822 Shares 7310 views

Podwieszany sufit z rękami: główne rodzaje i charakterystyka

Większość ludzi są zdezorientowani, kiedy trzeba wybrać opcję wykończenia pomieszczenia, zwłaszcza jeśli mają zamiar zrobić sufity podwieszane z ich rąk. Nie jest to zaskakujące, jeśli weźmiemy pod uwagę całą gamę sufitów struktur propozycji, która jest obecna na rynku. Ale każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety, więc należy rozważyć je w szczegółach.


Obecnie jednym z popularnych samych materiałów, które są stosowane do wykończenia sufity są płyty z płyt gipsowo-kartonowych, które składają się z modyfikowanego gipsu związany z obu bokach kartonu. Jest przymocowany do materiału specjalnej ramy wykonanej z metalu lub drewna. W skład takich płytek może być różna.

Jeśli produkcja płyt gipsowo-kartonowych dodano silikon, płyty odporne na wilgoć, które są otrzymywane, gdy szkło dodaje się materiał będzie ogniotrwałych. Istnieją również elastyczne arkusze, które są wykorzystywane do zdobienia gotową strukturę. W tym przypadku, kręcone sufity podwieszane wykonane z płyt gipsowo-kartonowych, zdjęcia, które można zobaczyć w żadnej z publikacji na temat budowy i projektowania.

Oprócz płyt gipsowych i innych powszechnie stosowanych modeli, które stanowią system zawieszenia z poszczególnych modułów – płyty, stojakach lub kasety. Struktura zawiera kaflowy wełnę mineralną i sufity na bazie gipsu. Są to zwykle nie jest większa niż 60×60 cm. Moduły kaset są nieco podobne do płytek, ale są wykonane z metalu. Jednak podwieszane sufity są konstrukcję, która składa się z części nośnej i zawiesiny płyt metalowych, które są wykonane z aluminium. To sprawia, że takie sufity podwieszane z rękami i nie jest szczególnie trudne.

Warto wiedzieć więcej na temat zalet i wad tych wszystkich systemów. Wszystkie z nich są zupełnie nieszkodliwe, mają wystarczającą odporność ogniową i zapewniają dobrą izolację akustyczną w pomieszczeniu. Ale w przypadku powodzi z powyższym żaden z systemów nie będzie cię chronić. Jest to szczególnie prawdziwe w sufit gipsowo-kartonowych, które musiałyby być całkowicie zastąpione.

Dlatego też, w łazience lub w kuchni lepiej instalują systemy zawieszenia płytki, które zawierają włókna mineralne i silikonowe, albo preferencyjne do płyt metalowych lub kasetach. Będą one chronić pomieszczenie przed powodzią. Ponadto, płytka sufitów praktyczne, w przypadku uszkodzenia mogą być zastąpione przez jeden lub więcej płyt, ale nie na całej powierzchni sufitu.

Pod względem estetycznym, wszystkie systemy zawieszenia zapewnić wystarczającą płaskość powierzchni sufitu. płyta gipsowa, na przykład, pozwala urzeczywistnić prawie żadnych pomysłów projektowych – stworzenie pułapu jakiejkolwiek formie – krok, zgięty, złamany, etc. System dachówka, stojak i kaseta daje okazję do dekoracji sufitu z różnych wzorów i eksperymentowania z różnych kolorach i odcieniach.

Ponadto, każda konstrukcja zawieszenia jest idealny do „maskowania” wszystkich urządzeń komunikacyjnych – kable, rury wodociągowe i kanalizacyjne oraz przewody wentylacyjne. Należy jednak pamiętać, że jeśli masz zamiar zrobić wiszący sufit z rękami płyt gipsowo-kartonowych, dostęp do ukrycia przedmiotów może być nieco bardziej skomplikowana. Zwłaszcza, jeśli projekt ma dużą powierzchnię. Dlatego, jeśli masz zamiar zapewnić swobodny dostęp do mediów, to lepiej, aby dać pierwszeństwo do modułowego systemu sieci, które można łatwo zdemontować i zmontowane.

Jeśli chodzi o koszt, marka pułap ponad roku jest rozwiązaniem najbardziej opłacalnym wszystkich istniejących na rynku. To jest, jeśli weźmiemy zwykłe jednostki jednopoziomowych. A jeśli masz zamiar zainstalować podwieszane sufity z rękami podczas gdy do realizacji śmiałych pomysłów, specjalne moduły gipsowo będzie kosztować nawet droższe regałowe zawieszone struktur.

Z powyższego można wywnioskować, że sufity gipsowe są bardziej atrakcyjne nie tylko w wyglądzie, ale także ze względu na niską cenę. Zaleca się je stosować w małych biurach i innych pomieszczeniach o normalnej wilgotności. Modułowa drywall drogie, ale nie gorsze pod względem dekoracyjnym dekoracji sufitu. Najlepiej nadaje się do dużych obszarów (centra handlowe, na przykład), ale można ich używać do zwykłych pomieszczeń w domu.

Teraz, gdy wiesz, jak zrobić sufit podwieszany z rękami.