719 Shares 3179 views

Toyota Ist: dane techniczne i opisy japońskiego samochodu kompaktowego

Toyota Ist – jest pojemny samochód kompaktowy z oryginalnym sportowym zewnątrz, który po raz pierwszy ujrzał światło w 2001 roku. Jednak w Europie, on pojawił się dopiero w 2004 roku. W Rosji, ten samochód jest również popularny, choć w naszym kraju, model nie jest jeszcze wydana.


wygląd

Toyota Ist samochód zbudowany na platformie przednim napędem, które stanowiły podstawę jego poprzednik nazywa Platz. Jasne cechą tego modelu jest sportowy zewnętrzny. Wiele osób nawet, że jej obraz ma w sobie coś z zwrotnicę. Ponadto, napęd na cztery koła był dostępny jako opcja.

Rozstaw osi wynosi 2460 mm, długość – 3930 mm. Samochód osiąga szerokość 1725 mm, wysokość – 1540 mm. Część przednia kompaktowy samochód zdobi oryginalny kratkę wykonaną w formie trapezowej. Nawiasem mówiąc, na przedniej masce był zakręt, który nie istniał wcześniej i schludny „nos”, który projektanci wprowadzili etykietę z napisem IST. Zderzak przedni, nawiasem mówiąc, stał się bardziej masywny niż jego poprzednicy. Eksperci mają prostokątny przekrój wlotu powietrza i opon bocznej „protivotumanok” zdecydowano się przesunąć trochę wyższa. Zmrużył i „wygląd” reflektory przednie, chociaż oryginalne optyka rombowe pozostał. Ale tylne światła zmieniły. Reflektory przybrało formę trójkąta, a nie bumerangu, jak poprzednio. I wygląda o wiele lepiej.

wnętrze

Kilka słów należy powiedzieć o wnętrzu Toyota Ist. Wymiary ciała i dłuższym rozstawem osi nie mógł pomóc, ale zastanowić się nad przestrzenią wewnątrz. Stało się bardziej przestronne i bardziej komfortowe. Szczególnie dobrze wyposażone tylnym rzędzie. Ale z tyłu jest wygodne tylko dwóch pasażerów. Głównie ze względu na budowę. Sama kanapa dzieli się na dwa miejsca. A w środku pyszni szeroki podłokietnik. Interesujące jest to, że zdecydowano się rozwiązać ten mechanizm kolejowej. I może poruszać się do przodu i do tyłu. Okazuje się zatem, aby dostosować przestrzeń bagażową.

Kolejny model „dane” – komfortowe przednie fotele z trzymaniem bocznym. Powrót, a także fotele są szersze. Nawiasem mówiąc, więcej specjalistów poprawiły fotela kierowcy pod względem funkcjonalności i wygody. Deska rozdzielcza, zdecydowano się przesunąć środek deski rozdzielczej tak, aby po prawej stronie kierownicy. I układ jej raczej nietypowe. Obrotomierz z prędkościomierzem zjednoczeni w jednym urządzeniu. Obecnie są one w kształcie litery V oraz boki, które są widoczne prostokątnych wnęk z czujników. I kontroluje wszystkie systemy znajdują się różne sceny. Więcej na tunelu środkowym Toyota Ist można zobaczyć dwa uchwyty na kubki.

Generalnie, wnętrze okazało się najbardziej ergonomiczny i łatwy w obsłudze.

charakterystyka

Jest to kolejny ważny temat, który należy zauważyć uwagę, mówiąc o Toyota Ist. Charakterystyka techniczna modelu jest dość skromne. Pod maską samochodu nadać mu silnik 1,5-litra. Są dwie opcje: jedna na 109, a drugi na 103 koni mechanicznych.

To jest wersja japońska. Modele dostarczane na rynku amerykańskim auto, mieć więcej energii. Pod jego maską i umieścić silnik 1,5-litrowy, ale moc do 133 koni mechanicznych. Japońskie wersje wyposażone są w odległości zaledwie 5-Step „mechanika” i Stanach Zjednoczonych, a także 4-biegowa „automatyczne”.

Maksymalna prędkość, do której model ten może być rozproszona, wynosi 175 km / h. Niewiele, ale to ma małe zużycie samochodu kompaktowego. Około 6 litrów na 100 kilometrów zużywa Toyota Ist. Cechy dobrego, nie mógł zgodzić.

koszt

O ile kosztuje samochód, warto powiedzieć, zbyt. Toyota Ist feedback otrzymał w większości pozytywne. Przestronny, ale kompaktowy automat z dobrymi wynikami jak wielu. I nawet teraz można ją kupić. Jednakże, w wariancie b / R.

Około 550.000 rubli można kupić samochód wyprodukowany w 2008 roku w dobrym stanie. Z napędem na cztery koła kół ze stopu „klimatycznych”, parktronikom, system ABS i zmniejszenie zużycia paliwa.

Ale nowsza wersja (2013 rok modelu, na przykład) z optyką ksenonowe, rearview aparat fotograficzny i inne nowoczesne urządzenia będzie kosztować około 700 tysięcy rubli.

Model 2002 można znaleźć za niewielką cenę. Do 180-200 tysięcy rubli. Jednakże, z silnikiem 87-konnym, ale również w dobrym stanie. W każdym przypadku, przed zakupem samochodu jest najlepiej sprawdzić na stacji w celu identyfikacji ewentualnych uszkodzeń. Bo czasami niska cena bez powodu jest podejrzany. A samochód okazuje się bat, farbowana lub wcześniej „wpuszczone”.