368 Shares 7830 views

Jak nauczyć się milczeć. Jak nauczyć się milczeć – psychologię tego zjawiska

Każdy wie, że milczenie – złota, a tak naprawdę ma szczególne znaczenie w życiu każdej osoby. Milczeć w odpowiednim czasie, często okazuje się znacznie bardziej poprawne niż wypowiedzieć żadnego słowa. W codziennych sytuacjach pożądane, aby móc w czasie, aby określić nie tylko, gdy jest lepiej nie powiedzieć ani słowa, lecz także wtedy, gdy nie jest zbędny przemówi. Ale najważniejsze – jest w stanie milczeć, kiedy to jest naprawdę potrzebne. Jak ty to robisz? Jak nauczyć się milczeć?

Dlaczego potrzebujemy ciszy

Konieczność milczenia ze względu na obecną sytuację. Bardzo często istnieją okoliczności, kiedy lepiej jest milczeć niż mówić. Należy kontrolować swoją mowę i unikać pochopnych słów gdy ma do czynienia z poważnych problemów związanych z życiem prywatnym, w trakcie rozmów biznesowych podczas komunikowania się z obcymi lub dzieci. Człowiek – istota rozsądna i tak powinno pozostać w większości epizodów życia, w przeciwnym wypadku konsekwencje mogą być bardzo nieprzyjemne. Cisza ma kilka zalet. Jest w stanie:

 • stworzenie przestrzeni do myślenia;
 • wolne od jałowego gadania i zamieszania;
 • wyostrzyć wrażliwość na swoich wewnętrznych i zewnętrznych światów;
 • świadomości i dostarczyć znaczących działań;
 • w celu umożliwienia pełniejszego wchłonąć informacji z zewnątrz.

Manifestacje ciszy w życiu codziennym

W naszym życiu, cisza ma szczególną niszę. Istnieje wiele sytuacji, w których nie ma mowy o tym, aby nauczyć się milczeć, bo to nie jest konieczne. Milczenie jest naturalnym i niezbędnym w następujących przypadkach:

 1. Rytuały – konkretne wydarzenia lub osoby zasługują na swój moment ciszy.
 2. Zobowiązania – oryginalna wersja klasztornej ascezy, który jest uważany za godny szczególnego szacunku – ślub milczenia.
 3. Prawa – wyrażenie „masz prawo milczeć” zakłada istnienie czasu do zamierzonego mowy.
 4. Secrets – umiejętność coś ukryć i nie dają inne tajemnice ludzi są zawsze wysoko oceniana w każdej osobie.

Komunikacja w społeczeństwie

Człowiek – stworzenie społeczna i spokoju wewnątrz samego społeczeństwa, że nie może zrobić. Dlatego, aby mówić i mówić to naturalna potrzeba psychologicznej. Tak więc nie jest nowe rozumienie sytuacji, usunięcie napięcia nerwowego z ulgą stan umysłu. Jednak początkowo zawsze należy dowiedzieć się, czy trzeba prospektywne dialog w ogóle. nie są twoje informacje lub Twoje pytanie jest bezużyteczny? Może powiedzieć do siebie: „Lepiej jest milczeć.” Zawsze w dialogu powinni wiedzieć, kto i co może być powiedziane. Nie jest konieczne, aby włączyć komunikację w pustym i odpadów słów. W rozmowie chcesz skupić się na rozmowie. Ktoś może zrobić niemal wszystko, takich jak psycholog lub bliskiej osoby, która jest w stanie cię zrozumieć. Ale większość ludzi jest lepiej ograniczyć schematu:

 • Zadaj pytanie – uzyskanie informacji;
 • złożyć ofertę, wniosek lub wymóg – w celu uzyskania zgody lub odmowy;
 • express wątpliwość twierdzenie, opinia – wyjaśnienie.

Cisza w rodzinie

Pokrewieństwo – bardzo skomplikowana i delikatna sprawa, i to jest absolutnie jednoznaczna. Cisza w rodzinie nie jest mile widziane, a wręcz przeciwnie, dla zrozumienia konieczne, aby móc rozmawiać ze względu na braki mogą wystąpić poważne kłótnie, nieporozumienia, konflikty. Ale czasami zdarzają się sytuacje, kiedy trzeba być niemy jak ryba. Jest to szczególnie ważne dla tych przypadkach, gdy nie jest zdominowany przez umysł i emocje, a negatywne nastawienie do ich połowy wyrażone w postaci wściekłych epitetów i nic nie jest dobre następnie przynosi. Jak nauczyć się milczeć, gdy chcemy wyrazić wszystko, co zgromadził pod prysznicem? Bardzo często wymaga, aby zebrać pięścią wszystkie dostępne informacje wolę. Później, oczywiście, będzie w stanie odpowiednio więcej myśleć i wyrażać swoje skargi, znalezienie właściwych słów do niego.

Cisza w pracy

Człowiek, który wie, jak być cicho, nie zawsze doceniane w pracy o wiele więcej niż ten, który nie może utrzymać język za zębami. Po tym wszystkim, będzie to oznaczać, przez fakt, że pracownik jest w stanie słuchać rozmówcy, aby pokazać na to uwagę, a do zachowania poufności wszelkich informacji uzyskanych. Jak nauczyć się milczeć w pracy? Sposobów, aby zachować ciszę w miejscu pracy są identyczne z ogólnymi sposobami znalezienia wewnętrznej równowagi i samokontrolę. Podobnie jak we wszystkich innych przypadkach, w każdym społeczeństwie ciszy – jest przejawem godności. W pozostałych przypadkach – możliwość uniknięcia konfrontacji poglądów w debacie, możliwość wycofać się z sytuacji, w których jest to uzasadnione. Należy jednak zawsze pamiętać, że stałe milczenie może być oceniana negatywnie. Spójrz na środkowym ziemi.

Główne sposoby, aby milczeć

Jak nauczyć się milczeć? Psychologia – nauka, który był wśród pierwszych, którzy rozwijają ten problem i szukać rozwiązań, które mogą pomóc większość ludzi. Nauczyć się milczeć w odpowiednim czasie, należy użyć jednej z następujących metod:

 1. Samoocena. Jeśli zauważysz, niezdolność do kontrolowania jego mowę i często nie mogą wytrzymać, nie mówiąc, że daje wiele niedogodności w życiu, musimy najpierw zrozumieć siebie. Dlaczego tak się dzieje? Nieustanna paplanina może sygnalizować jako rozbitego układu nerwowego, stresu, depresji i innych, bardziej poważnych problemów psychologicznych. Oczywiście, najlepiej jest skonsultować się z psychologiem. Pomoże Ci złagodzić stres wewnętrzny, a sytuacja się poprawi. Jednak nie każdy będzie udać się do lekarza. Większość ludzi wierzy, że w stanie poradzić sobie z tym problemem. Można spróbować dowiedzieć się na własną rękę, ale to będzie dużo trudniejsze.
 2. Medytacja. Zanurzenie w samego pojmowania. Istnieje wiele technik relaksacyjnych, przestać myśleć, osiągnięcie wewnętrznej pustki, w której jest najlepiej usłyszeć swój wewnętrzny głos, osobowość ujawnia się, a czasem zrozumiana bardzo ważne prawdy.
 3. Samotność. Aby nauczyć się milczeć, można tymczasowo odsunąć się od społeczeństwa i być sama ze sobą. Będzie to doskonałą okazją do posłuchania i usłyszeć. W tym przypadku, dobry słuchacz nie jest tak dużo muzyki, jak to natura: śpiew ptaków, szum wodzie. Spróbuj ocenić środowisko, świat i zrozumieć swoje miejsce w nim.

Sposoby milczeć w sytuacjach krytycznych

Jak nauczyć się milczeć w sytuacji, gdy emocje nacisnąć klawisz i nie można siedzieć cicho i medytować, albo wycofać się, a słowa i wyrwane i absolutnie pewni, że później będą musieli żałować?

 1. Oddycha. Kiedy pojawia się krytyczna sytuacja, w której emocje mają przewagę i chce rozmawiać, a nie można tego zrobić, dużo ćwiczeń pomaga w oddychaniu. Jest to bardzo głęboki oddech i długi wydech. Wiele sporo minut oddychać. Mózg jest przesycone tlenem i stanu zmian.
 2. Wody. Milczeć, można wziąć usta kolejną sprawę – napić się wody lub coś do jedzenia, żucia dobrze i nie jest rozpraszany przez zewnętrznych bodźców.
 3. Ćwiczenia. Jeśli to możliwe, to dobry sposób na odwrócenie uwagi od zbędnych słów może służyć jako aktywności fizycznej. Wszystko, co jest najtrudniejsze dla Ciebie: przysiadów, pompek, naciśnij. W innych przypadkach, nieprzyjemna rozmowa, można po prostu uruchomić w dosłownym tego słowa znaczeniu.
 4. Ból. Ból jest w stanie odciągnąć cię od prawie wszystkiego. Tak rozmieszczone fizjologicznie nasze ciało, które w obecności bólu, jest on rozproszony wyłącznie na nich, wszystko inne traci na znaczeniu. Można tylko uszczypnąć. Ale nowoczesne psychologowie już dawno wymyślić bardziej interesująca metoda: zwykła guma podwiązanie zespół na banknoty jest noszony na nadgarstku, aw sytuacjach awaryjnych jest wyciągnięta i zwolniony. W tym przypadku możliwe jest poprzez pociągnięcie prezerwatywę na różnych długościach, aby regulować wielkość bólu. Nawiasem mówiąc, ta metoda jest obecnie powszechne i sprawia, że nie tylko możliwe, aby uniknąć niepotrzebnych słów w określonej sytuacji, ale również, aby temu zapobiec w przyszłości, ponieważ organizm wytwarza odruch warunkowy: wypalił za dużo – zranić.

Kiedy lepiej jest rozmawiać

Dla Sokratesa, człowiek przyszedł i zapytał:

– Czy wiesz, co twój przyjaciel mówi o tobie?

Sokrates powiedział:

– Zanim powiesz mi wiadomości, zapytać jego słowa przez 3 ekrany. Pierwszy – ekran prawdy. Czy jesteś pewien, że Twoje dane są prawdziwe?

– To plotka.

– drugi sito – dobra siatki. Czy ta wiadomość da mi dobry i przyjemny?

– Wcale nie.

– A trzeci sito – dobra siatka. Czy to wiadomość dla mnie użyteczne?

– Raczej nie.

– Teraz sam ocenić: czy chcesz mi powiedzieć wiadomości, w których nie ma ani dobra, ani prawdą, a wszystko inne, nie ma sensu. Dlaczego więc mówić o niej?

Stąd wniosek: zanim coś powiedzieć, zawsze warto zastanowić się, co to ma do zrobienia.