269 Shares 5326 views

„Rano Martwa natura” Petrov-Vodkin: Opis i zdjęcia z kontaktu z rzeczywistością

Jeśli przyjrzeć się bliżej, można zobaczyć kota, i odbija się w nim tylko jedno z jaj w błyszczące czajnika. Fasetowana szkło świeżą herbatę i inteligentnym wyglądzie psa. Jaką historię starał się przekazać w obrazie „Morning still life” Petrov-Vodkin? Opis obrazu zostaną podane poniżej.


Krótka biografia artysty

Kuźma Pietrow-Wodkin urodził się w 1878 roku w prowincji Saratowie. W wieku 27 lat ukończył Moskiewskiej Szkoły Malarstwa, wśród których mentorów był V. A. Sierow. Po tym, dużo podróżują i odwiedzicie pracownie artystyczne w Europie.

Jego wczesne prace zostały przeprowadzone w duchu symbolizmu (na przykład „The Dream” w 1911 roku). Malowanie „kąpieli Red Horse” (1912), który przyniósł światową sławę artysty, jest identyfikowany z losem Rosji. W 1910 roku, autor tworzy własną artystyczną i teoretyczną system, który stara się przekazać „żyć patrząc” na świat wokół niego. Tendencja ta stara się przekazać w swoich martwych natur, „śledź” i „Morning Martwa natura” Petrov-Vodkin. Opis obrazu „Po bitwie” w 1923 roku jasno widz że artysta próbuje idealizować obraz wojny domowej. W „Alarm” w 1934 roku można przypisać do „przeczucie” polityka „Wielkiego Terroru” Stalina, a „nowy dom” w 1937 roku wydawało się wyśmiewa byłą burżuazję. Petrov-Vodkin kochał odnoszą się do literatury w późniejszych pracach ( „przestrzeni euklidesowej” 1933), oraz stworzenie w nich „fikcyjną autobiografię”.

Artysta zmarł w 1939 roku w Leningradzie.

Opis obrazu przez Kuźma Pietrow-Wodkin „Dzień Martwa natura”

W pewnym okresie życia Petrov-Vodkin koncentruje się na martwych natur. Tak więc, „Morning still life” można określić jako swego rodzaju „wierszem” o przestrzeni i rzeczy w nim. Artystka wykorzystuje łagodne, jasne kolory: niebieskawe dzwonki, skontrastowane z żółte mlecze, różowy drewniany wypoczynkowego tabeli. Obiektów w tej tabeli w tym samym czasie zrobić różnicę i są jednakowo blisko widza. przedmiotów tworzą określone i wyraźne. Artysta celowo tworzy błędne odbicie w puli kawy niklowanej a także zniekształcony nad szklanką herbaty z łyżką. Ten Petrov-Vodkin starając się podkreślić to, co widzi nasze widzenie zależy od rzeczywistych właściwości samych obiektów.

Artystka świadomie wchodzi w obrazie żywych istot – patrząc zza biurka psa i kota, co znajduje odzwierciedlenie w puli. To z kolei symbolizuje obecność człowieka. Można również zauważyć, że „obecność” wzmocnienia wszystkich obiektów, które są na stole. Kto, jeśli nie człowiek przyniósł świeże dzikie kwiaty? Jest skierowany do wszystkich, których pies wygląd i mecze na stole? Artystka specjalnie napisany jeszcze życie po drugiej stronie, gdzie ludzie powinni siedzieć. W ten sposób widz może być skutkiem obecności, co oznaczało, że na jego obrazie „Morning still life” Petrov-Vodkin.

Opis obrazu „śledzia” i porównanie z „Dzień Martwa natura”

Petrov-Vodkin świadkiem punktów zwrotnych w historii Pierwszego Świata i wojny domowej. W 1918 roku, gdy pisał te dwa zdjęcia, artysta mieszkał w Petersburgu i nauczał w Szkole Sztuki.

Obraz „śledź”, można zobaczyć, że zamiast stołu jest płótno z inicjałami artysty. Jest ona pokryta różowym papierze (obrusy alternatywnego). Pozycje bitów: dwa ziemniaki, kawałek czarnego chleba i śledzia na ciemnym niebieskim papierze. „Dzień Martwa natura” stół szczuplejsze (jaja herbata), ale obraz atmosfery jest podobny. Obaj wywołują poczucie światła i odzwierciedlają codzienne prostotę.

Artysta przedstawia nasilenie czasu w tych zdjęciach, jedzenie w tym czasie było rzadkością i monotonne. Dlatego obrazy przedstawione choć skromne, ale jedzenie, które ludzie byli zadowoleni w tym trudnym czasie. Oba obrazy są wypełnione światłem i smutek w tym samym czasie radości.

Tak więc, przedstawia codzienne życie pełne prostych przyjemności w swoim obrazie „Dzień Martwa natura” Petrov-Vodkin. Opis obrazu, ten artykuł otwiera się ogromne pole do refleksji na temat tego, co mieszkał artysta, jaki widział świat i jak starał się przekazać aktualną publiczność.