154 Shares 8554 views

Królik gryzoni z rękami: rysunki, schematy

Hodowli i utrzymywania zwierząt wiąże się z większą odpowiedzialność hodowcy i wymaga ścisłego przestrzegania pewnych zasad. Jednym z najważniejszych jest stworzyć odpowiednie warunki bytowania zwierząt. Powinny one być zbliżony do naturalnego.

Króliki mają wysoki stopień odporności na różne choroby. Są bezpretensjonalne w żywności i warunków przetrzymywania, łatwy w hodowli. Ale mimo wszystko, zwierzęta muszą być odpowiednio zorganizowane domu.

Do budowy domu dla zwierząt domowych musi być właściwie leczone. Bierze się tu pod uwagę liczbę zwierząt, ich płeć i wiek kompozycji.

Co jest potrzebne do królika?

Aby rozwiązać króliki hodowlane w domu, potrzebne są specjalne koszty pieniężne. Konieczne jest, aby mieć klatki dla zwierząt, poidła, pojemników na żywność. Wszystko to jest łatwo zrobić z rękami.

Siano i gałązki mogą być prowadzone w okresie letnim. okopowe i warzywa jest łatwy w montażu we własnym ogrodzie. Głównym zużycie artykuł będzie szczepienia zwierząt, zakup pasz treściwych.

Zalecane Klatki dla królików

Każda komórka musi być umieszczony gejów zwierzęcia w tym samym wieku, wagi i charakteru. Miejsce dorosłych zwierząt i samic królików z zalecanych w komórkach jedno- i dwu-Unit.

Komórki królik wymiary mają wartości standardowe:

 • Długość – 100-120 cm;
 • wysokość – 50 cm;
 • Szerokość – 70 cm.

Odpowiednie dla młodych królików drewnianych klatek zakrytym siatką stalową. Ich rozmiary odpowiadają wielkości zwierząt. Na przykład, dla 10 osobników się dopuszczalne komórki o takich samych wymiarach, które zostały wspomniane powyżej, ale ma długość 170 cm.

Jak zbudować jeden warstwowych klatkę?

Wiele osób zastanawia się, jak zrobić klatkę królika z rękami. Oczywiście, jeśli masz odpowiednich materiałów nie jest tak trudne. W artykule przedstawiono komórki rysunki królika. ustanawia także wytyczne w sprawie doboru materiałów do pracy.

Dla zawartości królików poza komórek układu są najbardziej popularne jednostopniowe podwójne gryzoni królika.

Długość takich komórek 220-240 cm i szerokość 65 cm, wysokość ściany przedniej. – 35 cm dachu musi być jedną pochylnię wyposażone w daszek 20 cm wystające do przodu, a boki 10 cm..

W komórce są zbudowane z dwóch przedziałów na żywność. Podłoga wykonana z siatki drucianej. Wielkość komórki powinna wynosić 18×18 mm lub 16h48 mm. Należy nałożyć na siatce drewnianych listew o szerokości 2 cm, a pomiędzy nimi znajduje się złącze 1,5-1,8 cm.

Komórki królika z rękami z prawidłową strukturę powinny mieć ściankę studzienki, którego szerokość jest równa 17 cm, wysokość -. 20 cm musi być usytuowany pomiędzy gniazdami i komory tylnej, w celu zapobieżenia penetracji szczeliny królikom AFT przedziału. Laz jest budowany na wysokości 10-15 cm od podłogi.

Z przodu klatki są zamontowane na dwóch drzwi sieci, co prowadzi do komory do karmienia i dwoje drzwi stałych płyt, prowadzi do pomieszczenia kieszeni. Na drzwiach prowadzących do paszy, konieczne jest, aby powiesić podajnik ze zdejmowanym projektowania i pijących.

Karmienie błonnik między oddziałami utworzonymi przedszkola. Stanowi ona podstawę ich dwóch ramek wykonanych z drewna, który rozciągniętej siatki. wielkość oczek powinna być 20×50 mm. Dolne końce ramy są połączone, a na górze od siebie w przedziałach bocznych żywności. Wynik jest w kształcie litery V żłobek paszy objętościowej.

Jakie materiały są potrzebne?

Do budowy komórek jedno- warstwowych w dwóch osobników wykonawca będzie musiał:

 • Powierzchnia sklejki 2 m2.
 • Siatka z metalu o wielkości oczka 18×18 mm lub spawanej siatki 16h48 mm (1,3 m2).
 • Siatka z siatki 35×35 cm lub 24/48 cm (0,6 m2).

piętrowe komórka Manufacturing

Poziom dla zwierząt na erekcję komórek koszty piętrowe nie jest tak wysoka. To dlatego, że konstrukcja jest prosta. Ponadto, koszty gotówkowe zostaną spłacone w pierwszych miesiącach użytkowania.

Jakie materiały są potrzebne?

Do wytwarzania komórek z dwóch kondygnacji, trzeba będzie:

 • Dwa arkusze płyt z włókna drzewnego.
 • Barów rozmiar 60h100 mm (4 szt.).
 • Paski pikiet (50 cz.).
 • Pokrycie dachu wielkości 4×2 m do konstrukcji palety.
 • Paznokcie.
 • Paint.

Jaki sprzęt jest wymagany?

 • Dwie głębokie miski, pokryte emalią (ich średnica musi wynosić 220 mm).
 • Zbiornik przeznaczony do gromadzenia nawozu (wysokość około 300 mm).
 • Para grzałek elektrycznych FS-03 (zastosowanie i do użytku domowego, zanurzony w wodzie).
 • Transformatory obniżające 220h127 B (4 szt. 8 w komórkach).
 • Puszki pięciu litrów polietylenu (4 szt.).

konstrukcja komórkowa

Królik klatka musi być umieszczony zgodnie z tym, jak światło będzie padać. Głuchy zamknięte ściany, gdzie pola i podajniki żłobki, powinny zajrzeć do północy. To chroni zwierzęta przed wiatrem i zimnem.

Dach jest tak skonstruowana, uznając, że jest zawieszony od północy do 90 cm, a na południe -. 60 cm od dachu Zachodu i Wschodu powinna być na równi z wystającymi belkami.

Komórki królika piętrowe zawierają stojak ramę, dolną i górną pokładu. Można budować i dachu na dach. Z reguły, należy użyć materiału przezroczystego albo przeświecającego. Można również użyć pokrycia dachowego.

Top tier jest otsadnik, to nie będzie to miejsce dla hodowli królików po dostaw mleka matki. Pokój ten składa się z różnych komórek. Jednym z nich powinien być większy niż ramy.

Otsadnik podzielone na dwie części za pomocą dozowników paszy, która ma wyloty na obu stronach. Również ustawić tutaj całkowite Koryta kanister. Każdy przedział powinien być wyposażony w zawiasach koryta na paszę żłobka do świeżej i suchej. Mają widok otworu drzwiowego. Piły przez sąsiadujący drzwi.

Sex w warstwach poziomych. Jej podstawą może listew drewnianych, które są ułożone pod kątem 45 °, do małych królików nie mógł zranić swoje łapy. Wszystkie ściany i drzwi komórki są wykonane z siatki. Wyjątkiem jest strona północna.

Poniżej znajduje się warstwa matka. Składa się on z dwóch części: hodowli i podwórku. Może ona również zawierać te same składniki, które są obecne w górnej kondygnacji.

Komora do gniazda posiada zdejmowaną podłogę. Znajduje się poniżej pozostałej części obszaru piętrowym. komora ta będzie umieścić alkohol. Przed dostarczeniem dzieci królika, instynktownie zrobić drogę do niego sama.

Pozostałe szczeliny powinna być stała. Jest on wyposażony w ścianę właz, zawór nakładania. Drzwi do gniazda, aby lepiej wyposażyć dno zawiasy do stanu otwartego, służy jako platforma dla zwierzęcia.

Przydomowe dostarczającym energię listwy podłogowe usytuowane prostopadle. To zapewnia sztywność strukturalną. W obszarze na spacery jest pijący kanister, składany podajnik oraz podajnik lej do mieszanej paszy. drzwi przedszkole jest zawieszony na tylnej zębatki zasięgu. Dla Piły musi być również zainstalowany drzwi.

Komora podłoga wolnowybiegowy skonstruowane okienko na końcu wału stożkowej mocowania podłogi czołowych. wałku pochylonym komunikuje się z leja wyposażonych w drzwi i wymienny pojemnik na obornik. Tak więc, komórki królik będzie traktowany przez specjalne drzwi, które udostępnia również pojemniki na paszę. Zbiornik Sami się pod pochyłych podajniki siatki.

W dolnej części komory komórki jest rama maszyny elektrycznej. Równolegle to miejsce służy otsadnik królików. Powinna ona zostać zamknięta. Karmniki dla łatwego załadunku trzeba zbudować swój zamienny out.

Konstrukcja stojaków do paszy dla zwierząt, zawiera obudowę, z oknami dla królików, a także do palety. On wykonany z siateczki z drobnej siateczki.

Wszystkie elementy składane muszą być wyposażone w uchwyty, zawiasy i zatrzaski, aw razie potrzeby i zamków wpuszczanych.

Przednie i boczne ściany są dociskane za pomocą cienkiej siatki, strona robocza może być zamknięta przez siatkę o dużych komórkach.

Mini-farm komórek piętrowymi

Na budowę małej farmie na podstawie komórek piętrowymi nie potrzebują dużo miejsca. Jedna komórka posiada 1,4 m 2. Jeśli budowa hodowli dwóch rzędów po osiem komórek i zastosowano z otworu pomiędzy nimi w 70 cm (pomiar przeprowadzono na nogi), oraz kanał przepływowy 110 cm, powierzchnia gospodarstwa wynosi 25 m 2.

W każdej komórce w tym samym czasie zawiera do 25 królików. Na dole królika będzie siedzieć z nowego potomka, a na górze – poprzedni potomstwo.

Z biegiem lat, komórki dwóch warstw były używane w gospodarstwach doświadczalnych i wykazały ich wysoką rentowność i zyski. Tak, że ich użycie jest zalecane dla wszystkich rolników.

Dokonywanie jednostkę rodzinną – komórki w trzech sekcjach

Aby klatek dla królików z ich rąk takiej struktury – zadanie trudniejsze. Ale jednostki te rodziny są bardzo wygodne dla zwierząt hodowlanych. W centralnej części mieszka króliki samce i samice są na bokach.

Przegrody drewna pomiędzy przedziałami komórkowymi lazami wyposażone w zawory wykonane ze sklejki. Są one przeznaczone do łatwego przesadzania samic do samców i odesłać je z powrotem do ich biura.

Jakie materiały budują klatkę?

Podstawa ramka może sprawić, że bary. Ściany po bokach komora jack drzwi i przegród wykonana z podszewki.

Aby skorzystać z przedniej ścianki metalowej siateczki. W hodowli biura loft zapewnić udział – jest to przestrzeń między sufitem a wspólnym dachem, gdzie samica królika mogą odpocząć.

Dodatkową wygodę, jest fakt, że lokalizacja karmniki i poidła przemyślany tak, że nie są one podatne na zanieczyszczenia i mogą być napełniane z zewnątrz.

Struktury klatki dla królików hodowca N. I. Zolotuhina

Znani hodowcy królików N. I. Zolotuhin działo przez kilka dziesięcioleci hodowli tych wspaniałych zwierząt. To bogate doświadczenie pomogło mu zbudować nową klatkę dla królików.

Funkcje komórek Hodowcy

 • Paul im stałe. Jego podstawą jest łupek lub deska.
 • Palety w tamtejszych komórek.
 • Wąski pas siatki podłogowej jedynie wzdłuż tylnej ściany konstrukcji.
 • Tylną ścianę z nachyleniem do odpadów królików z przewodów znajduje się na górze, nie wchodzą w królikach, które są w niższych poziomach.
 • Nie ma żadnych specjalnych mateczników. Królik ona buduje gniazdo przed porodem.
 • Na drzwiach zamontowane podajniki na ziarno, rozwałkować do wypełnienia.

Schemat rabbitry przedstawiono poniżej.

Jak sprawić, by komórki dla królików rasy własnymi rękami?

Jeśli chcesz mieć dom z królików, ich komórki są zbudowane za pomocą innych środków. W Sklepy zoologiczne mają wiele różnych modeli. Ale nie je kupić. Klatka dla zwierząt domowych, można tworzyć własne, a nie zajmuje dużo czasu.

Struktura składa się z dwóch ścianek po obu stronach, o rozmiarze 70×70 cm. Tylna ściana jest zabezpieczona w taki sposób, że komórki są uzyskiwane na podstawie światła. wysokość ściany tylnej 55 cm, długość – 100 cm.

Na dnie klatki są przybite metr listwa. Powyżej ustalonej siatki wykonane są z metalu.

Pokrywa wykonana jest z komórek siatki na zawiasach. Jest on wyposażony w uchwyt. Pod tacy zainstalowany klatce.

Jak wybrać sieć?

W produkcji rabbitries, oczywiście, trzeba siatkę. Aby umożliwić producentom lepiej poruszać się po co siatka wybór jest dobry, zalecamy użycie szereg porad.

Wielu zastanawia się, czy garnitur ocynkowane siatki, materiał stal lub aluminium? Lepiej zdecydować się na konstrukcji stalowej, jak to jest inna trwałość.

Do wytwarzania komórek drewna z drzwi siatki i podłogi powinny być starannie dobrane siatkę tak to nie boli łapy zwierząt. Doświadczeni hodowcy powinni używać go z małych komórek. Materiał używany z metalu. Grubość siatki wynosi 2 mm i wielkości oczek – 16h48 mm. Do budowy ścian bocznych komórek dopasować ocynkowanej siatki drucianej.

Do budowy drzwi przy użyciu wszelkiego rodzaju siatki. To nie musi być spawane. Można użyć i wikliny.

W cieplejszych miesiącach, zwierzęta mogą być trzymane w ogrodzonym siatką obudowy. Nadaje się do tkanej struktury, której grubość wynosi 1,2 mm.