302 Shares 8029 views

DIY generator elektryczny. własne ręce

Chcesz dostać tanią energię elektryczną, wykorzystując siłę wiatru? Jestem pewien, że tak. Następnie pojawia się pytanie, jak zrobić generator ręcznie. Aby wykonać zadanie, należy przygotować plan jej rozwoju, a mianowicie:

  • zamawiania materiałów, z których wykonane są części generator;
  • dokonać rysunku, na którym można zrobić generator elektryczny;
  • przewijać podręczników fizyki do mocowania pewną znajomość elektryki w ogóle.

Zatem cele odpowiada instalowania wind „młyny” – system zasilania przez wiatr. Ten mechanizm małej mocy jest wystarczający, aby, na przykład, oświetlać pomieszczenie lub mały budynek do podlewania ogrodu. Oszczędności killovat godzinach dostępne.

Składniki generatora w energetyce wiatrowej

Mechanizm tego młyna „” składa się z czterech połówek wydrążonego cylindra, w pewnej odległości od wspólnej osi. Z jednej strony zauważalnej aerodynamicznej nierównowagi. Przepływ powietrza krążącego prostopadłej do osi, ponieważ ma tendencję do przesuwania się w dół. Odbywa się to w wypukłą część jednej z połówek cylindrów. Druga skierowana wklęsłą luz na wietrze i zapewnić pewien opór powietrza. Kiedy wiatr porusza dwie połówki huśtawka, zmiana miejsca. Stwarza to mechanizm przyspieszania i wymieniony cylindryczny bęben obraca się dość szybko.

Jak to program różni się od gramofonów-śmigła

Generator, z rękami w kształcie śmigła muszą być wykonane bardzo dokładnie. Biorąc powyższe pod uwagę system jest bardzo przydatny w projektowaniu i instalacji. Moc tego systemu jest takie samo, jak w przypadku śruby z trzema ostrzami do 2,5 m średnicy. Cylindry zapewniają wystarczający moment obrotowy. Inną zaletą młynie – brak mechanizmu ślizgowego.

Agregat prądotwórczy własnymi rękami. urządzenie wyszczególnieniem

Urządzenie jest cztero-łopatkowy bębna, o czym była mowa powyżej. Odpowiednie sklejki, arkusz z tworzywa sztucznego lub bęben do produkcji połówki dachowego żelaza. Grubość ścianek wirnika nie powinny być duże, należy zwrócić uwagę na to, co wstępnej. Ściana jest łatwiejsze, tym mniej będzie pocierać łożyska, czyli opór powietrza, gdy promocja będzie znikomy.

Przed użyciem materiału …

Do pokryć dachowych żelaza ostrza pionowe muszą być wzmocnione. Zderzaki bębnowe do tego jest umieszczony w pręcie wzmocnioną grubością palca.

Jeżeli części turbiny wiatrowej wykonane są ze sklejki, ważne jest, aby do nich gorącego oleju lnianego impregnacji. Wypukła strona ostrza może być wykonany z lekkiego tworzywa sztucznego lub metalu. W tym ostatnim przypadku wszystkie złącza muszą być starannie farby na grubą farby oleju. Jest to także odpowiednie do konstruowania i drewna.

Co zrobić przekrój ostrza łączący

Aby połączyć się łopaty wirnika, trzeba krzyż. Lepiej jest, aby odcinek żelaznych prętów 5h60 mm lub drewnianych elementów o grubości około 25 mm i 80 mm szerokości. Na krawędziach łopatek z lekkim wcięciem należy wywiercić otwory montażowe dla ich usunięcia. Musimy nałożyć na osi całej konstrukcji.

Co zrobić oś

Generator, wykonany własnymi rękami, konieczne jest ustalenie na jakiejś podstawie. Ta struktura – oś nierdzewnej, który ma 30 mm. Przed montażem, oś trzeba znaleźć odpowiednie pod-osiowych łożysk o średnicy piłki. Następnie jest spawana ze stali krzyża, a jeśli elementy złączne łopatki wykonane z drewna, jest przyklejony do wału, a jednocześnie mocuje za pomocą śrub stalowych M12 w rozwiercony na poprzeczce i otwory rurowe. Śledzić odległość od osi wszystkie ostrza, jego przybliżona wartość – 150 mm. Odległość powinna być wszędzie takie same.

Ostatni kawałek urządzenie – rama. Jak zrobić

Odpowiednie spawania kilka metali lub drewna narożniki. Kiedy łóżko jest wykonana, możliwe jest zainstalowanie łożyska. Najważniejsze, że były one prosto, prosto. W dolnej części osi na końcu jego nici łączącej taśmy o różnych średnicach, zahaczając je na kole pasowym. Pozostaje do łączenia końców pasów z pewnym tokogeneratorom, na przykład z samochodu. Projekt jest gotowy.