780 Shares 3746 views

Ozdobny kominek z rękami: krok po kroku

Kominy są od dawna wykorzystywane jako źródło ciepła w ludzkim mieszkania. Powszechne kominki były w Europie Zachodniej, gdzie moda na nich przyszedł do Rosji w 18. wieku. Ale ognisko – to nie jest jedynym źródłem ciepła w domu, ale także element dekoracyjny, elegancki wystrój, daje im komfort, luksus i relaks. Urok żywego ognia, który nigdy nie znudzi się oglądanie, ani nie tworzy niepowtarzalny klimat w pomieszczeniu. Dzięki tym właściwościom Kominki obecnie w mieszkaniach z centralnym ogrzewaniem coraz częściej kominki dekoracyjne, które nie są głównym źródłem ciepła, a funkcja elementu wystroju pomieszczenia.


Kominki te można kupić z półki. Są one bogate w dzisiejszej sieci handlowej. I można kupić czyste wnętrze kominek, który służy wyłącznie do dekoracji pokoju, ognisko z symulowanym pożarem i kominek z częściowym funkcją ogrzewania, na przykład w zależności od grzejnika elektrycznego.

Kominki dekoracyjne z rękami

Ceny kominki na rynku są w bardzo szerokim zakresie wartości – od kilku tysięcy do kilkuset tysięcy. A lwia kosztów takich produktów stanowią ich wykończenia. Dlatego dla wielu naciskając pytanie, jak to zrobić w swoim mieszkaniu miasta Kominek dekoracyjny rąk.
Jak pokazuje praktyka, to zadanie nie jest tak trudne, jak może się wydawać na pierwszy rzut oka. Po tym wszystkim, mówimy o elementach wystroju, zamiast budowy w pełni funkcjonalny instalacji do ogrzewania, wymagające wdrożenia warunków bezpieczeństwa pożarowego, dostępność komina i tak dalej.
W tym artykule przyjrzymy się, jak zrobić dekoracyjny kominek z rękami. Krok po kroku instrukcje podane w artykule pomóc jak najszybciej, bez marnowania cennego czasu na dodatkowe kroki, wykonać zadanie i realizować swoje pomysły na poprawę wnętrze swojego mieszkania.

Wybór projektu

Na tym etapie konieczne jest, aby rozwiązać dwa problemy. Pierwszy (w zależności od celu zainstalowania kominka) – jakie materiały są używane w produkcji. Po drugie – gdzie umieścić kominek i jak dopasować go do wnętrza pomieszczeń.
W odniesieniu do materiałów. Jeśli kominek ma charakter czysto dekoracyjny, a następnie w procesie jego produkcji można używać żadnych materiałów, które są dostępne dla Ciebie – z polistyrenu spienionego i drewna do metalu, ceramiki i kamienia naturalnego. Jeśli planujesz zainstalować w urządzeniach grzewczych ognisko, materiały do produkcji kominka muszą być niepalne – cegła, metal, kamień, i mogą być wykorzystane do dekoracji płytek ceramicznych, płytek, kamienia naturalnego, marmuru i metalu. Rozważmy na przykład jak zrobić mieszkanie ozdobny kominek z rękami. Weź wewnętrzny typ kominka.

Gdzie umieścić kominek?

Może być umieszczony w dowolnym miejscu w pomieszczeniu w domu lub w kuchni. Głównym zadaniem kominka – do dekoracji wnętrz, aby uczynić dom bardziej atrakcyjne i wygodne, aby wyposażyć miejsce do odpoczynku. Dlatego konieczne jest, aby umieścić go prawidłowo. Można dokonać Dekoracyjne rogu kominek z rękami. W wielu przypadkach jest to stosowne, jak ta wersja zajmuje mniej miejsca w pokoju. Ale wielu woli, aby pożar w ścianie lub obok niego. To pozwala mieć bardziej przestronną częścią wypoczynkową, która jest zwykle kominek zajmuje centralne miejsce.
Kolejny etap – rysunki konstrukcyjne kominka, a pożądane jest – jego miniaturowe kopie sobie wyobrazić swoje i innych członków gospodarstwa domowego, jak to będzie wyglądać we wnętrzu domu. Pomoże to lepiej nawigować do wielkości pożaru i dopasować go do istniejącego lub planowanego wnętrza mieszkania. Ale warto pamiętać, że skoro zdecydowałeś się zrobić dekoracyjny kominek z rękami, a następnie wybór wariantu jego produkcji (i wykończenia) zależy wyłącznie od Ciebie. Jest to początek w pierwszej kolejności na swoich pragnień, pojęć piękna i komfortu, od dostępności istniejących wewnętrznych części do kominka w zgodzie z nimi. Nie ostatnią rolę odgrywa i ilość pieniędzy, które można i są skłonni wydać do końca kominka.

Kominek wykonany z tektury

Być może najbardziej ekonomiczne rozwiązanie, w jaki sposób zbudować kominek dekoracyjny swoje ręce, jest pokazany na kilku rysunkach powyżej. Symulowane ognisko jest konstrukcja dwóch kolumn o przekroju kwadratowym normalnym, ale dość trwały bazie tektury oraz kominka z litego drewna lub sklejki. Wymiary kominka i jego składników wybierać na podstawie własnych preferencji i harmonijnym połączeniu z innymi częściami Twojego wnętrza. Stojaki są malowane i przyklejony pod murem. można wkleić na stojaku z cegły wzorzyste tapety. Podpory montażowe do podstawy, a płaszcz jest przeprowadzane przez elementy klejące oraz metaliczne kątowe za pomocą śrub, w takim położeniu, że te montuje nie było widoczne w gotowym produkcie. Podobnie jak blachowkrętów i rogach gotowego produktu jest przymocowany do ściany. Wewnątrz ozdobny kominek wklej czarny papier z wizerunkiem ognia. Na podium przed obrazem rozprzestrzenićogień kilku Polenz opał. Ozdobny kominek jest gotowy!

Kominek wykonany z płyt gipsowo-kartonowych

Inną metodą jest zastosowanie płyt gipsowo-kartonowych. On też jest łatwy w użyciu, ale pozwala produkt zbudować praktycznie dowolny kształt i różnych wykończeń. Jednocześnie, w porównaniu do już wspomniano, jest to o wiele bardziej wytrzymałe ozdobny kominek z rękami. Krok po kroku instrukcje obejmuje następujące etapy:

1. Montaż ramy.

2. Poszycie płyt gipsowo-kartonowych.

3. Zakończ.

ramka montażowa

Produkty rama wykonana z drewnianych prętów lub, co jest bardziej praktyczne, ze specjalnych odcinków szyn – Mo lub rack SS przeznaczonych do użytku z płyt gipsowo-kartonowych.
Profile są cięte na wymiar zgodnie z opracowanym szkicu kominkiem. Po pierwsze, ściany w miejscu montażu kominka zamontowane pionowe profile PS, połączone na górnych i dolnych profili NP śrubami. Następnie w polu połączeń profili (prostopadle do ściany) przymocowanych segmentów profilowych według wielkości Mo głębi kominka. Pod koniec tego ostatniego zamontowany prefabrykowane profile ramowe, podobne do już przymocowana do ściany. Wynik był szkielet przyszłego kominka. Poniżej podobnie produkowany ramie podstawy komina, a wewnątrz – przegród wewnętrznych, symulując zewnętrzny otwór wkładu kominkowego konfigurację zgodnie ze swoim zamiarze. Linie tego otworu może być nie tylko proste, ale również zakrzywione (na przykład, jego górna strona). Jest to dopuszczalne, ponieważ podczas montażu płyt gipsowych pozwala zakrzywione, jeśli trochę mokro przed przymocowaniem do korpusu.

Przestrogi

Zwrócić szczególną uwagę na produkcję tuszy do precyzyjnego dopasowania poziomych i pionowych linii w poziomie. Należy również do monitorowania ścisłego przestrzegania wymiarów projektowych, jak to wpływa na ostateczny wygląd produktu. Do wytwarzania tuszy jego wymiary muszą być dobrane z uwzględnieniem grubości płyty gipsowej i materiałów wykończeniowych być stosowane w następnych etapach. Jakość produkować dekoracyjny kominek z rękami może być tylko na dokładnym wykonywaniu prac w pierwszym etapie.

płyty gipsowo-kartonowe panele

Skoro jesteś zdeterminowany, aby dekoracyjny kominek z rękami, a następnie w drugim etapie konieczne jest cięcie członków rozmiar ramki płyt gipsowo-kartonowych. W tym pierwszym cięcia części bocznego pokrycia i wewnętrzną część ramy, a ich przymocowane śrubami do ramy. Cięcie blachy odbywa się za pomocą linijki metalowej za pomocą ostrego noża do tapet. Tnie części obejmujące przednią część kominka z już zamontowanym strony oraz wewnętrznych części okładzinowych. Części te są mocowane do ramy za pomocą śrub. Jeśli struktura kominek jest prosta i nie jest przeznaczony do stosowania ciężkich materiałów w dekoracji, a następnie obudowane w jednej warstwie płyty gipsowo-kartonowej. W przeciwnym razie, okładzina w dwóch warstwach. Części półokrągłe wycięcie w drugiej warstwie jest wykonywana po wprowadzeniu pierwszej warstwy ze względu na ich grubości.
Podstawa kominka lepiej wykonane z bardziej wytrzymałego materiału (cegieł, kamieni i tym podobnych. D.), w celu uniknięcia szkód.
wykładziny elementy dokładnie gruntowane, wysuszono i gipsu. Zwykle wymaga wielokrotnego wykonywania tych operacji, aby osiągnąć doskonałą jakość powierzchni. Powierzchnia produktu jest wypolerowana papierem ściernym.

Osobno wyprodukowany konfigurację kominku wymagane. W tym celu, z litego drewna, płyt wiórowych, wykończone Blat wykonany z drewna lub innego materiału. Powierzchnia półki jest gotowa do wykończenia w zależności od materiału, z którego są wykonane.

dekoracja

Jak wspomniano powyżej, ozdobny kominek wykończenia można wykonać tysiące różnych opcji, to wszystko zależy od twoich umiejętności, pragnienia i preferencje. Prosty, niezbyt drogie i korzystny wygląd, jest to opcja wykończenia części poliuretanu, aktualnie dostępne w szerokiej gamy dostępnych na rynku. Ten materiał jest trwały, łatwy w montażu, świetnie wygląda w gotowym produkcie. Można oblitsevat kominek z ceramicznych płytek, kamienia naturalnego i tak dalej. D.
W każdym przypadku, gdy zewnętrzny materiał okładziny (a co wzmacniać) wybrany zgodnie ze swoim zamiarze.
W ten sposób, krok po kroku artykułu opisuje jak zrobić dekoracyjny kominek z jego rąk.