88 Shares 1196 views

Przygotować sos z jabłek na zimę – do każdego posiłku!

Klasyczny sos angielski, jabłka Granny Smith (odmiana ta nie jest tylko tradycyjny wybór nie jest dobry powód – od kwaśnego smaku owoce bogatsze sosem) serwowane żadnego mięsa, drobiu, a nawet ryby. Pieczeń wieprzowa, na przykład, dla tych, którzy wcześniej próbowali go z sosem, bez niej przedstawić niemożliwe. Oferuje on sosie z jabłek na zimę, gdyż utrzymuje się miłe.

Trochę historii

Duże jabłka Granny Smith gruboskórny, zielony, bardzo chrupiące, soczyste i bardzo popularne wśród dzieci. Prawie nie słodki, może nawet kwaśne. Przeciwutleniacze na najwyższym poziomie. Hodowane w Australii, ascetycznej kobiety, która pochodziła z Anglii. Anna Maria Smif urodził się w 1799 roku, to jest rodzaj jabłek w długiej historii. „Granny” – slang dla „babcia”, uwiecznił jego imię przez kiedykolwiek ulubionych ludzi jabłek. (Porównanie – radzieckie owoce – podpuszczka Symyrenko).

z goździkami

Będziemy potrzebować 4 zielone jabłko, jeśli nie Symyrenka i Granny Smif-wszystkimi środkami kwasu i duże. Obrać, pokroić na patelni, posypując cukrem: jedno jabłko – jedna łyżka. Put 4 gvozdichiny. Wlać wodę – niemal na równi z treścią – i zagotować. Następnie sprowadzają się mieszając na małym ogniu, aż jabłka nie dostanie konsystencji puree. Wiele osób chce się spotkać w sosie małe kawałki nie kończy się jabłka wrzeć, nie można osiągnąć jednolitość przy pomocy blendera. Wrzącym sosem jabłek przesunięcie w sterylnym słoiku i zamknąć prokipyachonoy pokrywką. Teraz chłodny i umieścić w chłodnym miejscu. W ten sam sposób można zrobić sos z jabłek w zimie, zwiększając proporcje produktów kombinowanych.

Prawie-wegetariańska

Oczywiście, jest to najlepiej nadaje się do zbioru mięsa. Ale, o dziwo, wegetarianie przygotować również klasyczny sos jabłkowy. Przepis stosuje to samo, z pewnymi zmianami. A potem chętnie jedzą je z serem lub tylko rozprowadzenie na tosty lub świeże pieczywo. Dzieła sos jabłek i sery. Bardzo smaczny ciepły. lato zapach rozprzestrzeni się w całym mieszkaniu, jeśli kuchnia podgrzać sos z jabłek. Jasne Trzy duże zielone jabłko z kwaśnym smaku, usunąć cały rdzeń. Wchłonąć cukier (50 g) torby, umieścić kilka gvozdichin, szczyptę soli, skórkę z cytryny i sok. Stopić pięćdziesiąt gramów masła na patelni, dodać jabłka z przyprawami i gotować. Dalej – zmniejsz temperaturę jak najwięcej i gotować, mieszając, przez dwadzieścia minut. Można pyurirovat blendera. Przechowywać w czystym, szczelnie zamkniętym słoiku w lodówce.

Bani i sos jabłkowy

Bardzo pomocny i bardzo przyjemny smak sos z jabłek. Przepis jest w następujący sposób, który może podnosić smaku ryb, drobiu, mięsa i wędlin. I tylko chleb jest dobry. 4 duże zielone jabłko potrzeba cytryny, łyżkę wody i cukru, a małe – 20 g – korzeń chrzanu, startego na tarce z najlepszych. Jabłka wolne od odrywanie i rdzenia, cięte na mniejsze, dodać wody z cukrem i całego soku z cytryny wrzenia i gotować na wolnym ogniu przez pół godziny, z mieszaniem. Zemleć blendera wrzenia znowu zdjąć z ognia, dodać chrzanu. Close w sterylnych słoików. Umieścić sos z jabłek na zimę w piwnicy lub piwnicy.

z cynamonem

Wspaniała harmonia z smażone i pieczone z gry, kaczek, gęsi, indyków. Dobra rozmowa do każdego mięsa, ryb, serów. Nie zaleca się zbierać sos jabłek na zimę do tego przepisu. Aby użyć powinien być przez tydzień, przechowywać w lodówce. zajęłoby pół kilo jabłek – Zdecydowanie zielony i kwaśny smak, szklanka wody, łyżka cukru i ćwierć łyżką kawy z cynamonem. Oczyścić jabłka i usuń nasiona konieczne, dodać wody i gotować przez pięć minut na dużym ogniu. Pocierać razem z cieczą w puree blenderze. Dodać cynamon, cukier, a kolejne piętnaście minut sprowadzają się małym ogniu, stale mieszając. Taki smaczny sos zarówno na zimno i gorąco, ale nie są przechowywane przez długi czas.

Podstawowy przepis

To popularne danie przygotowane tak często w światowej kuchni, ponieważ jest to po prostu egzekucja. Po podstawowa receptura zawiera tylko kwas zielonych jabłek, wody i cukru. Reszta do smaku składniki są komplementarne i realizowane w ścisłej receptury do smaku. Przecier jabłkowy na zimę może podjąć i cynamon, goździki i gałka muszkatołowa, i cytryna i wapna, a nawet cydru jabłkowego. Więc trzeba wziąć 5 lub 6 kwaśne jabłka, pokroić na ćwiartki, wyciąć środkową, obrać, posiekać lub drobno lub subtelnie, polewanie zimną acidulated wody, tak aby nie mieć czasu, aby przyciemnić. Nie należy pozostawiać jabłka w roztworze przez długi czas, tak aby nie tracić witamin. Następnie, w szerokim rondlu zagotować jabłka i szklankę wody. Wrzeć – pod przykryciem na małym ogniu. Więcej niż kwadrans gotować nie jest konieczne, jeśli potrzeba krupitchaty jabłkowy na zimę. Następnie dodać pół szklanki cukru i fakt, że lista składników dodatkowych – do smaku. Po gotowaniu wrzenia przez kolejne 5 minut, i że możliwe jest przesunięcie w czystych słoiki lepiej – małe. Jeśli zima – wysterylizowane.

z pomidorami

Sos z jabłek na zimę dobre tylko na makaron, warzywa, mięso. I sos do zupy jest doskonała. Sos pomidorowy daje szczególnie przyjemny smak. Powinny one być bardzo dojrzałe i mięsiste. Za kilogram zielonych jabłek trzeba tę samą ilość pomidorów, cztery cebule, kilka papryki chili, łyżkę nie jodowanej soli, pełne szklanki cukru, ale czarny i ziele angielskie, goździki, liść laurowy, aby umieścić na dnie każdego słoika (pojemnik wziąć lepiej niewymiarowe, aby otworzyć sos przez długi czas nie przechowywać), nawet imbir mogą być dodawane. Na górze puree w każdym słoiku należy wlać łyżkę kawy octu jabłkowego, a następnie korka. Pomidory powinny być zwolnione ze skóry, parzona je. Jabłko obrać i usunąć pestki. Cebuli najlepszą blendera mielenia. Te trzy elementy z bardzo niewielką ilością czystej wody trzeba gotować przy zamkniętej pokrywie przez co najmniej pół godziny na małym ogniu, następnie dodać resztę – sól, pieprz, chili, cukier, a nawet różnego rodzaju przypraw. Gotować mieszając w ciągu następnych dwudziestu minut, po czym stosuje się mieszalnik zanurzeniowy i doprowadzić do wrzenia następnego. Przygotowuje się wlewając banków do konserwacji, oparzenia, jak zwykle, hermetycznie zamknięte.