509 Shares 7387 views

Port Portugalski – żeglarze wina podbić świat

Historia portu portugalski ma swoje korzenie w mrokach czasu. Pierwsze winnice w dolinie Douro obsadzone przez Rzymian na początku naszej ery. 250 tysięcy hektarów winnic są teraz zajęte 42 tysięcy hektarów w dolinie nadaje się do uprawy winogron. Dolina ma doskonałą lokalizację – okoliczne góry nie pozwól zimnego powietrza i gleby łupków idealny do uprawy winorośli.

Portugalskie wino portu stał się popularny w Anglii, a potem – i na całym świecie, dzięki innym kłótni Wielkiej Brytanii i Francji pod koniec XVII wieku. Francuski minister Colbert zakazała eksportu win francuskich do Anglii. A oczy brytyjskich kupców winnych zwrócił się do południa, w dolinie rzeki Douro. W Hiszpanii, rzeka nazywa się Douro w Portugalii – Douro i Douro.

W Anglii i Portugalii istniał już wielowiekową starych powiązań handlowych. W mieście przedmieście handlowej Porto, Vila Nova de Gaia, od dawna rozliczane reprezentację brytyjskich firm handlowych, było ich składy wina. Wina portugalskie zostały zebrane wzdłuż rzeki w Porto. Na początku 17 wieku w Porto są sprzedawane przez ponad milion przypadków wina rocznie.

Tak, oczy zwrócił się do żyznej doliny i miasta Porto, co uzasadnia jego nazwę, był bardzo zajęty port. Ale wina, które mogłyby dostarczyć portugalskiej Anglii, byli młodzi i niedojrzali, kwaśny na drodze.

Jak to się stało – historia milczy. Według jednej z wersji, w kogoś sprytnego wpadł na pomysł, aby dodać wino, brandy. Brandy nie wolno skwaśnieć wino, a niektóre z cukru nie mają czasu, aby przekształcić się w alkoholu, zapewniając wino słodycz. Według innej wersji, portugalski opat klasztoru, który znajduje się niedaleko od doliny, potraktował dwóch angielskich podróżującym niezwykle przyjemne wino. Brytyjczycy byli zainteresowani. I okazało się, że Ojciec Święty dodany do wina alkoholu koniaku.

I pochodzi portu Portugalski – szlachetny słodki obronny wino. Początkowo to było robione w ten sposób – w gotowym winie duch winogron dodaje. Ale wtedy, technologia poprawie. Teraz dodać alkohol kiedy sfermentowany co najmniej połowę cukru zawartego w soku winogronowego. Im wcześniej zostanie dodany do alkoholu, tym słodsze wino wyjdzie. alkohol winogron dodaje się w stosunku 1: 4.

Wino nazywa się inaczej. portu portugalskiego porto, wino z Porto portu wina – w tym szlachetnym trunku miał wiele imion. Wreszcie, port portugalski nabył jej nazwę w 1756 roku. Ówczesny minister markiza de Pombal wziął bez precedensu w tym czasie, w celu ochrony portu przed podrabianiem środków. jasne, pogranicze, gdzie dozwolona portu zostały zidentyfikowane. W tym dniu, tak – tylko wino z doliny Douro można nazwać „portugalskie wino portu.”

I markiz postanowił, że cały port może być butelkowane tylko na przedmieściach Porto, Vila Nova de Gaia. Od tamtej pory, co wiosna mnogolitrovye dębowych beczkach o sfermentowanego soku winogronowego przedstawia w Vila Nova de Gaia. Port wino jest przechowywane w beczce kilka lat, to było mieszane, czyli mieszane i butelkowane.

Port portugalski produkuje różne gatunki. Główną z nich – to trzy.

Ruby – Ruby – najtańsza forma portu, jego prędkość wynosi nie mniej niż trzy, ale nie więcej niż 10 lat w beczce.

Tony – tan – droższa forma jest leżakowane w beczkach nie mniej niż 10, ale nie więcej niż 20 lat. Wtedy staje się on bardzo podobny do smaku alkoholu. W Anglii i Portugalii istnieje zwyczaj pić, aby większość dziecko to port wino, produkowane z winogron zbieranych w roku narodzin urodziny. To jest – tylko różnorodność porto, podawane schłodzone do 12 stopni.

Vintage – Old – dojrzewa w butelkach. To wino nie pogarsza się z czasem, ale poprawia jego bukiet i uzyskuje niepowtarzalny smak. Jest to dobra inwestycja kapitału – z biegiem czasu staje się ten port tylko droższe.

Korki dla butelek wina portu jest wykonany z tego samego materiału – Portugalski Portugalski kory dębu. Na każdy zderzak znaczków samoprzylepnych Narodowego Instytutu win Douro, w celu uniknięcia podróbek.

Port wina, lub raczej, wina, które są produkowane z tej samej technologii oraz dokonać innych krajów i regionów, takich jak RPA. Port Rosyjski Portugalski nie jest bardzo popularna ze względu na wysokie koszty i trudne, ale jest on powszechnie znany wysokiej jakości win portowych Massandra, Koktebel, Magaracha Inkerman. Chociaż, oczywiście, nie do miasta Porto lub do doliny rzeki Douro, nie są one powiązane. Ale nazwa zatrzymany historycznie.

Jest nawet grupa win, które są popularne do dziś w krajach byłego Związku Radzieckiego, takich jak port 777 lub portu Agdam. Są one znane pod zbiorowym pseudonimem „zaplątania nóg” i, oczywiście, nie mają związku ze szlachetnego trunku „Portugalski wina portu.”