327 Shares 3168 views

"Ochumeelie" uchwyty: wykonana z piły łańcuchowej

W każdym czasie byli ich rzemieślnicy, którzy mogli pozornie wydobywać z rzeczy zwyczajnych coś naprawdę niesamowitego. To dzięki takim osobom rozwój nauki i techniki nie stoi w miejscu, ale idzie naprzód ze skokami. Jeśli nie ma innowacyjnych pomysłów w twojej głowie, a chęć zrobienia czegoś własnymi rękami nie daje odpoczynku, możesz zacząć od już istniejących i sprawdzonych w praktyce wydarzeń. Sama piła łańcuchowa w tej sytuacji będzie dobrze.

Dzisiaj można znaleźć wiele sposobów użycia piły łańcuchowej do innych celów. To, co można zrobić z tym narzędziem, a także z niego, jest ogromne. Patrząc na pewne adaptacje, chcę wołać: "Jak wcześniej o tym nie myślałem?"

Silnik jest głównym ogniwem technologicznym, na podstawie którego może być wykonany. Z piły łańcuchowej już nauczyłem się, jak zaprojektować następujące użyteczne urządzenia:

 • Tartak;
 • Pojazdy (ląd, woda, powietrze);
 • Narzędzie skrawające;
 • Przenośne przenośne elektrownie;
 • Pompa wodna.

Są to tylko najpopularniejsze i popularne opcje. Poniżej znajdziesz bardziej szczegółowe informacje na temat niektórych przekształceń.

Najprostszy upgrade

Tartak jest samodzielnym piłą łańcuchową, która nie wymaga wysiłku, ale może znacznie ułatwić proces cięcia listew na desce. Można powiedzieć, że w tym przypadku piła w nieco zmodernizowanym stanie jest używana zgodnie z jej przeznaczeniem.

Niemal niemożliwe jest rozpuszczenie długiego drewna w ciężarze. Problem można rozwiązać po prostu. Wymaga to, po pierwsze, metalowej ramy, na której piła zostanie sztywno przymocowana. Po drugie, droga kolejowa, wzdłuż której będzie obrabiany przedmiot.

Moped

Ta transformacja nieco różni się od tej opisanej wcześniej, ponieważ cel urządzenia tutaj się zmienia. Silnik narzędziowy proponuje się nie do cięcia, ale do poruszania się w kosmosie. Oczywiście, domowej roboty z piły łańcuchowej "Ural" w każdym przypadku nie może konkurować w mocy i prędkości z tego samego motocykla, ale motorower będzie pracował całkiem czytelny.

Właściciele są bardzo dumni z tego pojazdu. Nie chodzi o cechy charakterystyczne ich potomstwa, ale zasadniczo. Motorower, zmontowany "na kolanie", pokazuje umiejętność i męskość człowieka, demonstruje wszystkie złote ręce.

Podstawą takiego pojazdu jest stary rower, na którym silnik jest zamocowany z tej samej starej piły łańcuchowej. W celu transmisji energii, przekładnia jest najskuteczniejsza .

Niektórzy entuzjasts idą w swoje badania trochę dalej i weź domowy samochód jako rower górski. W takim przypadku można kontrolować szybkość poruszania się. W tym celu wystarczy wyposażyć motorowerową skrzynię biegów.

Moto Kultywator

Możliwe jest wyliczenie przez długi czas, w którym sfery działalności nakładane są na pióro. Przyjaźń ludzi z ziemią w naszym kraju doprowadziła do tego, że takie "arcydzieła" są często używane na terenach podmiejskich jako kultywatory silnikowe.

Jeśli chodzi o to urządzenie jest przydatne w życiu codziennym, to jest tak łatwe do zmontowania. W tym celu potrzebny jest tylko system transmisji składający się z pary biegów. Dzięki temu energia silnika będzie przenoszona na koło napędowe, które napędza mechanizm roboczy. Wadą tego projektu jest mała moc, która nie jest wystarczająca, aby poruszyć ziemię dziewicą, ale w małym zadbanym miejscu jest dość dosyć.

Elektrownia

Przestronna elektrownia zdolna dostarczać energii osobie położonej w najodleglejszych miejscach od cywilizacji jest jednym z cudów myśli inżynieryjnej.

To samo wykonane piły łańcuchowej może być zaprojektowane przez człowieka, który jest co najmniej trochę wiedzny w mechanice i elektrotechniki. Lista składników powinna wyglądać tak:

 • Piły łańcuchowe;
 • Reduktor biegów;
 • Pas napędowy;
 • Pasek metalowy;
 • Generator;
 • Panel sterowania.

Snowplower

Ponieważ zimy w środkowej strefie są bardzo ciężkie, a nie brakuje śniegu, wszyscy, którzy marzy o skorzystaniu z takiego asystenta, jak ręczna ładowarka. To całkiem możliwe zadanie. Chodzi przede wszystkim o zasadę silnika, która opiera się na fakcie, że jej energia obrotowa może być użyta w dowolnym celu.

Pilarka ślimakowa może być zamieniona na piłą łańcuchową o mocy 3 kW. Sztuką jest tylko jak założyć zespół śruby. Ostrza powinny być wykonane z wytrzymałego, ale nadal lekkiego i elastycznego materiału, takiego jak kauczuk. Dalsze czynności nie różnią się w żaden sposób od opisanych w innych ustępach. Za pomocą łańcucha silnik jest połączony przez parę przekładni z zespołem śrubowym. Z praktycznego punktu widzenia prawidłowe jest użycie płozy zamiast koła, a jako rzucający śniegiem wziąć zakrzywioną dużą średnicę rury wodnej.