541 Shares 8251 views

Kim są ssakami i jak różnią się one od innych zwierząt?

Kim są ssaki? Klasa ta obejmuje najbardziej zaawansowane zwierzęta są zupełnie różne zwierzęta: ogromny słoń i mała mysz-Vole, wygłodniały wilk i cisi jagnięce. Żyją w całej poezji: na lądzie, w morzu (delfiny i wieloryby), powietrze (nietoperze). Ale to, co odróżnia je od innych zwierząt? Ciepła krew? Ta sama funkcja jest nieodłącznym i ptaki. Zdolność do rodzenia żyć młody? Cóż, po pierwsze, nie wszystkie ssaki są żyworodne. Niektóre z nich składają jaja, jak, na przykład, dziobak, podczas gdy inne młode zaraz po urodzeniu są bardziej jak niedojrzałych zarodków i muszą „dojrzewają” w specjalnym inkubatorze-etui na brzuchu matki jak kangur. A po drugie, istnieje żyworodnych a niektóre gady, ryby, a nawet owady. Na pytanie, kto ssaki niż oni różnią się od ryb, odpowiedź jest prosta: obecność światła. Wszystkie zwierzęta oddychają powietrzem. Dlatego rekin nie musi wzrosnąć do powierzchni oddychać, inaczej niż jak jej wygląd delfina, który może po prostu utonąć bez życiodajnego tlenu. Ale znowu, płuca mają wiele prymitywnych płazów i wszystkie ptaki.

Wśród zwierząt ogromne różnice można zidentyfikować tylko dwa parametry, które określają, kim są ssaki. To obecność mleka włosów i karmienia cieląt. Wszystkie kobiety z tych grup zwierząt są na korpusie gruczołów, które są wypełnione płynem odżywczym po porodzie. Ta właściwość i dał nazwy wszystkich ssaków. Wśród innych cech, które charakteryzują się zwierzęta, można dodać obecności dolnej szczęki, składająca się z kością, a membraną, która oddziela płuca i serca z przewodu pokarmowego.

Jednak najważniejszym elementem w określaniu kto ssaków jest ich niezwykle rozwinięte mózg i elastyczne zachowanie systemu. Oznacza to, że dwa osobniki tego samego gatunku, raz w tych samych okolicznościach w życiu może zachowywać się inaczej. Są one w stanie wykorzystać swoje doświadczenie, aby obserwować i rozumieć. Nic więc dziwnego, że w klasie ssaków pojawiła widok homo sapiens – Homo sapiens. No, chyba że dla niego na Ziemi zamieszkane przez około 5000 gatunków innych zwierząt, które są pogrupowane systematyki 1100 rodzajów, rodzin i 18 140 zamówień i 3 rodzin.

Nie mniej interesujące są kończyny ssaków. Dla wszystkich ich pozornej różnorodności (drapieżników paznokcie, palce i ludzkie małpy, kopyt), wszystkie one skończyć z rogowej przydatków – paznokcia. U zwierząt, które żyją w wodzie, procesy te będą zanikać. Ta funkcja jest dostosowanie się do warunków środowiskowych, przyczyniły się do tego, że ssaki są rozłożone na całej planecie i podjęły wszystkie niszy życia – na lądzie, w powietrzu, na morzu, pod ziemią. Ze względu na zdolność do utrzymywania temperatury ciała ciepłokrwistych mogą żyć w Arctic (opatrzony polarny) i tropikalnych (Jerboa, wielbłądy) desery.

Powstaje pytanie: kiedy były pierwsze zwierzęta? Nie ma wątpliwości, że znaleźli najstarsze ssaki wiek dinozaurów. Potem były głównie drobnej postury i pokazał oznaki „gadów zwierzęcego itp.” Jako naukowcy pracujący ze skamieniałościami, mają do dyspozycji tylko szkielety, trudno jest określić, na jakim etapie w tych zwierząt pojawił się wełnę i zdolność do karmienia mlekiem cieląt. Jeśli zaczniemy od żuchwy kryterium edinokostnoy, możemy śmiało powiedzieć, że nawet 215000000 lat temu w Afryce Południowej, Europie i Chinach zamieszkiwane przez małe (15 cm), zwierzę przypominające nowoczesną złośnicy.

520 shares 1446 views
494 shares 6086 views
460 shares 1644 views