280 Shares 1705 views

Jak zrobić filtr powietrza z rąk?

Mieszkańcy dużych miast mają do czynienia z problemem wysokiej zawartości różnych zanieczyszczeń w powietrzu. W obudowie gromadzą pył, brud, są patogenami. Prowadzi to do pojawienia się różnych chorób alergicznych, grzyb na obiektach wnętrz i innych negatywnych skutków. Napowietrzanie nie może rozwiązać wszystkich problemów. Dlatego też, w sprzedaży są specjalne urządzenia, które może znacznie poprawić klimat w pomieszczeniu.


Chcąc zaoszczędzić pieniądze, można zrobić filtr powietrza ręcznie. Kiedy odpowiedzialne podejście do swojej pracy sprawi, że sprzęt o zwiększonej wydajności.

Zasada działania

необходимо оценить условия микроклимата внутри помещения. Tworzenie czystsze powietrze z rękami do domu, konieczne jest, aby ocenić warunki mikroklimatu wewnątrz. Obecnie dostępne są różne urządzenia, które usuwają kurz, pyłki, zapach, alergeny (na przykład, dym tytoniowy), jak również chemikaliów.

Powietrze, które znajduje się w pomieszczeniu przechodzi przez urządzenie. Zanieczyszczenia, które zawiera osadzonych na specjalnych materiałów filtracyjnych. Na sprzedaż dzisiaj jest szeroka gama filtrów HEPA, urządzeń plazmowych, węgiel, typu jonizującego. Istnieje również urządzenia fotokatalityczne i powietrze do czyszczenia.

Koszt takich urządzeń jest wystarczająco wysokie, a konstrukcja niekiedy tak prymitywny, że domowe filtry są bardziej skuteczne. Dlatego wielu właścicieli mieszkań i domów są rozwiązywane zbierać czystsze siebie.

typ środowiska

, в первую очередь следует определиться, какой уровень влажности существует в помещении. Tworzenie czystszego powietrza dla apartamentu z rękami, przede wszystkim należy zdecydować, jaki poziom wilgotności w pomieszczeniu tam. Lepiej jest użyć specjalnego urządzenia. Wilgotność powinna mieścić się w zakresie od 30 do 75%. Jeśli indeks nie mieści się w określonym zakresie, co mieszka w mieszkaniu lub domu osób może otrzymać problemy zdrowotne.

Jeśli powietrze jest zbyt suche, filtr musi mieć zdolność tłumienia. Nazywana jest także umywalka. W tym przypadku, sposób po odparowaniu stosuje się zimną wodę. Znormalizowany mikroklimat wewnątrz budynku. W tym przypadku powietrze zostanie oczyszczone z zanieczyszczeń i alergenów.

Jeżeli wilgotność w pomieszczeniu jest większa niż 60%, wymaga to urządzenie, które nie używa wody w swojej konstrukcji. Sprzęt, a wręcz przeciwnie, będzie usunąć wilgoć.

Jeśli pomieszczenie chcesz szybko wyeliminować dymu papierosowego, chemikalia unoszące się w powietrzu, należy stosować filtr węglowy.

Środek do czyszczenia suchym środowisku

, следует начать с категории устройств, называемых мойками. Rozważając, jak zrobić filtr powietrza ze swoimi rękami, należy zacząć od kategorii urządzeń zwanych umywalki. W zimnych porach roku powietrze zwiększa overdry ryzyka. Grzejniki, konwektory, a więc ogrzewanie pieca. D. przyczyniać się do nagłej utraty wilgoci. Dlatego konieczne jest, aby korzystać z urządzeń, takich jak czyszczenie filtra.

W celu utworzenia tych urządzeń jest wymagane przygotowanie pojemną pojemnik wykonany z tworzywa sztucznego chłodnicy z komputera lub małego wentylatora, oraz wodę destylowaną. System będzie działał w sieci. Dlatego trzeba przygotować zasilanie wentylatora.

Na pokrywie pojemnika jest rozcinane na chłodnicy. Powinien on być przymocowany śrubami. Konstrukcja musi być niezawodny. Jeżeli chłodnica spadku w wodzie, wystąpi zwarcie. W górnej części pojemnika musi zrobić kilka dziur. Zasobnik jest wypełniony wodą tak, aby wentylator był co najmniej 3 cm. Obwód elektryczny jest zbierany i włączone do sieci. Urządzenie będzie pochłaniać zanieczyszczenia w powietrzu, więc stanie się wyraźniejszy.

Środek do czyszczenia na mokro środowisku

можно применять в качестве абсорбента воду. Tworząc oczyszczania powietrza z rąk, może być stosowany jako absorbent wody. Podejście to zostało omówione powyżej. Jednakże, 60% takie podejście nie jest odpowiednie dla obszarów o wyższej wilgotności. Zastosowanie wody w tym przypadku byłoby niepraktyczne. Wilgotnych mikroklimatu utworzone patogenów grzybowych. Dlatego takie powietrze, wręcz przeciwnie, powinno być suche.

W tym przypadku, element filtracyjny może być w postaci soli. Pochłania nadmiar wilgoci. Jeśli powierzchnia soli pokryte materiałem porowatym, takie urządzenie będzie w stanie oczyścić pomieszczenie i pyłu.

Konstrukcja takiego filtra zakłada także, że łopatki wentylatora z małą prędkością. Na pojemniku boki zrobić dwa otwory. W jednym z nich zamontowany wentylator. Pozostałe powinny znajdować się po przeciwnej stronie trochę niższy i ma mniejszy rozmiar. Ich słabe materiał porowaty (można gazy). Sól wylano do pojemnika, tak że pokrywa całkowicie dolny otwór na określoną gazy. Sól nie powinna osiągnąć wentylator.

Zasada działania

сухого типа, следует выбирать маломощные модели вентиляторов. Tworzenie filtra powietrza wysuszyć ręce jak należy wybierać modelu wentylatora o niskiej energii. W przeciwnym razie, sól zostanie zawieszone. Ona będzie walczyć do wewnętrznych powierzchni, tworząc hałas.

Powietrze będzie zasysane i przechodzą przez soli wentylatora. Będzie również rozliczyć kurz. Środowisko zostanie wysłany jonów sodu i chloru. Pomoże to usunąć patogeny i grzyby.

filtr węglowy

, главным действующим веществом должен стать уголь. Jeśli chcesz zbierać oczyszczacz powietrza pali swoje ręce, głównie składnik aktywny powinien być węgiel. Jest w stanie wyeliminować ostre, nieprzyjemne zapachy w pomieszczeniu. stosuje się w połączeniu z wentylatorem (wybrany w zależności od wielkości pomieszczenia).

Do wytwarzania obudowy mogą się rurę z tworzywa sztucznego o średnicy 200 mm i 150 mm. Długość i wielkość są cięte. W rurze wewnętrznej za pomocą wiertła i wiertła (15 mm), aby otwory. Wiertło w procesie może być tępy.

W rurze zewnętrznej również, że średnica otworu 30 mm. Odległość między nimi powinna wynosić 5 mm. Duża rura agrovoloknom klejące właściwości. Ponadto, obvorachivayut siatki maskujące klipy i zacisk. Bay agrovoloknom trzeba przyciąć ostrza. Z dętka produkuje taką samą procedurę, ale najpierw trzeba umieścić na siatce maskującej, a to agrovoloknom. Krawędzie powinny być traktowane z taśmy aluminiowej.

Nakładka ustawione kubki, które zostały po wierceniu. Jedna rura umieścić w innym. Wewnątrz jest wypełniony węglem. Konstrukcja umieścić na respiratorze.

каждый сможет выполнить всю работу быстро и качественно. Zastanów się, jak zrobić czystsze powietrze rękami, każdy może wykonać pracę szybko i sprawnie.