479 Shares 5518 views

typ osobowości epileptoid: opis, cechy charakteru i zachowania

Każdy człowiek ma unikalny charakter, ukształtowany w latach jego życia. Ale istnieją pewne wspólne cechy wrodzone w nas od urodzenia, które pozwalają zidentyfikować główne typy osobowości. Rozważmy ludzi, którzy opuścili najgłębsze, ale krwawe piętno na historii – epileptoid typu. S-teoria rozwoju osobowości stwierdza, że około jedna na dziesięć osób na świecie należy do tego gatunku. Ale to, co odróżnia epileptoidov z innymi członkami ludzkości? Co powoduje, że ludzie ich unikać?

Co jest charakterystyczne dla osobowości typu padaczkowego

Nazwa ta wynika z faktu, że procesy zachodzące w umyśle tych ludzi przypominają zmiany osobowości spowodowane przez padaczkę. Są skłonni do okazywania agresji i ciągle prowokują konflikty. Temat ten potrzebują dużo czasu, aby stracić kontrolę, ale gdy cierpliwość jest pełna, biada tym, którzy przychodzą pod jego ciepłej dłoni. Epileptoid długo „działa” i nie mniej długi „schładzanie”, rozrywając jego gniew na wszystkich.

Inną charakterystyczną cechą tego typu – niesamowita skrupulatność i dokładność. Wszystko, co otacza osoby te muszą przestrzegać ścisłej kolejności. Inaczej Epileptoid szybko traci cierpliwość i zaczyna terroryzować innych. Władza nad ludźmi – to jego marzenie. Większość znanych dyktatorów i tyranów są tego typu osobowości. Epileptoidy chcą dominować i rządzić, ale życie nie składa się zawsze jak chcą. Dlatego wielu z nich stają się dyktatorzy gospodarstwa domowego, nękać i uciskać swoich bliskich.

dzieciństwo

Pobudliwy, lub epileptoid typ zaakcentowanie osobowości zaczyna pojawiać się w młodym wieku. Dzieci, które mają predyspozycje do takiego zachowania od najmłodszych lat starają się podporządkować innym swojej woli. Chcą dyktować innym dzieciom zasady gry w każdym calu napastliwych i upokarzające, którzy są słabsze. Również z dorosłymi – gdy tylko pojawi się luz jako dziecko-Epileptoid natychmiast starają się przejąć. Dlatego światło nie będzie z nim rozmawiać, dobroć nie ma żadnej wartości dla osób z takim charakterem, rozumieją tylko język siły. Przed mocarz epileptoid typem osoby będą kłaniać, i poinformować go donieść na swoich rówieśników.

U dzieci epileptoidov istnieją pozytywne cechy – są bardzo uważać, aby swoje rzeczy w każdy sposób ich ochrony i utrzymania w dobrym stanie. Ich zabawki dziecko nigdy nie poddawaj się, ale chętnie zabrać kogoś innego. Relacje ze zwierzętami mają epileptoidov mają wyraźną skłonność sadystyczną – ciągle drwić ze zwierzętami. Dlatego pomysł, że dziecko otrzymuje to małe zwierzę może nauczyć go do dobroci i opieki, jest fundamentalnie błędne. Najprawdopodobniej ta interakcja będzie tylko zaostrzać charakter epileptoid.

młodzież

lata szkolne to typ osoby odbywają się w szczególnie gorących walkach z wszystkich wokół. W szkołach dzieci są zawsze walczyć i kłócić się z rówieśnikami i nauczycielami. Na uczenie się od nich też wszystko jest źle z powodu naturalnego hamowania. Skończyć szkołę z normalnym epileptoid typu osobowości można tylko z pomocą rodziców.

Często taki nastolatek próbuje otoczyć się słabsze, często młodszych dzieci. Spośród nich zbiera prawdziwe pakiet, który bezkrytycznie posłuszni lidera. Większość padaczkowy natura nie lubi, kiedy ktoś próbuje uwolnić się od ich wpływu. W tym przypadku, przemoc jest niemal nieuniknione. Człowiek z padaczką fury natury może być tak wielka, że jest w stanie spowodować poważne szkody dla ofiary, nie mogąc przestać.

wiek dojrzały

Nawet w dorosłość, wiek rozumu odgrywa ważną rolę typ osobowości. Epileptoid widok będzie miał tendencję do akumulacji władzy i bogactwa. Jeśli jego rozwój był normalny, bez żadnych poważnych wstrząsów, to taki człowiek może się rozwijać dobre policji, wojskowych i biurokracji. Miłość zamówienia Epileptoid będzie przenieść do nowego obszaru działalności, z ekstazy i przyszedł do obrony społecznych norm i przepisów. To ludzie z tym typem osobowości stworzył policję, armię i bezsensowną biurokrację.

Oczywiście, życie jest prawie zadowolony z podporządkowanej epileptoid typu osobowości. Po tym wszystkim, nie idź nigdzie ambicji i żądzy władzy, okoliczności zmuszeni ukrywać swoją prawdziwą twarz i udawać niewinnego baranka. I udawać epileptoida nie ma sobie równych – są w stanie oszukać nawet najbardziej staranne jednostki, które kołysały czujność swoich słodkich słów. Ale przy pierwszej okazji, aby ich opuścił maskę, odsłaniając ostrą uśmiechu.

życie małżeńskie

Mieszka razem z epileptoida nie wróży dobrze, niezależnie od płci. Najczęściej wyglądają na słabych, obojętnego partnera. Wówczas partner powoli zaczyna się obracać w nieruchomości. Zazdrość – że nie do wykorzenienia wice, przenika całą prywatność tego typu. Wszelkie najmniejszego powodu do zazdrości może prowadzić epileptoida wściekły, i to pomimo faktu, że może on zmienić bez żadnych skrupułów.

Ludzie często są przyciągane do tego typu osobowości nieokiełznanej, przesadzone seksualności. Jest to namacalny odcisk przemocy i pozwala jeszcze bardziej związać się z partnerem. Od czasu do czasu zdarza się, że dwa epileptoida zawarcia małżeństwa. W tym przypadku, ciągłe kłótnie i próbuje dowiedzieć się, kto jest szefem, jest nieuniknione. Takie małżeństwa rzadko trwały.

Związek z pieniędzmi

Epileptoid typ jest zawsze dążenie do władzy nad ludźmi i pieniądze – równowartość w nowoczesnym społeczeństwie. Więc nadal sprośnego zysku w epileptoidov bardzo niespokojny. Dla nich, proces gromadzenia i mnożenie bogactwa jest naturalne i proste. Ten typ osobowości wykazuje gotowość do ciężkiej, wytężonej pracy, aby osiągnąć swoje cele. Rodzina osoba padaczkowy dąży przede wszystkim do przejęcia kontroli nad swoimi finansami, często zabierając płace w jego drugiej połowie.

Jeśli Epileptoid udało się zgromadzić kapitał dobre, a następnie jest on z pewnością stanie się mruk. Podobnie jak smok, wtedy zasiądzie na swoim bogactwem, niszcząc wszystkich, którzy odważą się wkraczać na nich. To często prowadzi do samotności, która nie straszyć epileptoid typu. Psychologia i psychoanaliza charakter ludzi objawia się w nich niezwykłą wytrwałość, zdolność do poruszania się do przodu pomimo wszystko. Przez wzgląd na przyszłe bogactwo człowiek jest w stanie wytrzymać wszystkie trudności i cierpień, udowodnić cuda wytrzymałości i wytrwałości.

Padaczkowy typ osobowości: jak komunikować

Komunikacja z epileptoida – nie jest łatwym zadaniem. Są one często niegrzeczny i małostkowy, starają się manipulować rozmówcą. Ważne jest, aby zrozumieć, że ci ludzie nie mogli powstrzymać normy moralne, są one bardziej płaskie i oszczerstwo, uciskają i zniewolić, aby ich własne. Więc nie ma sensu próbować je lub coś neutralnego, aby wyjaśnić swoje działania zmieni. Wszelkie akty dobroci będą postrzegane jako słabość typu padaczkowego, który musi użyć swoich własnych celów.

W sytuacji konfliktu tego tematu nie da się zatrzymać modlitwy i pokory. Zobacz bezbronną ofiarą tylko sprowokować go nasilać agresję. Jedyny język zrozumiały typu padaczkowego charakteru – język siły. Tylko montaż odpalenie może go powstrzymać. Jednakże, biorąc pod uwagę charakter epileptoidov ciężka najlepiej po prostu nie mają nic wspólnego z nimi. Pozwala zaoszczędzić wiele nerwów i czasu.