679 Shares 1219 views

Jak zrobić bramę wspornikowe z rękami?

Wspornikowe bramy przesuwne są dość złożoną strukturę. Jednak są one wygodne i praktyczne, tak powszechnie stosowane w gospodarstwach domowych oraz w obiektach przemysłowych. Do tej pory istnieje wiele producentów, którzy dostarczają na rynek gotowych drzwi i akcesoriów do nich. Poznanie pomocy specjalisty, można przeprowadzić instalację poprawnie i dość szybko. Jednakże, jeśli chcesz, aby zapisać i umieścić w czyn twórczej energii, lepiej jest wziąć urządzenie bram przesuwnych siebie.

Opis konsolowe bram

Wspornikowe bramy przesuwne mają ograniczenia wielkości powyżej. Co więcej, nie mają kontaktu z szyny uziemienia. Taka konstrukcja drzwi jest jednym z najtrudniejszych, ale te „ofiary” są uzasadnione. skrzydło drzwi nie jest w kontakcie z powierzchnią, jest zawieszone za pomocą bloków tocznych belki prowadzącej. Rolki i wiązka są zazwyczaj znajduje się w dolnej części bramy. Czasami wiązka przewodnikiem i bloki znajdują się w środku lub na górze w internecie. Podejście to jest uzasadnione, gdy zespoły wspornikowe mogą być zawieszone na sąsiedniej głównej konstrukcji ściany.

Taka technologia jest stosowana w przypadku, gdy istnieją sąsiadujące konstrukcje budowlane i konstrukcje, które mogą wytrzymać obciążenie od sieci. Inaczej skonstruowany układ zasilania, nie zawsze jest korzystne. W większości przypadków stosuje się przyczyną bramy przesuwne z wspornikiem, który znajduje się w dolnej części wspornika.

Cechy konstrukcyjne konsolowe bram

Jeśli zdecydujesz się zrobić bramę wspornikowe z ich rąk, powinien stać się bardziej zaznajomieni z koncepcją projektu. Plandeka jest zamontowana na ramie, która jest wykonana z rury profilowej metali. Przez wzmocnienie ramy podporowej belki, która posiada specjalny profil. Wewnątrz ostatni wpis rolki wózka. Belka jest przesuwany od bramy po lewej i po prawej stronie drzwi karetki zamknięte i otwarte.

Największą obciążenia ulegają wózek rolkowy i wiązka, jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do czasu pełnego otwarcia albo zamknięcia drzwi. W celu wypełnienia tych węzłów użyciu terminala wałka wypływową, która opiera się o i jest dołączony do filtra, znajdującej się poniżej. W innej części w celu zabezpieczenia sieci z pełnym otwarciem puszki używane do rolki pułapkę restrykcyjny.

Wspornikowe przesuwne bramkowy układ może mieć górną wychwytującym i prowadzić do walców usuwających kołysanie boczne. Buszujący w tym samym czasie będzie naprawić ostrze w pozycji zamkniętej. Do wewnątrz wiązki nie ciał obcych i brudu, użyć niedopałek. Konstrukcja jest ustawiony na elementach nośnych, a wśród nich:

 • biegun powrotu;
 • wspierać słup;
 • Fundacja dla wózków tocznych.

Jeżeli strona ma silne poparcie, które są wykonane z metalu, z betonu lub cegły, a następnie mogą być używane jako odpowiedź lub filarów wsporczych. Jeśli nie, wtedy skonstruować metalowego w kształcie rury. Fundament dla konsoli być wzniesiony oddzielnie. Jeśli zdecydujesz się wykonać konsolowe bram przesuwnych, mogą być uzupełnione o napędzie elektrycznym, który jest instalowany między wagonami rolkowych. Aby płótno zostało wprawione w ruch, do powierzchni bocznej naprawić zębatkę. Jednostka sterująca jest zamontowany na siłowniku.

Czy mogę zainstalować drzwi przesuwnych

Nawet jeśli nie masz ograniczenia finansowe i masz wielką ochotę na stronie nie zawsze jest możliwe zainstalowanie Samonośne bramy z ich rąk. Jeżeli przestrzeń jest raczej ograniczona, wspornikowy struktura będzie musiała być zastąpiona przez inną. Po ogrodzenia pozostawiony jest, przez co najmniej 1,5 razy szerokość portalu otworu. Wymaganie to jest spowodowane tym, że w sieci znajduje się także częścią procesu, którego długość będzie zajmować połowę szerokości otworu. To będzie równomiernie rozłożyć obciążenie na obudowie konsoli.

Z tego powodu, że te bramy przemieszczane są w linii prostej, w lewo na swojej stronie powinny być proste. W miejscu, gdzie będą poruszać bramę nie może być nierówny teren, który mógłby utrudniać ruch bramy. Jeśli zdecydujesz się na stworzenie bramy wspornikowe, zdjęcia wyprzedzeniem jest zalecana do rozważenia. Spośród nich, można zrozumieć, że na drodze ruchu bramy budowy powinna być. Zazwyczaj są one zamontowane po przeciwnej stronie.

Jeśli zamówisz te bramy z furtką, a następnie będzie to wysoki próg, który nie jest bardzo wygodne dla osób starszych i dzieci. Niektórzy z właścicieli opuścił bramę jako odległość, która jest wystarczająca dla osoby przechodzi. Nie jest to zalecane, ponieważ każdy mechanizm zaprojektowany dla pewnej liczby cykli oraz częstego stosowania wzornictwa może zmniejszyć zasób. Jeśli zaznaczysz na terytorium pochodzi z wąską uliczkę, konieczne jest zwiększenie przysłony, aby ułatwić manewrowanie, co ma negatywny wpływ na wymiary płótna. W przypadku wystąpienia tych warunków, obszar ten nie jest obecny, wtedy można zacząć bramy wspornikowe.

prace przygotowawcze

Bramy samonośne zacząć organizować szkolenia. Aby to zrobić, należy ocenić miejsce pracy. Jeśli projekt zostanie zainstalowany, aby zastąpić stare, konieczne jest, aby ocenić stan filarów. Jeżeli są wykonane ze zbrojonego betonu lub cegły, a następnie ich przekrój powinien wynosić 20×20 cm lub więcej. Gdy chodzi profilowania rury metalowej, przekrój poprzeczny jest zazwyczaj równy 60×40 cm. Podpory te muszą być zamontowany w pozycji pionowej i jest dobrze udokumentowane w ziemi. Elementy te będą służyć jako odpowiedź i filarów podtrzymujących. Jeśli nie, Polacy muszą być ustawione.

Instalacja bramy wspornikowe ze średnim belki pobliżu kolumny odniesienia trzeba wykopać otwór na fundamencie. Jego bardzo blisko bieguna, powinien iść równolegle ogrodzenia, a jej wielkość będzie 500×2000 mm. Jeśli oczekuje się, że teren na budowę nowego ogrodzenia, to wszystkie prace na jego budowę i montaż bram niezbędnych do zjednoczenia, które jest korzystne.

Dość często przy wejściu do wznoszenia murowanych kolumn, które są nie tylko piękne, ale także praktyczne. Jeśli też zdecydowali się śledzić to doświadczenie, trzeba będzie tworzyć elementy osadzone, będą w postaci płyt stalowych 300×100 mm. Ich grubość powinna wynosić 5 mm. Górna płyta znajduje się na wewnętrznej stronie kolumny, która znajduje się bliżej otworu. Rozpoczynając od góry kolumny do płyty powinna osiągnąć 200 mm. Krocząc od zera do 200 mm jest ustawiony dolną płytę hipotecznych, a zatem konieczne jest, aby działać w podobny sposób.

Zerowy poziom przejdzie przez bramę. Płyta centralna znajduje się w połowie drogi między górze i na dole. Elementy te zostaną ustalone węzły bramy. Poprzez wspornik drzwi przesuwne z rękami, należy pamiętać, że szerokość przejazdu jest zazwyczaj 4 m. Standard ten został przyjęty w Europie. Producenci armatury i akcesoriów oferuje zestaw elementów dla danej wielkości drzwi. Aby ułatwić pracę lepiej użyć gotowe rozwiązanie.

Wybierając tkaninę, trzeba zdecydować, co będzie obliczu. Każda opcja ma swoje zalety i wady. Ostateczne rozwiązanie może mieć wpływ na wybór elementów zabezpieczających. Najpowszechniej stosowanym tektura falista, jednak można znaleźć opcje wyściółki podszewką lub kutego żelaza elementów dekoracyjnych. Alternatywnie, konstrukcja działa jak krata, utworzoną z rur stalowych.

Przeprowadzenie znakowania

Po wykonaniu konsolowe bram ze średnim belki z rękami, następnym krokiem jest przejście do znaczników. W tym przypadku nie ma znaczenia, czy na terytorium ogrodzenia wzniesionego. Oznakowanie jest przeprowadzana po zainstalowaniu filarów. Aby to zrobić, będzie określenie poziomu zero, jak to jest poziom wejścia do drzwi garażowych. Oznaczyć poziom potrzebny na jednej kolumnie, z których znak towarowy został przeniesiony do innej za pomocą lasera lub wody poziom. Wyzerowany naprężony kabel, który powinien znajdować się w pobliżu wewnętrznej powierzchni podparcia. Lina powinna być na wspieranie filarach.

fundamentów

Fundacja przejmie obciążenia ciężaru bramy. Ponieważ górna część № wykonania kanał 20, którego długość wynosi 2000 mm. To urządzenie zostanie zainstalowane i zespoły rolkowe napęd. Do dołu fundamentu wytworzono, która ma znajdować się obok filarów. Jego szerokość wynosi 500 mm, a doliny wynosi 2100mm. Głębokość powinna określić poziom gruntu zamrażania w zimie. W większości obszarów ten parametr wynosi 1500 mm.

Jeśli instalujesz konsolę wyznaczyła cel, to technologia pozostanie taka sama. Zapewnia do zbrojenia fundamentu. W celu połączenia z kanałów bazowych w celu przygotowania 3 ramki. Służy powinny № zaworu 16. W celu sieciowania stosuje № zwory 10, w którym etap musi być równa w granicach od 300 do 400 mm.

Ramka jest przymocowana do dolnej powierzchni progu. Osiowe tusze linii musi zostać usunięta z krawędzi progu o 400 mm. Następnie złoża piasku lub piasku i żwiru mieszaniny, którą w stanie ubitym. Na powierzchni kanału jest ustalone z klatki zbrojeniowej. Do wylewania betonu fundamentu być stosowany typ M-250 lub M-300. Do przygotowania powinny być zarezerwowane:

 • wiadro;
 • żwir;
 • piasek.

Ilość wody zależy od zawartości wilgoci cementu i piasku. Jeśli chcesz, aby zmniejszyć ilość wody i zwiększyć mobilność pracowników, należy użyć zmiękczacza. Składanie mieszanki betonowej powinno być przeprowadzane stopniowo, tylko narażony poziom budowy nie zostanie przesunięty. Jak tylko inny kawałek betonu układa, jest przebity w kilku miejscach okuć, które należy usunąć wszystkie pęcherzyki powietrza.

Po ułożeniu na górnej warstwy powinna pocierać kanału powierzchni, tak, że pozostaje czysty do dalszych manipulacji. beton dojrzewania następuje w ciągu 28 dni, ale tydzień później rozwiązanie osiąga siłę, która pozwoli na instalację bramy. W tym czasie można wykonywać inne operacje.

Wytwarzanie tkanin

Jeśli zastanawiasz się, jak zrobić bramę wspornikowe, trzeba się lepiej zapoznać z technikami wytwarzania tkanin. Główna rama składa się z odpowiednio ukształtowanej rury o przekroju 60×40 mm. wypełnienie wewnętrznej i żebra wzmacniające wykonane są z rur, których przekrój jest 20×40 mm. Będzie się pod belką nośną, długość 6 m. Jest przyspawana do bramy.

Zakup sprzętu, trzeba wziąć pod uwagę ciężar tkaniny i wielkości otworu. Wielkość otwarcia będzie wynosić 4000 mm, a masa wstęgi papieru falistego z poszyciem może osiągnąć 400 kg. Standardowy zestaw akcesoriów obejmuje:

 • kierować wiązkę;
 • Wałek koniec;
 • dwa łożyska toczne;
 • catcher rolkowy końcową;
 • urządzenie prowadzące;
 • Górna wychwytujący;
 • dwa wtyki belki.

Metodologia pracy

Do głównego profilu ramy muszą być cięte w części rury, która będzie 60×40 mm. W celu uniemożliwienia dostępu do wewnętrznej przestrzeni rury szwów spawalniczych powinno być tak szczelnych, jak to możliwe. Oznakowanie jest przeprowadzane kwadratowy i taśmę mierniczą. Przedmiot obrabiany może być wycięty za pomocą szlifierki kątowej z tarczą tnącą. Lepiej jest stosować gwintowaną maszynę, która przyczyni się do zapewnienia zgodności z narożników.

Na powierzchni montażowej rury są rozszerzone i następnie pobrać wszystkie szwy. Po sprawdzeniu wszystkich połączeń rozmiarach gotować ciągłą spoinę. Pozostałe otwarte końce spawane czapki. Do usztywnienia należy przygotować kształcie rurki, które są stosowane do wewnętrznej powierzchni obudowy i obejmy są zaciśnięte. Po tym, można je pobrać spawania. Do dolnej powierzchni bramy silniejsze belkami prowadzącymi. Do gruntowania i malowania bramy są instalowane w miejscu, które jest blisko do pionu. Aby działać lepiej używać korozję podkład motoryzacyjny, których stosowanie jest przeprowadzana w dwóch warstwach.

Jeśli chcesz przyspieszyć proces gruntowania należy użyć nebulizator i kompresor. Szczotka jest również ładny, ale prace potrwają przez dłuższy czas, a jakość powłoki wydaje się gorszy. Szczególną uwagę należy zwrócić na zapewnienie, że grunt był w szczelinie pomiędzy zwojami i belki. Zamyka lukę coraz uszczelniacz akrylowy, pakowane kiełbaski. Brama w następnym etapie całkowicie malowane na 2 warstwy. Na powierzchni belki nośnej nie jest zakryty.

Gdy farba wyschnie, drzwi mogą być oblitsevat. Najbardziej korzystnym materiałem, który wystaje tektura falista, ponieważ łączy w sobie piękny wygląd, trwałość, niska waga i rozsądnej cenie.

Montaż drzwi

Bramy konsolowe na kolejnym etapie może być ustawiony na kanale. Manipulacje te są przeprowadzane nie wcześniej niż tydzień po zakończeniu betonowania. Aby zainstalować wózki rolkowe należy zakupić płytę montażową z ćwiekami. Dzięki niemu można regulować położenie bramy w poziomie i wysokości. Ponadto brama może zostać usunięty przez jednostki wymiana lub naprawa rolkowych poszczególnych węzłach.

Kiedy przyszła kolej na zainstalować konsolowe bram, wózki rolkowe siedzieć na płycie montażowej. Górna nakrętka jest dokręcona zbyt wiele nie jest konieczne. Zaznaczona pozycja na płytach fundamentowych. Od krawędzi parapetu powinna wynosić 150 mm i spędzić prostopadłą linię. Z dobrej nośności filarów w nich są dobrze zabezpieczone kotwy. Zastosowanie dodatkowych słupków metalowych nie jest wymagane. Jeśli nie, to na zebrany hipotecznych pionowo zainstalowany profil rury. Na kolumnie nośnej mogą być przyspawane do krawędzi w odpowiedzi – stanowisko krawędzi z odchyleniem w zakresie od 20 do 50 mm.

Zalecenia instalacyjne

Po zamontowaniu wspornikowe bramy, następnym krokiem wózek rolki umieszczone w belce nośnej i przesunięte w środkowej części konstrukcji. Poznanie z pomocy innej osoby, konieczne jest, aby przesunąć obszar będzie na pasku kanału pionowo. wózek rolki hodowane na oddzielnych liniach, a rozciągnięta lina powinna dotykać belki prowadzące. Ta pozycja jest ustalona za pomocą wsporników listew.

Brama działa trzeba sprawdzić pod względem ich poziomy i pionowy, które analizowane są w pozycji zamkniętej. Jeśli trzeba dostosować strukturę, należy użyć nakrętki na kołkach. Brama musi być przemieszczany wzdłuż szyny. Szczeliny pomiędzy kryciem i słupki nośne powinny być identyczne, natomiast punkt zerowy dolnej krawędzi powinna pozostać około 100 mm lub nieco mniej. Jeśli konsolowe brama porusza się prawidłowo, nakrętka mocująca wózek może być dokręcone, a parzona obszar na obwodzie.

wniosek

Jeśli zdecydowaliśmy się niezależnie produkować i konsolowe bram przesuwnych zainstalować, przesuń ręce trzeba być wpisana do belki nośnej. Generalnie, karetka musi przenieść na niego promienie, które zapewnią otwieranie i zamykanie bramy.