829 Shares 9007 views

System odwodnienia własnymi rękami: rodzaje i funkcje budynków

W celu stać w stoczni nie jest basen, trzeba zbudować system odprowadzania wody. Jest otwarty i zamknięty. Drugi wariant jest znamienny tym, że znajduje się w ziemi. Wbudowany system odwodnienia własnymi rękami, a proces nie zajmuje dużo czasu.


Jeśli chodzi o otwartej konstrukcji, a następnie jego wyposażenie wystarczy wykopać rów. W zasadzie można zbudować połączonego systemu. Do pracy potrzebny jest łopaty, rury i inne materiały. Przed rozpoczęciem pracy, należy zidentyfikować naturalne nachylenie swojej stronie. Oczywiście, trzeba wykonać obwód systemu na papierze. To znacznie ułatwi pracę.

Wbudowany system odwodnienia własnymi rękami tak: zgodnie z rysunkiem Dig cała sieć okopów, które nachylenie nie powinno być więcej niż 4 cm Teraz obserwować czy woda przepływa .. Na tym etapie można łatwo naprawić wszystkie błędy. Teraz możliwe jest ustalenie rury falistej, przez które ciecz będzie odprowadzane z miejsca. Oczywiście, konieczne jest, by położyć geowłókninę, a system dobrze funkcjonować w zimnych porach roku, wszystkie elementy powinny być ciepłe. Następnie system jest wypełniony piaskiem, glinki i żwir. Główna rura musi być kopany nieco głębiej niż zbieranie.

Ponadto, system odwodnienia własnymi rękami wykopane i zbieranie wody na powierzchni zestawu kraty. I odbywa się to tak, że są one nieco poniżej poziomu gruntu, tak że płyn może spłynąć do nich.

Istnieje również bardziej proste systemy, przykładowo, ściany i pierścienia. Na ich wyposażeniu nie trzeba używać specjalnych narzędzi ani materiałów. I są one znacznie szybciej niż budować zamkniętych typów. Przyściennej system odwadniania jest budowany w swoje ręce, jeśli budynek ma piwnicy, piwnicę lub w piwnicy. Ale żeby zrobić to musi być na etapie tworzenia podstaw. Wykopać rów wokół podstawy powinno być. W najgłębszej części strony powinna być dobrze ssania. W narożnikach, można zbudować niszowych wzrok. Oczywiście, system taki powinien być wyposażony w blokadę gliny, która jest osadzania się w odległości 1 m od podstawy.

Jeśli trzeba zrobić otwartą powierzchnię odprowadzania wody z ich rąk, schematu, który różni się w prymitywizm. Jedynym warunkiem do tego – jest odległością od ściany budynku, która jest do 3 m Ponadto, należy rozwinąć, jeżeli budowa nie oczekuje piwnic lub piwnice i gleby jest glina ..

Aby system był skuteczny, niezależnie od jej rodzaju, konieczne jest, aby położyć ją nieco poniżej maksymalnego punktu najgłębszego na swojej stronie. drenaż pierścień jest dość prosta. Jest to system wykopów, pokryte żwiru lub inny materiał zdolny do przepływającej wody. Ponadto, musi być starannie zagęszczania. Zgodnie z grysu powinna leżeć rury owinięty materiał impregnujący.

Przedstawiony typ konstrukcji – część drenaż powierzchni. rąk własnych pod warunkiem, że struktura może być zbudowany szybko. Aby to zrobić, trzeba tylko łopatę i trochę czasu.