844 Shares 9409 views

Poddasze schody: formy, materiały i elementy konstrukcyjne

W praktycznie każdym prywatnym domu ma miejsca na poddaszu. Aby dostać się na szczyt, trzeba zainstalować dogodnym schody. Większość właścicieli wolą nieruchomą konstrukcję. Nie ulega wątpliwości, że ma wiele zalet, ale zajmuje przestrzeń życiową. Dlatego loft najlepsza dla właścicieli małych domów na placu składanej drabiny. że mogą być instalowane niezależnie, bez uciekania się do nikogo Jedną z głównych zalet takich modeli jest.

Rodzaje schodów na poddasze

Z pomocą odpowiednio dobranych i zamontowanych schodów, można łatwo, szybko i bezpiecznie dostać się na strych. Charakterystyczną cechą konstrukcji tego typu jest możliwość ich łączenia, a następnie ukryć w suficie. Następujące typy drabin: przesuwne, składane i nożyczek. Różne modele mogą różnić się wielkością. Ale każdy gatunek ma zwiększoną wytrzymałość, trwałość, funkcjonalność i zwartość. Schody na poddasze są łatwe w montażu i nie wymagają szczególnej opieki. Większość z nich ma oryginalny design.

Materiały do produkcji schodów strychowych

Zazwyczaj przy produkcji używanych do drabiny strych sosny. Ale ostatnio, przedsiębiorstwa, producenci zaczęli łączyć naturalne drewno z metalem. Taka konstrukcja ma tę zaletę, że jest doskonałym w stosunku wytrzymałości do ciężaru. Ta mieszanina wytwarzana szyn metalowych i drewnianych stopni. Aby zapobiec tarciu metalu o metal, schody poddaszy wyposażone w elementy z tworzyw sztucznych. Sprzedaży może być również czysty metal model z rowkiem krokach. A wymiennych wkładek plastikowych przeciwległe boczne przesuwane. Takie schody strychowe wytrzymać obciążenie do 250 kg. Są one używane do przenoszenia ciężkich przedmiotów na górze.

W odniesieniu do trwałości i niezawodności, metalowe konkurenci nie są i nie mogą. Jest także stosowany w konstrukcjach przeciwpożarowych, co zapobiega rozprzestrzenianiu się płomieni drzwi. luku koła również wykonane z materiału odpornego na wysoką temperaturę.

Schody strychowe z rękami

Najpierw musimy przygotować wszystkie niezbędne narzędzia: kątomierz, śruby, piły, KLUCZ, pianka montażowa, śrubokrętem i sam drabiny. Pomiarów dokonywano klatki schodowe. W szczególności interesuje nas jego wysokości. musi być ona mierzona od podłogi do sufitu i poddaszem. Przed zainstalowaniem drabinie na dnie otworu bary naprawić. To oni zaprojektować będzie oparta w trakcie procesu instalacji. Między krawędziami drabiny otwór i pole ostrożnie włożyć elementy dystansowe. Przymocować skrzynkę za pomocą śrub. Poddasze schody są wykorzystywane w następujący sposób. W przypadku poluzowania śrub w częściach bocznych ekspandowanej struktury. Że człowiek może łatwo dostać się na strych, śruby są dokręcone bardzo napięty. Dla ułatwienia korzystania ze schodów, można zainstalować sprzęt, który jest sprzedawany w sklepach.