535 Shares 6447 views

Ludzie-żonkile: jak odróżnić, na jakiej podstawie? Narcyzm – choroba lub wynikiem edukacji?

W mitologii greckiej, tam jest trochę narcystyczne mit syna boga rzeki narcyzów, który starał się odrzucić takie wspaniałe uczucie, jak miłość. Ten uznany bogini miłości i postanowił go ukarać. Jeden dzień Narcyz zobaczył swoje odbicie w rzece i naprawdę zakochał się, z tego powodu, że ani na chwilę nie mógł opuścić swoje własne odbicie, a następnie zmarł okropną śmiercią z głodu.


Oczywiście, ta historia jest tylko mitem, ale, niestety, coraz częściej ludzie, którzy nie są w stanie zaakceptować innych za to, co mają we współczesnym świecie. Dla nich istnieje tylko ich zaangażowanie, „ja”, które jest jeszcze nikt nie zdołał przełamać. Podobny problem dla współczesnego człowieka jest normą, natomiast u pacjenta psychiatrycznego z magazynu lekarzy znaków bezpiecznie nadana diagnozy „narcystycznych skłonności.” Porozmawiajmy o tym, jakie są przyczyny narcyzmu, a także odpowiedzieć na niektóre z najważniejszych pytań dotyczących tego odchylenia.

  1. Jest narcyzm jest chorobą?
  2. Czy dana osoba jest narcyzem bo wykształcenia?
  3. Niektórzy pacjenci z rozpoznaniem „narcyzm” leczenie poinformowany przez wykwalifikowanych psychiatrów?

Osoba z narcystycznych skłonności

Na początek proponujemy Ci zdefiniować samo pojęcie „narcyzm”. Ludzie, żonkile, co do zasady, są niepoprawni egoistyczny, narcystyczny i kojarzy się tylko na sobie i swoich problemach. Inni często nie doceniają i wymagają ich na stałe przejawy życia podziw. Mandative ton wysoko uniesioną głową i dla nich są główną cechą, choć często w rzeczywistości są one naprawdę nieszczęśliwy. Pewność siebie jest przerośnięte samoocena. Wszakże w rzeczywistości, w każdym z nas siedzi różę, więc tylko ktoś może sprawnie jak go wyłączyć, a jak ktoś nadal utożsamia się z Bogiem. Ponadto, ludzie-żonkile nie może znieść krytyki, podczas gdy oni sami są w stanie wyrazić swoje niezadowolenie z zegarem.

Narcyzm jako choroba

Ludzie z narcystycznych skłonności faktycznie są nosicielami choroby psychicznej, która zmienia ich osobowość. Osoby te są stale dążąc do ideału skorygowania błędu w jego ciało za pomocą różnych metod. W związku z tym, w wyniku czego może się „właścicielami” anoreksja, depresja, a nawet uzależnienia. Ludzie-żonkile mają jedną wyjątkową cechę – przednia część zakrętu ich mózg jest zbyt aktywny, więc nie mogą patrzeć na ich własne zachowanie ze strony i obiektywnie oceniać innych. Tacy ludzie nie są w stanie trzeźwo ocenić swoje zachowanie i dlatego wierzę, że zachowują się one w normalnym zakresie.

Objawy narcyzmu

Aby pomóc osobie z upośledzeniem umysłowym, należy najpierw rozważyć objawy narcyzmu. O nich porozmawiamy dalej.

Człowiek czuje się pusty i bezużyteczny

Wiele osób opisuje stan narcyz podobny jak wielkim czarną dziurę w środku, który ciągle wymaga wypełnienia. Z tego powodu, to jest prawdopodobne, że prędzej czy później, mogą uciekać się do alkoholu i narkotyków. Jedyną rzeczą, która może naprawdę pomóc – to uczucie prawdziwego zwycięstwa. Aby poczuć smak zwycięstwa, osoba z niepełnosprawnością jest gotowy na wszystko, nawet najbardziej haniebne czyny.

Oszacowanie nawzajem i porównując je z

Człowiek narcyz (w naturze), stosowane do oceny innych ludzi i porównać je z obowiązkowym, nie ma znaczenia, ocena ta będzie dotyczyć wyglądu lub charakteru. Jeżeli osoba z zaburzeniami czuje się od innych uznania i miłości w swoim wystąpieniu, że zaczyna popadać w depresję, która może prowadzić do narkotyków pasja i alkoholu.

Dwie strony medalu

Osoba, która ma charakter narcystyczny wydają się być w kilku stanach jednocześnie. Z jednej strony, jest to szalenie piękne, piękne i niepowtarzalne, a z drugiej – jest niezdarny i bardzo nieszczęśliwa. Z reguły pierwszy stan panuje w czasie powszechnego podziwu i ogromnej manifestacji miłości, a drugi – w momencie odrzucenia i pogardy. W rzeczywistości, każdy z nas pamięta o istnieniu takich uczuć, ale istnieje duża różnica pomiędzy żonkila i normalnej osoby. Przede wszystkim jest to, że pierwszy nie jest proste rozróżnienie między „dobre” i „złe”, to wszystko albo „terrible” lub „wielki, aż stracił przytomność.”

Po zapoznaniu się objawów, można stwierdzić, że narcyzm – choroba, która naprawdę może grozić do dalszego rozwoju człowieka, tym samym uniemożliwiając żyć w pokoju i poczuć prawdziwie indywidualne.

Narcyzm i edukacja

Wszyscy wiemy, że osobowość dziecka powstaje poprzez edukację rodziców. Wysoko wykwalifikowani psychologowie od pierwszej chwili może być określona przez osobę dorosłą, jak to jest podniesiona i ile zapłacił uwagę jako dziecko. Narcyzm i miłość rodziców bezpośrednio połączone.

Po pierwsze, postawa ojca i matki do dziecka może być czynnikiem, sprowokować choroby, a po drugie, czasem z powodu złego jedna fraza wyrażona przez dziecko zaczyna w inny sposób, aby zobaczyć i doświadczyć świata. Man-Narcisse wydają się oceniać i porównywać się do otaczających go ludzi, a to jest bezpośrednio związane z edukacją rodziców. Ale gdy próbowali przypominać dziecku, że koledzy w szkole lepiej jest czytać, a chłopaki z run siłownia szybciej. Mówiąc, że oni lubią najlepszy, myśleliśmy, że z powodu wypowiedzi ich potomstwo będzie bardziej samowystarczalne i sukces i osiągnąć odwrotny skutek. Można zapytać: „Dlaczego?” Odpowiedź jest prosta. Po tym wszystkim, problem polega na tym, że jego ojciec i matka nie oddać syn lub córka szansę wziąć się jako że nie ma możliwość studiowania ich cech i umiejętności. Teraz dziecko jest pozbawione osobistego „ja” będzie przez całe życie patrzeć na innych ludzi i porównać ich sukces sukcesu większości, a ponieważ rodzice zawsze przypominał mu, że na świecie istnieją ludzie lepiej, przewaga wyraźnie nie jest w jego kierunku.

Uczucia, które często osoba doświadcza-narcyz

Istnieje kilka rodzajów uczuć, które czują się przez człowieka Narcisse prawie codziennie:

  1. Uczucie wstydu. Ta kategoria osób często czują wstyd, który sprytnie ukrywa w sobie. Ze względu na straszne uczucie pustki, bezwartościowości, bezcenne żonkile może spaść nie tylko w depresji, ale także poczucie wstydu z powodu siebie, że tak wielu z nich marsz do terapeuty jest prawie niemożliwe, ponieważ w biurze Narcyza będzie musiała zmierzyć się ze swoim wstyd.
  2. Poczucie winy. Kobieta czy męskiego narcyza – czują winy całe życie do swoich rodziców, ponieważ nie byli w stanie sprostać ich oczekiwaniom, dodatkowo, jeśli cel nie został osiągnięty szacuje się wokół wina oddaje narcyz całkowicie. Bardzo rzadko, tylko wtedy, gdy taka osoba jest naprawdę zmęczony samooskarżenia, jego roszczenie być przełączane na osobistej refleksji w lustrze na innych.
  3. Lęk. Podobne odczucia towarzyszą człowiek-narcyz prawie zawsze, to jest bezpośrednio związane z faktem, że spodziewa awarii lub sytuacji, które nie są rozwiązywalne za niego. Strach potykać na swojej ścieżce życia na innym modą zmuszając narcyza być w stanie ciągłego niepokoju.

Pomóc osobie z zaburzeniami narcystycznych

Jeśli znajdziesz się z najbliższymi objawy narcyzmu, to koniecznie trzeba mu pomóc. taka pomoc Celem jest zachęcenie ludzi do znalezienia własnego, indywidualnego „ja”, podczas przechodzenia przez lęku, wstydu i ciągłego poczucia winy. Wszystkie terapeuci uważają, że w takich przypadkach tylko długoterminowych relacji z ukochaną osobą. Uważa się, że ta misja jest prawie niemożliwe, ponieważ można skorzystać z pomocy, aby wyciągnąć osobę z depresją i alkoholizmem, może być pozbawiony uczuć wstydu, lęku i poczucia winy, ale żeby się zakochać – to nierealne zadanie. Dlatego, odzysk i wyzwolenie człowieka od męki narcyzmu zależy tylko od niego. Najważniejsze – należy pamiętać, że Rose-człowiek musi koniecznie przejść przez wszystkie etapy leczenia: od „terrible” do „miły”.

Bądź zawsze zdrowe i staranne wychowanie swoich dzieci!