492 Shares 6656 views

Meble ręce płyty wiórowej. Grubość płyt wiórowych do mebli

Wiórowe (lub w skrócie DSP) zostały wymyślone w USA w 1940 roku. Początkowo były one używane do budowy domów tymczasowych. Stopniowej poprawie technologii produkcji oraz rosnące wolumeny produkcji. Z biegiem czasu, DSP stał się głównym budulcem dla meblarstwa.

Meble wykonane z płyty wiórowej plusy wykonany własnymi rękami

Każdy człowiek chce w swoim domu posiada wygodne meble, piękne i uniwersalne. Oczywiście zakończeniu montażu można kupić w sklepie. W tym przypadku cena za to nie jest tanie, a jakość nie zawsze jest zadowalająca. Po tym wszystkim, istnieje wiele niuansów, które są ukryte i nie widoczne na pierwszy rzut oka. Nie jest to powód do smutku, bo zawsze jest jakieś wyjście. Opcja – do produkcji mebli ręce płyty wiórowej. Oczywiście, koszty produktów wykonanych z własnej ręki, niższa niż tych samych elementów produkcji fabrycznej, gospodarka budżetu rodzinnego będzie znacząca. Można również uzyskać satysfakcję z procesu pracy, tworząc niepowtarzalny i praktyczne meble własnymi rękami wykonane z płyty wiórowej.

Najbardziej popularnym materiałem do produkcji mebli

Najczęstszym materiałem do jednostek mebli jest płyta wiórowa (DSP). Jest stosowany głównie w przemyśle meblarskim. Oczywiście, tworząc meblowych rąk z płyty wiórowej, można znaleźć w tej pracy, zarówno plusów i minusów.

Wszystko zaczyna się od zakupu arkuszy materiału. Pierwszym z nich jest problem – to jest ich dostarczenie do miejsca pracy, ponieważ mają dość duże rozmiary. Drugi punkt – cięcie blach na wymiar. Sam proces jest dość czasochłonne i zakurzone. Należy oczywiście stosować podczas cięcia materiału, aby krawędzie nie powstają wióry. Cięcie można przeprowadzić w domu lub zatrudnić z usług profesjonalistów, którzy pomogą w Piły produkują pracy. Ponadto płyty wiórowe oraz do produkcji mebli wykorzystywane drewnem deskę (MDF), surowców z drewna i bambusa płytę i ratanu.

Jak zrobić łóżko z płyty wiórowej

Jednym z najważniejszych mebli, oczywiście, jest łóżko. Utworzyć obiekt stolarza domu wnętrze może nawet nieprofesjonalne. Ważne jest, aby znać grubość płyt wiórowych do mebli w sypialni nie powinna być mniejsza niż 2,5 cm, tak jak w złożu będzie mieć wpływ na masę ludzkiego. Konieczne jest również, aby stworzyć deski strugane i bary. Jak obsługiwać krawędzi DSP opiszemy poniżej.

Teraz zastanówmy się, jak zebrać w jedną całość łóżku. Początkowo zbierać okno, w którym należy utworzyć otwór do wentylacji. Podczas pracy, zestaw pasków, przy czym górna krawędź, która powinna być na konturze pola i kurczliwy za pomocą wkrętów do drewna. Strugane wykorzystania płyty do produkcji żeber i ustawić pod prętami. Pod koniec środkowego paska zamontowany z kleju i śrub.

Jak poradzić sobie z krawędzi płyt wiórowych

Przed dokonaniem znak i rozpocząć zbieranie meble instalacji w zbiorze obiektów, należy traktować krawędzie arkuszy płyt drewnopochodnych. Ich sklejanie użyciu krawędzi melaminy. Z jednej strony taśmy pokrytej specjalnym klejem, co oznacza, że jest prawie gotowy do użycia. Według tej technologii, krawędź musi być przetwarzane za pomocą żelaza, lekko podgrzewając górną warstwę taśmy. W tym procesie, trzeba być ostrożnym, aby podążać za instrument i temperaturę. Dzięki wysokiej wydajności znajduje kleju na taśmie można gotować, natomiast niewystarczający krawędź nie będzie miał czasu, aby pobrać arkusz.

Grubość płyt wiórowych do mebli mogą być różne. Optymalny wariant złoża, jak to zostało powiedziane – 2,5 cm po przyleganie jest niezbędne do cięcia wystający rejon krawędzi .. Można użyć zwykłego noża biurowych i kawałek papieru. Poruszanie się w jednym kierunku, odciąć nadmiar taśmy. Po tym, używamy papieru ściernego i kompletne przetwarzanie kasowanie krawędzi kątów. Meble, które są sprzedawane w sklepach jest już zmontowany, końce, które nie mogą być postrzegane wizualnie, nie klejone. Pożądane jest, aby obsłużyć wszystkich krawędziach, ponieważ mogą one dostać się do wody. Następnie uruchom materiał paczkę. Trzeba użyć uszczelniacz silikonowy, brakowało ukrytą krawędzi.

Prawidłowe oznakowanie i ottsentrovka otwory na DSP

Odpowiednio oznaczyć i centralny otwór – jest to bardzo ważny moment dla przyszłego wyglądu produktu. Oznacz wszystkie punkty trzeba – jak połączyć arkusze, więc na zasłony i długopisy. Bardziej precyzyjnie i szybko zrobić znak pomaga domowy przyrząd – drewniana linijkę przymocowany do jednego boku szyny pod kątem prostym. Przed użyciem w pracach nad konieczne jest, aby małe otwory (dla pręta ołówkiem) wielkości, które są często używane. Aby połączyć arkusze najpierw trzeba zaznaczyć środek otworów po obu stronach, a następnie za pomocą evrovinta więź razem.

części substancji

Meblarstwie płyty wiórowej – dość skomplikowany proces, który zawiera wiele elementów przyłączeniowych. Używa kilku metod. Najczęstsze z nich:

– Związek styk.

– "jaskółczy ogon."

Aby nie komplikować pracę, rozważmy prosty sposób mocowania tyłek. Z związku z tym, krawędzie materiału są mocowane za pomocą kleju i różnych elementów złącznych. Ta metoda może być trudno nazwać silny.

Jest taki sam jak związek „YC”. Dla niego też trzeba wspierać wspornik. W tym przypadku połączenie jest ścięty koniec spoiny powierzchnia pod kątem 45 stopni.

Trwalsze i najprostszy sposób można połączyć przedmioty rabat. Mocują Rowki mogą biec wzdłuż i w poprzek, różnica w kierunku włókien drewna do siebie. Związek przylgowy sposób z drugiej strony mogą być odróżnione od siebie na występie, który rozciąga się pod kątem prostym do krawędzi płyty.

Zainstalować szuflady przez przewodników

Istnieje duża różnorodność przewodniku używane do montażu szuflady. Ułatwiają one swój ruch w strukturze. Z intensywnym wykorzystaniem sprawnego funkcjonowania i trwałości może być zagwarantowane tylko przez metalowym klipem.

Jeśli dokonujesz meble z ich rąk, zdjęcie do pola próbek i gatunków rolek spadnie na odpowiedni moment. Oni pomogą Ci podjąć decyzję. Po wybraniu systemu przewodnika, należy go zainstalować na pudełku w szafie. Do mocowania użyć sprzętu, który zazwyczaj pochodzą z rolek. Jeśli nie są one tam, można odebrać najbardziej wielkości. Najważniejsze jest to, że śruba po instalacji nie wystaje poza krawędzie wałka i koloru.

Nie należy również zapominać, że przewodnicy mają okrągłe lub podłużne otwory. Instalacja rozpoczyna się podłużna, bo z nimi możemy osiągnąć najbardziej właściwą pozycję. Gdy rolka prowadząca jest regulowana, naprawić go przez otwory okrągłe.

Jak zrobić meble kuchenne ręce płyty wiórowej

Tworząc własny projekt mebli kuchennych, można zrobić jeden, który będzie pasował harmonijnie w tej dziedzinie i będą wygodne dla gospodarzy. Cena tego zestawu kuchennego będzie mniej niż o połowę, niż koszt jej utworzenia w produkcji. Od projektowania, pierwsze pomiary muszą być prawidłowo usunięte. Jeśli po wykonaniu prawidłowego rysunek na otrzymanych informacji, nie będzie trudne do produkcji mebli ręce.

Rysunki – jest podstawą jakiejkolwiek pracy. Muszą one uwzględniać powierzchni roboczej, gotowanie, sprzątanie i wszystko, co jest potrzebne w życiu codziennym w kuchni. Niektórzy uważają, że nie jest potrzebne rysunki mebli z płyty wiórowej. Jednak oni pomogą zrobić wszystko dokładnie i uniknąć błędów podczas tworzenia produktów. Po określeniu rysunku mamy do przecięcia materiału, procesu i krawędzie połączeniowe części. Proces ten został już opisany wyżej.