł pokonać lidera kwalifikacyjny Serenu Uilyams.

Rok później, w konkurencyjnym kalendarzu Davenport było praktycznie żadnych przerw. Ale tenis okresowo wycofa się z meczu z powodów medycznych. To znacznie wpływa procesu rekrutacji formę i wyniki końcowe sezonu (piąte miejsce kwalifikacyjna).

2004-2006

W roku 2004, Lindsay Davenport, którego życie osobiste są regularnie omawiane w mediach, był w stanie odzyskać prowadzenie w rankingu. Było to spowodowane szkody zeszłoroczne konkurenci (siostry Williams, Clijsters i Henin-Hardenne leczono), a także brak stabilności nowych członków liderów grup (niektórzy Rosjanie rzucili się do góry, grając bardzo niestabilny i stracił cenne punkty). W rezultacie, Davenport powodzeniem dokonała kalendarz konkurencji (musiała poświęcić nawet udział w olimpiadzie) i wzrósł w październiku do pierwszej linii ratingu. Stopniowo Lindsay kopię niegdysiejszego zaufanie, i poszła na dobrą passę, wygrywając siedem z dziewięciu tytułów mecze. A konkurs Grand Slam zawodnik pokazał najlepszy wynik dla poprzednich czterech lat, ale w półfinale zdołała wydostać się tylko dwa razy, a trzy razy przyznała przyszłego mistrza.

Rok później, Lindsay Davenport, z których informacje są w każdej encyklopedii tenisowym, nadal na czele listy. Tylko kilka razy zawodnik oddał pierwsze miejsce Marii Sharapovoy. Zgodnie z wynikami sezonu Lindsay udział w dziesięciu finału i zdobył sześć tytułów. Po raz pierwszy od pięciu lat w tej liście zawiera dwa titulnika na turnieje wielkoszlemowe (Wimbledon i Australii). Nie sportowiec stracił w zestawie decydującym, pierwszy Serena, a następnie Vinus Uilyams. Lindsay pojawiła się w letnich problemów zdrowotnych – ból pleców. Z tego powodu, że brakowało kilku tygodni. W 2006 roku zrobiło się jeszcze gorzej, i opuścił tenisowy Pro Tour przez wiele miesięcy, brakuje ziołową i segmentu naziemnego kalendarz. W celu Davenport wrócił dopiero w sierpniu i zdołał zagrać do końca sezonu pięć konkursów. Tylko w jednym z turniejów udało jej się dostać do finału (New Haven), ale w końcu nie był w stanie dokończyć z powodu silnego bólu w ramieniu.

przejście na emeryturę

Na początku 2007 roku, miałem przegapić występów kilka miesięcy z powodu ciąży Davenport. W czerwcu urodziła swoje pierwsze dziecko – Jagger Jonathan. Aw sierpniu, tenis powrócił do działalności konkurencyjnej. Jesienią Lindsay wziął udział w trzech turniejach, zdobywając dwa tytuły i tracąc raz w półfinale. W 2008 roku, sportowiec nadal konkurować, ale znowu różne problemy zdrowotne dały o sobie znać. W związku z tym, Amerykanin zrobił sobie przerwę w kwietniu i grał do końca sezonu zaledwie dwa turnieje – „Wimbledon” „US Open” i Po tym tenisista rzeczywiście zakończył swoją karierę.

Turnieje w mieszanych deblu

Od 1992 do 2010 roku, Lindsay Davenport grał czternaście konkursów Grand Slam wśród duetów mieszanych. Dziesięć razy Amerykanin dotarł do półfinału (pięć z nich spadła na brytyjskiej serii i pięć więcej – do współpracy z kanadyjskim tenisista Grant Connell). Najbliżej tytułowego meczu był Davenport Wimbledonu 1997 r. Tam sportowiec jest jedyny raz w swojej karierze był w stanie wygrać mecz na tym etapie.

życie osobiste

Bohaterka tego artykułu żonaty więcej niż trzynaście lat. 2003 – w tym roku małżeństwo Jonathan Leach (były tenisista) i Lindsay Davenport. Dzieci urodzone w nowo powstałej rodziny w odstępie kilku lat. Stąd ich pierworodnych Dzhagger Dzhonatan urodził się w 2007 roku córkę – Loren Endryus Kaya Emory i Heven Mishel – w 2009, 2012 i 2014.

obecny

Liczne przerwy w końcowym okresie kariery wolno Lindsay regularnie uczestniczyć w audycji tenisowych etery jako komentator i ekspert. Z biegiem czasu, Davenport próbował ją z powrotem w jednym wcieleniu: 2014 Medison kiz zaprosił byłego sportowca w jego własnym zespołem trenerskim.