130 Shares 5738 views

Funkcja krwi w organizmie człowieka

Dla naukowców zastanawiało funkcję krwi w organizmie człowieka. Tajemnicą, że oni wciąż odkrycie, jak najmniejsze odchylenia lub naruszenie tych cech prowadzi do śmierci osoby w jak najkrótszym czasie.

Funkcja krwi w organizmie jest bardzo zróżnicowana. Główne funkcje krwi jest transport substancji i transferu tlenu. Krążących przez naczynia krwionośne, to niesie ze sobą znaczną ilość składników odżywczych dla organizmu, aw szczególności tlenu, które jest tak niezbędne do „oddychania” każdego z wszystkich żywych komórek. Ponadto, krew przenosi składniki pokarmowe w organizmie, który rozpuszcza się w organizmie, w wyniku żywności. Z tych i wielu innych funkcji krwi w organizmie zależy od stanu zdrowia każdego dnia swego stanu zdrowia. Ale jak często zastanawiamy się nad tym, co jemy, co pijemy iw ogóle, co możemy oddychać? Być może nie każdy da pozytywną odpowiedź na to pytanie.

Wielu naszych chorób jest spowodowana faktem, że nie zawsze poważnie o naszej drodze życia. Dlatego, niech nam świadomie dojść do tego punktu i pomyśleć o tym, jakie są funkcje krwi i jak one wpływają na organizm.

Nieco więcej niż połowa (około 55%), stanowiły we krwi wody. Ten jasny płyn zwany plazma i ma jasnożółty kolor. Pozostałe 45% akcji jest zajęte przez krew. Czerwone krwinki nazywane są krwinki czerwone, krwinki białe – białe ciałka krwi it. Są jeszcze w składzie krwi i płytek krwi, które nazywane są płytki. Kolor naszej krwi zależy od obecności hemoglobiny. Hemoglobina zwany pigmentu tlenem, o szkarłatny kolor. Wychodząc z płuc do serca przez tętnice, w większości hemoglobina jest nasycony tlenem i rozprzestrzenia się w tkankach ciała, to jest bogaty czerwony kolor. Krew powraca do serca z tkanek ciała przez żyły, a tu ma ciemniejszy kolor, ponieważ stężenia hemoglobiny jest prawie nie ma tlenu. Po tym, że krew z powrotem do płuc, uzyskanie w tym samym kolorze czerwonym, ponieważ jest nasycony następnej części tlenu i proces powtórzono.

A co to jest plazma?

Plasma – to roztwór wodny, w którym znajdują się zarówno dodatnio i ujemnie naładowanych cząstek – sól sodowa, potasowa, chlor, magnez i jakościowy i ilościowy skład tych jonów, takich jak skład wody morskiej. Również obecne w osoczu substancji odżywczych metabolizmu białek, witamin, hormonów. Stanowią one około 10%, a reszta – to jest woda.

W zależności od potrzeb organizmu i liczbę tworzenia krwinek jest stale kontrolowana i regulowana narządów krwiotwórczych. Jakie są funkcje krwi, a zatem jego główne składniki – krwinki czerwone, krwinki białe i płytki krwi?

Czerwone krwinki są powszechne wśród elementów, które krążą we krwi. Hemoglobina jest bardzo gęsty w krwinkach czerwonych. Funkcje erytrocytów składzie do przenoszenia tlenu w naczyniach krwionośnych i dwutlenku węgla. Czerwone krwinki są podstawowymi elementami w procesie oddychania, a tym samym wchłanianie naszej tlenu ze środowiska zewnętrznego do nas.

Jakie są białe krwinki? Są to rodzaj „obrońców” organizmu z różnych zakażeń, które przenikają do krwiobiegu. Okresowo zawalenia komórek w organizmie, tworząc niepożądanych pozostałości, które są zrealizowane w leukocyty. Białe krwinki są klasyfikowane do monocytów, limfocytów i granulocytów.

Funkcja krwi w organizmie jest niezwykle ważne. Jest to przede wszystkim w celu zapewnienia, każda komórka wszystkie ważne substancje i uwolnienie produktów przemiany materii i prowadzić na zewnątrz. Wszystkie te oferty są tylko pięć litrów płynu, które zapewniają nasze źródło utrzymania.