81 Shares 3407 views

Tehnoplankton własnych rąk: krok po kroku

Każdy wędkarz wie, że ryby takie jak karp, dostać zaczepione rzadko. Ale ostatnio pojawiło się wiele adaptacje, które mogą znacznie ułatwić proces wzrok. Można złapać karpia stosując tehnoplanktona.

Co jest tehnoplankton

Aby zrozumieć, co to jest, powinno być uważane za część tehnoplanktona. Ręce mogą być wykonane nawet w domu. Tehnoplankton jest sprężony mieszaninę różnych rodzajów paszy, wstępnie rozdrobniony i mieszane w określonych proporcjach. Na zewnątrz, to wabik przypomina beczkę. Gdy w wodzie, na przykład tabletka, zaczyna się rozpuszczać. Powoduje chmury cząstek. Od strony tego zjawiska przypomina prawdziwe plankton, który karpie lubią jeść w ich naturalnym środowisku.

Czy to możliwe, aby uczynić swoje ręce tehnoplankton

Większość wędkarzy nie kupować drogiego przynętę, i uczynił to we własnym zakresie. Poza tehnoplanktony spędził bardzo szybko, niezależnie od tego, w jaki sposób ryby są gryzienie. przynęta jakości wykonane w domu różni się od fabryki tylko formą. W chwili obecnej istnieje wiele metod i receptur sztuczny plankton. Ta przynęta jest nie tylko w postaci skompresowanej. Może być umieszczony w żłobie z siatki i wyposażone w haki.

Ale najczęściej wykorzystywane do produkcji prasy tehnoplanktona. Ta przynęta może być przygotowany własnymi rękami. Warto zastanowić się, że karp wolą żywność, która pachnie miodem i różnych ziół.

podstawowe zasady

Tehnoplankton przygotować swoje ręce, należy przestrzegać kilku prostych zasad:

  1. Struktura taka składniki przynęty należy uwzględnić, które są zdolne do produkcji śluzu. Cząstki muszą być łatwo oddzielane od tabletek, a następnie unoszą się do powierzchni, tworząc chmurę podobny wygląd fitoplankton.
  2. Przynęta może być pył. Cząstki Tehnoplanktona być oddzielone i osadzają się na dnie, a następnie wejście do dna.
  3. To nie powinno być wykorzystywane do przygotowania różnorodnych składników przynętę. Wystarczy użyć około cztery składniki.

Co wypełniacz stosowany

Najprostszym sposobem, aby zrobić odkurzanie tehnoplankton własnymi rękami – znaleźć dobry wypełniacz. W tym przypadku możliwe jest użycie mąki wykonane z groszku, gryki, prosa, kukurydzy lub owsa. Ponadto część przynęty mogą zawierać pokruszonych krakersów i innych składników, które mogą być zamienione na mąkę.

Aby zrobić dobre tehnoplankton własnych rąk, nie jest konieczne, aby stosować się do pewnych proporcjach. Jednak ważne jest, aby prawidłowo obsługiwać produkty. W przeciwnym razie nie będzie przyciągać ryby przynęty zapach. Na przykład, ciasteczka i krakersy lepiej być poddane obróbce cieplnej. Zwiększy to ich smak. Ponadto, eksperci zalecają stosowanie w produkcji mąki z owsa. Daje to możliwość gotowego przynęty, aby aktywnie i równomiernie rozpuszczone.

środek adhezyjny i aromaty

Skład adhezyjny powinien zawierać tych składników, które są zdolne do powolnego rozpuszczania w wodzie i dobrze nadają się do wypraski. Tehnoplankton zrobić własne ręce, można użyć:

  1. Maltodekstryna, dekstryna. Masa tych składników nie przekracza 12% całkowitej masy przynęty.
  2. Sproszkowany cukier, mleko w proszku lub śmietanki. Całkowitej masy tych składników masy powinna wynosić około 10%.

Oprócz głównych składników tehnoplanktona można dodać substancje smakowe. Mogą one być stosowane w postaci ciekłej lub suchej. Substancje te powinny dać stabilną zapach. Najlepiej jest dodać słodkie smaki, takie jak wanilia, truskawka, malina, karmel lub miód.

Jeżeli wabik szybko rozpuszcza się w wodzie, kompozycję można dodać małą mąkę ryżową lub skrobię. Te elementy zwiększają zagęszczania. Należy jednak być ostrożnym. Jeśli dodać dużo skrobi lub mąki ryżowej, wtedy nie będzie odwrotny efekt. Tabletki rozpuszczają się znacznie szybciej.

Jeśli tehnoplankton bardzo złą prasę, można dodać trochę wody. Wymagana jest jedna połowa tabletki gram. W rezultacie, twardym i suchym przynęta powinna okazać się, że jest to bardzo trudne do złamania.

Jak zrobić przynętę

W razie potrzeby, mogą być wprowadzane do prasy tehnoplanktona własnymi rękami. Rysunki mogą być wykonane niezależnie. Ale to najlepiej kupić proste urządzenie. Pozwoli to znacznie przyspieszyć ten proces. Aby uzyskać jakość przynęty, należy przestrzegać kilku podstawowych zasad.

Bez względu na skład tabletki należy zawiera mleko w proszku lub substytutów. Składnik ten stworzy błotnistą ścieżkę. Aby można tehnoplankton być stosowany na dno, które dodaje się do głównych składników otrębów owsianych lub skrobia. Kiedy wznieść, będą podnosić męty tyłu. Przyciąga też karpia.

Przynęta wykonana w fabryce, ma wpływ gejzer. Jest to kolejny sposób, aby przyciągnąć rybę. Aby otrzymać ten sam efekt, w domu, w sztucznym planktonu dodaje się mieszaninę kwasu cytrynowego i oczyszczonej „lub” Alkozeltser.

Tehnoplankton powinny być bardzo powolne się topić. Sposób ten należy rozpocząć po pobudet przynętę przynajmniej pięciu minut w wodzie. Co powinno pojawić się takie same ścieżki podawania. Podobny efekt powinien trwać przez około pół godziny. Jeśli przynęta po prostu rozpadnie się w ciągu kilku minut, przynęta nie działa.

Klasyczny przepis

Tak, jak gotować tehnoplankton swoje ręce? Rysunki prasie i znalazł urządzenie stworzone. Teraz możemy przystąpić do sporządzania przynęt. W celu wytworzenia sztucznego tehnoplanktona wymagane 200 g gryki i mąki owsianej, 400 g mąki kukurydzianej i 200 g bułki tartej, 100 g cukru i 100 ml wody.

Aby zacząć gotować syrop. W 100 ml wody rozpuszcza się 100 g należy cukru. Potem trzeba wymieszać wszystkie suche składniki. Powstałą mieszaninę powinno zwilżać przygotowany syrop cukrowy. Otrzymany związek powinien być starannie wymieszano. Lepiej jest używać miksera.

To jest to, mieszanka jest gotowa do tehnoplanktona. Pozostaje tylko do tworzenia i kompresji tabletki.

Teraz, gdy wiesz, jak zrobić przynętę na karpia w domu. Wymaga to komponenty, które będzie można znaleźć z łatwością w każdej kuchni. Jak na prasie do postaci tabletki, można go zakupić w specjalistycznych sklepach lub zrobić to samemu.