552 Shares 3843 views

Polowanie mecze: wiarygodnym źródłem ognia w deszczu i wietrze

Na dawnych sposobów rozpalenia ognia, wiemy głównie z opowiadań i opisów podróżnych, aby oglądać je w tak zwanych obozach nomadów zacofanych plemion. Sami od dawna przyzwyczajeni do korzystania mecze. Należy zauważyć, że w ostatnich latach, dodali zapalniczki avtorozzhig na kuchenkach gazowych. Jednak mecze i do dziś nie straciły na znaczeniu. Ale ile wiemy o nich? Czy ludzie często szukają takich znajomy, codziennych rzeczach?

Mecze są różne

Nawet proste, „Home” mecze pomyślany dość trudne. Głównym sekret w głowach, które spełniają dwa niemal przeciwstawne wymagania: końcówka meczu nie powinny odpaść od pręta do ognia, kruszą się podczas przechowywania, a tym samym coli niemal natychmiast wychodzić kiedy trochę spalone.

Jeszcze trudniejsze zadania do wykonania mecze polowania. Są one zobowiązane do spalić znacznie dłużej, płomień musi dać wielkie i gorące, i powinny zapalać się i wiatr i deszcz. W wyniku dopasowania myśliwskie pod głowę pokryte dodatkowymi kompozycji i można spalić od 10 do 20 sekund – to jest konieczne, kiedy ognisko w „nie pływające” warunkach. Głowica powłoka Specjalna folia chroni go przed zamoczeniem. Więc zapalić produktem wysokiej jakości może być nawet w deszczu.

Więcej „warunki atmosferyczne” burzy odpowiada: w składzie ich vedeny powlekania jak naftalen ze skrobią, tak że nawet gdy wyniki wiatrowe 12 nie jest przeszkodą do ich wodnej.

Dla tych, którzy rzadko używa takich zapalające laski, Uwaga: aby zastosować je w mieszkaniu (domu) nie jest pożądane – są zbyt rozległe płomień i palą o ostrym i nieprzyjemnym zapachu.

Najbardziej znanym sposobem

mecze myśliwskie można kupić w każdym sklepie specjalistycznym dla rybaków i myśliwych. Jednakże, jeśli nie ma nikogo w pobliżu z domu i iść go szukać lenistwo, możliwe jest, aby radzić sobie samemu. Najczęściej polowanie mecze własnymi rękami wykonanych z typowych substancji dodatkowych: silverfish, nitrovarnish i azotanu amonu. Rybiki miesza się z azotanem w równych ilościach, to farba jest dodany. Wszystko ugniata ciasto, aż i zaczyna lubić. Powstały „glina” odbiera się cienkie (korzystnie w szklanej butelce, po czym nie przeszkadza rzut). Naleśnik pokroić w najbardziej wąskich pasków, nie szersze niż kilka milimetrów, ale lepiej – nawet dłużej. Te taśmy są nawinięte spiralnie na meczu, od głowy do połowy laski. Prawie gotowy mecze myśliwskie są pozostawione do wyschnięcia, po czym paski rany są malowane lakierem. W każdym razie nie do polakierować głowę – bez zapala mecz siarki. Oczywiście, praca jest drobiazgowy, niemal biżuterię, ale w kraju, wędrówki lub połowy, nie będzie pozostawiony bez ognia.

Można to zrobić w różny sposób

Mniej znany jest kolejny sposób jak zrobić mecz myśliwski. Zamiast tego, elementy pasują nici bawełniane i wosk. Przędza ściśle nawinięte na handlowych dopasowania, korzystnie w pojedynczej warstwie. Głowa, oczywiście, pozostaje otwarte. Parafina jest topiony i obrabiany przedmiot zanurza się w nim. Łatwiej jest po prostu rzucić w jego meczach, a następnie złapać; ale nie czekać do odprowadzania nadmiaru „wosk”, lepiej jest wziąć każdy pęsety i zanurzenie w stopie.

Ale nie ważne co robisz metoda polowania mecze, nie zapomnij wziąć udział do wyschnięcia „cherkachem” (lub „chirkalkoy” – nazwać to, co chcesz). Bez niej większość wodoodporne zapałki nie zapala się. Najbardziej prosty sposób – należy ją przechowywać w szczelnie związany prezerwatywy.

Będzie przydatny w czasie wakacji!

Rzemieślnicy uwierzyć, że taka adaptacja polowanie jest właściwe nie tylko w warunkach polowych. Jeżeli skład której mecze są przetwarzane w pierwszym wariancie wytwarzania, wprowadzić kilka drobnych opiłków żelaznych, że spalanie iskrę widać piękny pokaz sztucznych ogni, jak dające ogni. Nie chcę, aby anulować wakacje w złych warunkach pogodowych, a nie tylko w fabryce towary „zgadzam się” do pracy w wilgotnych warunkach. Tak, że dzieci mogą być zadowolić i bezpieczne produkty domowej roboty.