407 Shares 1096 views

Sprężyny na Gazelle

Dostawczy Gazelle już stać się legendą krajowego przemysłu samochodowego, pomimo stosunkowo niewielkiej wieku. Był to pierwszy sukces maszyna niskim tonażu, który zdobył powszechne uznanie w wielu krajach WNP, które są powszechnie stosowane do dziś. W Rosji jest to malotonnazhka najlepiej sprzedającym, który nie ma sobie równych pod względem wartości. Still – cena części na Gazelle 2 razy tańsze i bardziej dostępne niż, na przykład, „Ford Transit”. I prędzej czy później, niektóre części zamienne do niego będzie wymagał wymiany. Sprężyny – nie jest wyjątkiem.


Wszelkie ostrza sprężyste mają tendencję do zapadania się (pod ciśnieniem łuk właściwy). Urządzenie rozpoczyna się tym samym do sag, czyli jego pojemność jest znacznie zmniejszona. W związku z tym, sprężyna na Gazelle należy wymienić. Ale nasi kierowcy znaleźli inne wyjście – zrobić sprężyny toczenia. Jednocześnie to odnawia wszystkie jego właściwości użytkowych i może być na „Port”. Oczywiście, istnieją przypadki, w których metal jest po prostu ciśnienie rozrywające (głównie ze względu na wysokie przeciążenia). I bez konieczności zakupu nowych części nie można zrobić, tak jak gazela na przejechać amortyzatorów, a przede wszystkim do transportu towarów, nie może. I często nie toczą, i zmienić go, możliwe jest zwiększenie sprężynę. Gazelle umożliwia taki wzrost tylko na tylną oś, z dodaniem dodatkowych arkuszy.

Ale nie daj się ponieść – wszystko powinno być z umiarem. Po tym wszystkim, jeśli dodać 10 stron na moście, Gazelle Pojemność z tego nie będzie wzrastać. Zwiększyć obciążenie silnika, skrzyni biegów i samej ramie, która kocha pęknie podczas przeładowywania 2,5-3 ton. W wózku nadmiernej siły ciężkości nie jest szczególnie konieczne uruchomienie do wgłębień i występów, co może powodować niepożądane skutki. 1500 kg – jest to regułą, które powinny być wykonywane Gazeli. W przypadku dużych obciążeń, nie GAZ Valdai.

Zawiesina do GAZELĄ bardzo wrażliwe na wgłębień, ponieważ oba przednie i tylne części są połączone ze sobą ich ze sobą. Aby zaoszczędzić, można umieścić zużyte tylne sprężyny na przedniej osi, a na ich miejsce do zakupu nowych.

Jeżeli wzmocnimy sprężyny na Gazelle, jego pojemność wzrośnie do dwóch ton. Po dodaniu każdej pary arkuszy zwiększa obciążenie 200 kg. Najczęściej sprężyn wzmocnienie długich Gazele wersja (długość ciała od 4 metrów lub więcej). Takie strojenie zwiększa niezawodność i Żywotność podwozia pojazdu przy pełnym obciążeniu. Na cztery metry urządzenie jest ustawione do trzech dodatkowych arkuszy, w łącznej ilości 8 sztuk. W razie potrzeby, może być zamontowany na przedniej osi arkuszy, ale to nie jest ważne, ale tylko daje sztywność maszyny. Ogólne wzmocnienie skoku na Gazelle daje większą stabilność i manewrowość podczas jazdy.

Wielu kierowców w źródłach amplifikacji zapominać, że maksymalna nośność Gazelle jest, jak wspomniano powyżej, nie więcej niż 1500 kilogramów (i to z zadaszonym ciała). Jeśli jej codziennie ładunek 2-3 ton, wkrótce należy wymienić oś tylną, a nawet remont silnika, który, nawiasem mówiąc, jest przeznaczony również do 1,5 tony.