464 Shares 9255 views

Jak poprawnie założyć taśmę? Porady i wskazówki

Podczas wykonywania prac remontowych w instalacji wodociągowej występują problemy z wyciekiem wody. Wynika to z faktu, że połączone części nie mogą się mocno ściśle dopasować do siebie, ponieważ mają małą tolerancję wielkości. Dzięki tej tolerancji części mogą być swobodnie skręcane i skręcane (tzn. Zastąpione oddzielnymi węzłami w przypadku awarii). Aby uniknąć wycieku wody, użyj taśmy taśmowej, która zastąpiła zwykły pojemnik. Warto też zauważyć, że jest jedną cechą, która ma fum-taśmę – cenę i dostępność zakupu w niemal każdym sklepie produktów gospodarstwa domowego i konstrukcyjnego.

Opis i charakterystyka

Taśma wykonana jest z wysokiej jakości fluoroplastu, co zapewnia długą żywotność. Charakteryzuje się również odpornością na ciepło, co umożliwia jej wykorzystanie w naprawie instalacji grzewczych lub ciepłej wody. Taśma do wody może wytrzymać negatywne efekty płynu, ponieważ jest on wykonany z materiału, który jest całkowicie neutralny względem wody, to znaczy nie reaguje, nie zgnieje, nie rdzewieje, itp.

Zakres stosowania

Taśma jest szeroko stosowana do tworzenia systemów zaopatrzenia w wodę, a także przy wymianie poszczególnych zespołów rur wodnych lub ich naprawianiu. Korzystanie z tej taśmy pozwala szybko zastąpić określony węzeł. Hydraulicy już dawno docenili wygodę i łatwość użycia tej taśmy. W końcu nauczyć się i nauczyć się właściwie taśm taśmy, to jest łatwe, wystarczy spróbować dowiedzieć się, jak to zrobić lepiej, aby nie było wycieków wody.

Kolejność podawania taśmy fum

Dla tych, którzy chcą wiedzieć, jak właściwie taśmować taśmę, istnieje pewien algorytm działań, którego realizacja zapewni niezawodne połączenie:

  • Po pierwsze, musisz wybrać odpowiednią szerokość i grubość taśmy. Na przykład, jeśli części przewodów wodnych mają znaczne zużycie, należy wybrać taśmę o większej grubości do 0,2 mm.
  • Następnie należy dokładnie wyczyścić części, które mają zostać połączone, aby nie pozostały resztki z poprzednich taśm, opakowań, farb, resztek rdzy itp.
  • Następnie należy starannie tasować taśmę na części o mniejszej średnicy, tj. Ta, która zostanie wkręcona (lub która zwija drugi element gwintowanego połączenia).
  • Nawijanie taśmy powinno być ściśle zgodne z ruchem wskazówek zegara, ponieważ zgodnie z naszymi normami, prawie wszystkie gwintowane połączenia (w instalacjach wodociągowych ogólnie) mają właściwy gwint. Dzieje się tak, że przy skręcaniu szczegółów łączenia taśma nie jest zagięta, ale gdy ciągnie uzwojenie wraz z częścią. Aby zrozumieć, jak właściwie taśmy taśmy jest wystarczająco łatwe. Jeśli chcesz, możesz to uczyć w ciągu 30 minut.

Korzystając z tych podstawowych zasad, łatwo zrozumieć, jak prawidłowo nasmarować taśmę gwintowanymi połączeniami przewodu wodnego. Warto zwrócić szczególną uwagę na to, aby starannie skręcać starania o skręcanie. Szczególnie dotyczy to części rur wodociągowych z brązu i innych miękkich metali i stopów. Najważniejszą rzeczą nie jest wyprzedzanie! Na temat prawidłowego taśmy taśmy zależy ostateczny wynik. Głównym parametrem jest umiejętność warsztatu, ale dla początkujących wystarczy dokręcić bez szczególnych starań. Po uruchomieniu wody należy sprawdzić połączenie i, jeśli to konieczne, dokręcić. Jeśli woda nadal wycieka, a następnie pociągnięcie dalej jest ryzykowne, musisz zamknąć wodę, odkręcić połączenie i dodać kilka taśm.

Jaka wstążka wybrać?

Tak, jak prawidłowo taśmy taśmy z gwintem, już wiemy. Teraz musisz zdecydować się na konkretny wybór taśmy do naprawy łazienki. Rynek prezentuje dużą liczbę taśm od różnych producentów. Może również różnić się szerokością paska i długością cewki. Jak zrozumieć, jakiego rodzaju fum-taśma naprawdę potrzebujesz? Cena zależy od jego ilości, więc jeśli potrzebujesz drobnych napraw – weź mały hank o minimalnej grubości, którego koszt zaczyna się od 11 rubli. Jeśli wykonasz instalację wodociągową w mieszkaniu od podstaw, to musisz wziąć wiele.

Wybór taśmy wstęgowej zależy od części do łączenia i ich średnic. Im większa średnica, tym więcej warstw potrzebnych do likwidacji, odpowiednio, natężenie przepływu wzrośnie. Jeśli po naprawie taśma ta pozostanie – wszystko w porządku. Nie ulega pogorszeniu w przypadku długiego przechowywania i zawsze będzie pod ręką w przypadku naprawy rury wodociągowej.