694 Shares 8525 views

Jak czyścić monety miedzi w domu

Początkujący kolekcjonerzy i szczęście, w którego ręce były starożytne grosze miedzi, rubli, pieniądze, monety srebrne lub altynniki hrywien, patrząc na nich, myśląc: jak czyścić antyczna miedź monetę? I, jak się okazało, najczęstszym błędem staje się próba powrotu połysk monety. To znacznie zmniejsza jego wartości rynkowej! Po zakończeniu procesu czyszczenia najważniejsze – nie przesadzaj i nie pozbawiać monety szlachetną patynę, która podkreśla jego starożytności! Spróbuj w domu do czyszczenia monet i nie powodują szkód w kolekcji.

O czym warto pamiętać nowicjusza

Oczywiście, lepiej jest, jeśli ciekawostki oczyścić profesjonalny, ale również bardzo dobrze w stanie poradzić sobie z tym zadaniem. Aby rozpocząć numizmatyk należy pamiętać, że naturalna tlenek na starożytnych monet miedzianych, które mają ciemnobrązowy, a czasami czarny, zwany patyną. Nie mogą być one usunięte! Nie tylko daje wartość dla osobliwości, ale także chronią ją przed szkodliwym środowisku stosowania. Rozważmy patyna – jeśli jest gładka, łatwa do mycia monetę z ciepłą wodą i wytrzeć miękką szmatką.

kwas cytrynowy pomoże w czyszczeniu monet

W przypadkach, w których warstwa tlenkowa jest nierównomierna grubość i musi zostać usunięty. W tym celu na wiele sposobów. Po pierwsze, nauczmy się jak do czyszczenia monet miedzianych za pomocą kwasu cytrynowego, które można kupić w każdym supermarkecie.

  • Trzy części roztworu kwasu do siedmiu częściach wody, uzyskując w ten sposób roztwór 30%.
  • W jego dolnej monety i czekać nie więcej niż 15 minut.
  • Reakcja chemiczna występuje czyszczącego, zanieczyszczenia i wypływają na powierzchnię.
  • Nie martw się, jeśli moneta nabywa zatem różowawy odcień – po kilku tygodniach zostanie on zmianie.
  • Po kwas monety praca musi być prana z mydłem i wodą zawierającą metal alkaliczny działanie kwasu zatrzymany.

Czasem na lepsze, powtarzając proces czyszczenia jest wymagane.

Czy mogę używać mydła?

Czysty zbiór może być wykonane, oraz inne, bardziej bezpieczny sposób. Numizmatyków doskonale wiedzą, jak do czyszczenia miedzianych monet mydła. W tym celu drewno strugane, a na drobnym tarki, roztwór (w stosunku 1 część mydła i 8 części wody), mieszając ją dokładnie. Monety są umieszczone w wodzie z mydłem przez dwa tygodnie. Okresowo, woda umieszcza się na ogień i ogrzewano bez wrzenia. Brud z monet w tym czasie zacznie opadać, choć czasem (zwłaszcza gdy gruba warstwa tlenku) i musi podjąć dodatkowy wysiłek, aby oczyścić (na przykład wyczyścić je miękką szczoteczką), ale częściej moneta wystarczy przetrzeć szmatką.

Nawiasem mówiąc, z pomocą mydła najlepiej jest przywrócić dawne królewskie monety i radziecki wydał aż do 1924 roku. Bardziej nowoczesny takie czyszczenie może być zepsute!

Jak czyścić monety miedziane na zielonych i innych miejscach

W celu usunięcia z materiału gromadzenia przed plamami może gotować na wolnym ogniu w oleju. Dobre wyniki mogą być uzyskane przy użyciu oleju mineralnego, jak to ma dość wysoką temperaturę wrzenia. Mianowicie, jest to konieczne do skutecznego leczenia.

Monety w temperaturze wrzenia oleju utrzymuje się przez 10 minut, pamięta obejmują tylko pokrywę pojemnika, aby uniknąć sadzy. Próbki następnie pozostawiono do ochłodzenia i przemyto wodą i mydłem. Nie zapomnij wrzucić monetę na kilka minut w alkoholu, aby usunąć tłuszcz. Po tej procedurze, może to zająć należne jej miejsce w swojej kolekcji.

Jak czyścić monety miedzi przed utlenianiem

Jeżeli moneta obejmuje ciemny wiśniowy powłoka tlenku miedziawego, można go usunąć przez zanurzenie monetę do 15% roztworu amoniaku (stosowany zamiast 10% roztworu węglanu amonu, który jest mniej agresywne w stosunku do miedzi).

Ciemny kolor zielony wskazuje na obecność węglanu miedzi. Tablica ta jest usuwana z użyciem kwasu cytrynowego (oraz jak to zostało opisane powyżej). Mniej agresywny sposób uznać utrzymanie monety w kefiru przez 2-3 godzin. Nie zapomnij okresowo spogląda jak proces oczyszczania.

Czasami są monety, obejmujący jasnożółty powłoki ołowiu węgla. Zwykle oznacza to, że wiele z jego stopu metalu lub mówi fakt, że jest to długi czas leżał z obiektami ołowiu. Taka powłoka jest również usunięta za pomocą 10% roztworu kwasu octowego.

Co jeśli nie ma rdzy na monecie

Jeśli chodzi o pytanie, jak do czyszczenia miedzianych monet z rdzy, trzeba użyć odczynnika zwłoczny. Ten "Trilon B". Grubsza warstwa rdzy dłuższy moneta być w odczynniku.

Niektórzy kolekcjonerzy monet powinni przeprowadzić oczyszczanie za pomocą „Coca-Cola”. Metoda ta, choć wydaje się trochę dziwne, ale jednak bardzo skuteczna.

Sushim monety po oczyszczaniu

Po czyste monety miedź z zanieczyszczeniami i tlenków byli w stanie, muszą być suszone. Aby to zrobić, to najlepiej używać papierowych ręczników, składany w kilku warstwach, a pokrycie z wyrafinowaną starożytności inny ręcznik. Używaj go tylko miękkie – więc nie zarysować powierzchni monety! Nawiasem mówiąc, można całkowicie wysuszyć w piecu w temperaturze 100 ° C w celu zapobiegania i hamują procesy utleniania jest następnie okresowo polskiego na odpady pomarszczenia prasę.

Co jeśli moneta miedziana traci szlachetną patyną?

Jeśli nadal przesadzone, albo z jakiegoś powodu trzeba było całkowicie wyczyścić monetę można przywrócić warstwę patyny i produktu wieku. Jednakże, szczotkowane monetę w czasie i sami nabyć patyny, ale może to wyglądać szorstkie i to psuje wygląd materiału zbiórki. W celu uniknięcia tego, odtłuszczone i monety zanurzano na 15 sekund w 10% roztworze podsiarczyn i po wysuszeniu jej miękką ściereczką. Operacja ta pojawi się na gładkiej i pięknej starożytności patyny.

pomocnych wskazówek

Jeśli masz złe w praktyce wiemy, jak do czyszczenia monet miedzianych, konieczne jest, aby ćwiczyć na mniej wartościowe produkty, a dopiero potem przejść do najdroższych kopią jego kolekcji. W przypadku, gdy moneta w wyniku czyszczenia stał nienaturalne światło, umieścić go w słonecznym parapecie, gdzie tydzień później stanie się normalny wygląd. Nie należy jednak zapominać, żeby go regularnie obracać.

Jeśli złapał monetę, uderzony tak zwanej „choroby brązu”, lepiej jest dać profesjonalnego konserwatora. W celu odróżnienia takich tlenków można na jej powierzchni, podobnie jak światło zielonego osadu. Ale miała monetę, zwykle poważnie uszkodzony i kruszy, jeśli ma się w ręku.

Kilka słów na zakończenie

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu pytanie, jak do czyszczenia monet miedzianych w domu, nie wydaje się zbyt trudne. Ale nadal chcę cię ostrzec, że bardzo drogie i rzadkie egzemplarze kolekcji jest dać w ręce specjalisty. W przeciwnym razie może się okazać, że ciekawość jest beznadziejnie zrujnowany.

Nawiasem mówiąc, proszku do zębów, pasty do zębów, sól, soda do pieczenia i piasku – są to substancje, które mogą powodować nieodwracalne uszkodzenia zewnętrznej kolekcji materialnego umysłu. Po tym wszystkim – ściernymi substancji, które mogą porysować powierzchni monety, a zatem zmniejszenia jej wartości.

Powodzenia i remont zbierania!