90 Shares 4178 views

Cewka do bimbru z ich rąk. Instrukcje dotyczące produkcji

Wiele osób zastanawia się, jak zrobić bimber. Takie urządzenie nie wymaga dużych nakładów pieniężnych. Jest całkiem możliwe, aby produkować w domu dla osoby, która jest zaznajomiony z narzędzi instalacyjnych. Domowe urządzenie zawiera parzonej przycinania rury ze stali nierdzewnej. Elementy te połączone są ze sobą według zasad określonych przez Zwyczajne lutowanie lub spawanie. Niektórzy ludzie nawet zorganizować destylarnię domu.


Pracować bimbru będzie pasować do każdego pomieszczenia, w którym energia elektryczna została dostarczone do 220 i bieżącej wody do chłodzenia. Dodatkowo odwołując się do kuchenki do gotowania opałowy lub gorącej pary.

Zalety destylarni domu

Moonshine nie wymaga specjalnej konfiguracji lub kalibracji zgodnie z wymaganiami systemów złożonych. Do normalnego funkcjonowania wystarczy do utrzymania w czystości gorzelnię. Produkty uzyskane w domu, są dobrej jakości i w niczym nie ustępował fabryce.

Jak zrobić bimber z rękami

Spójrzmy na to, co stanowi projekt. Domu gorzelnianym działa bardzo prosto: Braga ogrzewane i chłodzone parą. Destylacja polega kapanie. Future napar trafia do pojemnika.

Przyjrzyjmy się , jak zrobić bimber w domu. Pierwszy podjęte fermentację zbiornika. Może on służyć jako pojemnik na Playout. Można wziąć plastikowy kanister 20 litrów wody. W zbiorniku do fermentacji można stosować dowolny słoik lub wiadro. Głównym warunkiem jest to, że statek nadaje się do przechowywania żywności i zamknięto pokrywą.

Następnie należy wykonać uszczelnienie wodne. To urządzenie pozwala na dwutlenek węgla, który jest produkowany przez drożdże, aby wyjść na zewnątrz, ale nie pozwalając powietrzu dostać się do zbiornika fermentacji. syfon może być wykonana z zakraplaczem, usuwając wszystkie niepotrzebne elementy, lub podjąć kawałek węża i dwa związki z tworzywa sztucznego. W górnej części silosu otworach wiertniczych i wypełnione klejem. Lepsze wykorzystanie uszczelniacza do akwariów. To nie jest toksyczny.

Cewka jest uważany za jedną z najważniejszych części takiego urządzenia jak urządzenie domowe zaparzenia. Ze względu na konstrukcję i wybór materiału wytwarzającego należy zachować najwyższą wagę.

Dlaczego muszę cewkę

Cewka służy do chłodzenia pary, które są uwalniane po podgrzaniu zacieru i włączyć je do wywaru. Im lepsza konstrukcja urządzenia, tym szybciej będziemy mieli odpowiednią ilość alkoholu. Cewka do samogonu ręce mogą być wykonane z miedzi, skręconych w spiralny kształt (w przeliczeniu na rurę z żeliwa lub trzpienia). Rurka powinna być wypełniona piaskiem tak, że ściany nie tworzą wygięcie.

tworzywo

Ten aspekt jest uważany za bardzo ważny. Od materiału, z którego wykonane cewkę, To zależy od jakości otrzymanego alkoholu i jego bezpieczeństwo. Jednostka bazowa nie powinny reagować chemicznie z produktem. Metal powinien mieć wystarczający poziom przewodności cieplnej do skrapla opary alkoholu.

Biorąc pod uwagę wszystkie niuanse, można dokonać cewka do bimbru własnymi rękami wykonanych z miedzi, aluminium lub stali nierdzewnej. Bardzo przydatny materiał działa jak szkło, ale w tym przypadku będzie to o wiele łatwiej kupić gotowe urządzenie. Najwyższy poziom przewodności cieplnej ma cewkę miedzi.

Ale wielu ekspertów w dziedzinie browarnictwa uwierzyć, że miedź ma toksyczność. Daleko od niego. Na przykład, przez wiele wieków francuski Bootleggers destylowana alambikah alkoholu (specjalne fotosy z miedzi). Przypadki zatrucia nie są rejestrowane.

Drugie miejsce od poziomu przewodności cieplnej pokrywami aluminiowymi. Ale przyznaje, miedź 1,6 razy. Jedyną zaletą aluminium jest niski koszt i łatwa metalowy przetwarzanie. Zwój rury miedzianej ma największą skuteczność. Wiele szczegółów z bimbru jest wykonana z miedzi, i to nie jest przypadek. Taki materiał działa jak katalizator i redukuje niepożądane związki. Tłumaczy to fakt, że części miedzi stosowane w dużych przedsiębiorstwach do produkcji alkoholu.

Cewka stali parzonej urządzenia znacznie gorsze miedzi analogowych (w przybliżeniu 4-krotnie). Ponadto, nie zawsze wiesz dokładnie producentem stali nierdzewnej. W tym przypadku, żywność przeznaczoną do metalu, aby wytrzymać wysokie temperatury i nie reagują z alkoholem.

Wymiary cewki

Im dłuższa rura, tym większe pole powierzchni kontaktu z parą wodną (to jest lepsze chłodzenie). Zwiększa poziom oporu hydraulicznego (zredukowany poziom destylacji parzenia). Optymalnej długości cewki parzonej Urządzenie (rurka ze stanu obroty) są 2 metry.

Im większy przekrój (figura średnicy wewnętrznej) rury, tym większy obszar styku, oraz mniejszą odporność. Średnica cewki powinna być 8-12 mm.

Mała grubość ścianki zwiększa szybkość termicznej przewodności właściwej, poprawia kondensacji. Bardzo cienka rurka jest trudne w obsłudze i eksploatacji. Są bardzo kruche. Co więcej, gdy dwie przyległe średnie (alkohol i pary wodnej), a przewodność cieplna znacznie zmniejsza poziom, niezależnie od wielkości i materiału ściany. Dobrym wskaźnikiem grubości 0,9-1,1 mm rurowym jest uważany.

cewka Lokalizacja

Cewka może przyjmować położenie pionowe, a także poziome lub nachylone. Bimber najlepszym rozwiązaniem byłoby pionowa pozycja urządzenia. Zapewnia kapania pod wpływem siły ciężkości i nie zakłócać ruchu pary. Cewki są pionowe obwód wstępnej (para jest kierowana w górę) i w dół (od góry do dołu). Minimalny opór dla pary nakłada się na wierzchu.

układ chłodzenia

Cewki są chłodzone wodą lub powietrzem, lodu. Dwie ostatnie metody są mniej wydajne i nie wymagają skomplikowanych wzorów. Dlatego, aby mówić o nich w artykule, nie będzie.

W układzie chłodzenia na bazie wody jest otwarty i zamknięty. Podstawą pierwszej operacji w oparciu o przepływ wody. Uszczelnione prace projektowe niezbędne podczas napełniania zbiornika płynem.

system zamknięty

Konstrukcja znormalizowanych systemie zamkniętym. Ale stopień chłodzenia jej gorzej. Często zdarza się, że kiedy na wyjściu nie jest wystarczająco niska, napar otrzymany, a po kilku godzinach destylacji – jeszcze gorąca.

system otwarty

W systemie otwartym obiegu wody zapewnia lepsze chłodzenie. Zimny napar wyjście. Ponadto, w konstrukcji typu flow-through, stosując małą objętość zbiornika. Urządzenie ma niewielkie wymiary.

Woda powinna być prawidłowo podawany od dołu i od góry jest wyświetlany. Poziom chłodzenie normalne płyn musi poruszać się pod prąd księżyca lub dolnej części cewki w pełni ostygnięcia. Ten schemat pracy nazywa się „pod prąd”.

Wyprodukowanego cewki

W celu wytworzenia cewki do bimbru ze swoimi rękami, musisz rury z miedzi, mosiądzu, aluminium lub stali nierdzewnej. Jego długość wynosi 2 m, a przekrój 8-12 mm. Grubość ścianki musi być nawinięty 0,9-1,1 mm.

Zaleca się, aby przygotować z wyprzedzeniem obudowę urządzenia. To uzwojenie średnica rury, zależy od jej rozmiaru. Na przykład, można przyjąć z plastikowej rury kanalizacyjnej, przy czym średnica 75-80 mm. O wysokiej wydajności chłodnica powinno zająć nie mniej niż 20% objętości zbiornika.

Kolejność prac

Tak więc, jak zrobić cewkę do bimbru z rękami? Sposób ten obejmuje następujące etapy:

  • Mocno ubijać rury suchego materiału sypkiego. Na przykład, możliwe jest, aby stosować piasek rzeczny lub sody. Zapewni to ochronę metalu przed zapadnięciem kiedy curling. Ekstremalny sposób uważany rurkę napełniającą z wodą, a następnie zamrożenie.
  • Na końcach rurki nadziewane kołki drewna. Alternatywą jest napięty zaciskania lub lutowania. Na jednym końcu zalecanej nakrętką spoiny.
  • Na rurze jest nawinięta zaokrąglonymi przedmiot o gładkim odcinku pożądanej średnicy (około 35 mm). Etap pomiędzy zwojami powinna wynosić 12 mm.
  • Końce cewki powinien być zwolniony, wlać piasku i przemyć z systemem rur wodnych.
  • Na obudowę chłodzenia rur, że doprowadzenia i odprowadzenia wody zamontowany.
  • Cewka jest umieszczony w obudowie zainstalowane są górne i dolne korki, wszystkie połączenia są uszczelnione za pomocą klejem lub jakiś inny sposób.

Jak czyścić cewki?

Na powierzchni miedź utlenia się w czasie. Przylega do ściany siarki. Rezultatem jest czarna folia. Aby oczyścić ściany muszą łyżkę kwasu cytrynowego. Rozcieńcza w litrze ciepłej wody. Cewka jest zanurzony w powstałej cieczy i pozostawia na 20 minut. W przypadku niekompletnego oczyszczenia rozcieńczyć łyżeczkę sody na litr wody w uzyskanej cieczy opuszczenie cewki w nocy.