181 Shares 1640 views

Sinichnik własne ręce: wymiary, rysunki

Dwubarwna – jest to jeden z najbardziej użytecznych ptaków, ponieważ jest zdolny tylko jeden dzień do jedzenia szkodliwych owadów w ilości równej sobie. Te małe ptaki wolą nie podróżować w zimie w cieplejszym klimacie. Jak pomóc im przetrwać zimno, po dokonaniu sinichnik własnymi rękami, której wielkość będzie wygodny dla nich, jest opisany w tym artykule.

Dlaczego muszę sinichnik?

Cycki wierne ich miejsc lęgowych i nie pozostawiać go z początkiem zimnej pogody. Jednak ekstremalne zimno może wytrzymać i przetrwać, nie wszystkie ptaki. Szczególnie mocno musieli, kiedy spadnie śnieg lepkie lub nieprzyjemny mżawka. Ptaki nie mają gdzie się schronić przed wpływami atmosferycznymi, produkty żywność staje się coraz trudniejsze. Ponieważ żywią się tylko na małych owadów karmić same stają się niezwykle trudne dla nich w zimie. Dlatego ważne jest, aby im pomóc i uczynić sinichnik własne ręce. Rysunki wymiary można znaleźć w dostępnych źródeł, bądź też, w razie potrzeby, być wykonane niezależnie.

Specjaliści oceniają, że do przybycia sprężyny jest tylko jedna trzecia z całej populacji ptaków. Poprawy ich przetrwanie, a co za tym idzie, wskaźnik urodzeń, można użyć domy z żywnością wykonane przez dobrych ludzi. Inteligentne sikorki, raz skosztował pyszne jedzenie, będzie latać do podajnika w sposób ciągły. A to z kolei będzie ratować życie i pomóc słaby aby przetrwać zimę.

Sinichnik własne ręce: rozmiar zdjęcia

Dokonaj sinichnik właścicielem całkiem proste. Wielkie cycki zwykle osiedlić się w zagłębieniach, więc to będzie super, jeśli projekt Lodge będzie przypominać naturalne mieszkanie. Aby to zrobić, należy dopasować trochę przycinania struganego drewna i desek, takich jak sosna. Nawiasem mówiąc, sinichnik nieco różni się od swojego odpowiednika – ptaszarni jak średnica i pozostałych standardów.

Trzeba przygotować wszystkie niezbędne narzędzia, które trzeba zrobić domowy sinichnik. Wymiary są obliczane z wyprzedzeniem. Potrzebne są następujące elementy:

 • piła do metalu lub elektryczny układanki ;
 • bez młotka nie może zrobić;
 • Wiertarka może być ręczne lub elektryczne;
 • wiercić, przeznaczone do stosowania na drewno;
 • ołówek, taśma miernicza, gwoździe, stolarka;
 • pędzel i farby (bez zapachu).

Sinichnik własne ręce: Rozmiary

Aby prawidłowo wykonać dom dla ptaków, należy przestrzegać następujących zasad:

 1. Grubość płytek nie musi być większa niż 3 cm.
 2. Dach: Wizjer jest sprawiło lekko wystające do przodu na przedniej ścianie.
 3. Dla małych sinichnika łóżko optymalny rozmiar jest uważany za 9 x 9 cm.
 4. Wysokość w stosunku do dolnej części obudowy – 24 cm, średnica otworu spustowego – nie więcej niż 2,7 cm, w zakresie od dołu do otworu spustowego centralny otwór. – potrzebna jest taka średnica 16 cm, tak aby nie sinichnik zaczął rozliczenia inne małe ptaki – wróble gadżetów i innych.
 5. Wymiary dużych piersi House: średnica otworu spustowego – 3 cm u dołu parametry sinichnika – 12 x 12 cm, oraz o wysokości od dna do pokrywy – 25 cm, odległość od dna do otworu spustowego – 18 cm.

Zbudować dom na cycki

Zespół wszystkich składników sinichnika odbywa się w następującej kolejności:

 1. Przed dokonaniem sinichnik, wymiary powinny być zweryfikowane, wykonywać wszystkie oznaczenia na tablicach.
 2. Piła wycięte dane dotyczące planowanej kształtu, a następnie lekko pare na dół po stronie zewnętrznej, wewnętrznej dotykowy nie jest konieczne.
 3. Tylna ściana przybity do dołu.
 4. Do otrzymanej urządzenie mocuje się ścianę przednią.
 5. Przybite z boku domu ptaków.
 6. Umieścić na dachu, a gotowy produkt jest malowany pędzlem, a następnie pozostawić do wyschnięcia.

W przyszłości można strzelać sinichnika dach i oczyścić je z kurzu i brudu, konieczne jest, aby go usunąć. Technologia ta jest prosta do wnętrza dachu przybita gwoździami kawałek płyty, utworzone przez odpowiednie cztery ścianki rozmieszczone pionowo prostokąta.
Ponieważ w niemalowane domu cycki trudno rozstrzygnąć, konieczne jest, aby malować. Najlepiej w kolorze młodych zielonych. Jeśli jest to pożądane, przed malowaniem sinichnik traktowane impregnacji ochronną.

Jak poprawnie ustawić

Na drzewach lub słupach dokonały wyspecjalizowanych rzemieślników sinichnik własne ręce. Wielkość tę można przestrzegać następujących zasad:

 • Odległość od gruntu – nie mniejsza niż 4 m;
 • jeśli to ma zbudować kilka sinichnikov, a następnie ustawić je przed sobą, optymalnej odległości – 20 lub 22 metrów.

Nie zapomnij o kierunku otworem na wszystkich czterech stron świata. Główne wół wybiera gniazdowania, aspirujących otworu spustowego zachód. Można to łatwo wyjaśnić: ptak leci cały dzień, aw nocy idzie do gniazda, kierując wycięciami, który jest oświetlony od zachodu.

Sinichniki lepiej powiesić na jesieni, przy wyborze gęstą koronę gałęzi. Podczas długich zimowych ptaków stopniowo oblyubuyut nową obudowę, aby dowiedzieć się, często spędzają noc w nim. Następnie będą się tam żyć. Jeśli sinichnik wiszą w późną zimą lub wiosną, to jest prawdopodobne, aby uzyskać inne ptaki, które przychodzą z powrotem ze stanu hibernacji.

Jak naprawić dom

 1. Nie jest konieczne dom przybity do drzewa, wystarczy podłączyć go z drutu, lin lub odpowiedniego materiału. Jest to najlepszy jeden pasek. Do końcowej części sinichnika dokładnie przybite łaty drewna dwie stopy długości. Ustanawia ona dom między gałęziami. Wisiał na drzewie przy użyciu zmodyfikowanej słup mający gwóźdź na końcu którego poddevat bezpośrednio za karby. Sinichnik wykonany własnymi rękami (wymiary pozwalają) mogą zostać szybko usunięte do transportu do innego miejsca.
 2. Druga metoda mocowania sinichnika gwarantuje jego montażu na pniu i gałęziach drzewa za pomocą pętli z drutu. Dość każdego wspornika bocznego bramki w nawiercone otwory, a następnie przejść przez nią drutu – i można powiesić domek na drzewie. Ale wsporniki wskazówki powinny zginać pod kątem prostym. Jako taka jest bardzo odpowiednia zszywki z drutu 3 mm i długość 1,5 cm.
 3. Trzeci sposób – słup. Prosty kij przybity do tylnej ściany kabiny. Pożądane jest, aby upholster gest do kota nie mógł dostać się do gniazda ptaka i pisklęta pozostał nienaruszony. Jeżeli układ nie jest cyna, następnie rozpuszczono druty lub podobny materiał.

Budowa domu

Po zawiesinę wlewa sinichnika suszonego drewna warstwy pyłu 1 cm powyżej dna. W tym celu, elementów i torfu.

Domów dla ptaków wymagają okresowej opieki. W jesień i zima sinichniki oczyszczone z nagromadzonych zanieczyszczeń, ponieważ jest to zbiór wszy i roztoczy.

Do konstrukcji podajnika w trakcie są paks Tetra wszystkie butelki z tworzywa sztucznego. Sypali owies, orzechy i jagody. Pszenica, bułki tartej i proso sikorki nie faworyzować – muszą dobrego smaku i nie jest zbyt pożywne. Ulubione cycki treat są nasiona słonecznika i konopi. Wielka radość dla małego ogrodu będzie Obrońcy kawałek boczku, ale nie słony, który jest zawieszony na sznurku. Sikorki muchy i dziobać nogi wisi na włosku.