684 Shares 2247 views

Zainstalowanie anteny satelitarnej siebie: w tym przypadku nie ma nic trudnego

Jeśli kupiłeś antenę satelitarną, od razu zastanawia się, jak go zainstalować. Oczywiście, możliwe jest to, aby zaprosić specjalistów. Ale jest to racjonalna decyzja? Instalacja anteny satelitarnej na własną rękę – to jest prawdziwe i nie jest to trudne. Pierwszą rzeczą do zrobienia w tym przypadku – aby wybrać miejsce, w którym antena będzie. Pomoże to poniższe wskazówki:


  1. Otwarty przegląd satelity. Między anteną a satelitą nie powinno być przeszkód (okna, dachy i balkony itp)
  2. Wszystkie satelity znajdują się w południowo-zachodniej i południowo-wschodnim kierunku. Wskazane jest, aby sprawdzić prawidłowy kierunek kompasu.
  3. Antena powinna być łatwo dostępna dla Ciebie, ale zasięg w innym miejscu.

montaż elementów złącznych

Po to powinien natychmiast rozpocząć instalowanie naczynie satelita siebie. Po pierwsze, trzeba zamontować montażową ściśle 90 ° murowe. Zadbać, aby zamontować kołek stał prosto, bez przechylania. Jeżeli został wybrany miejsce montaż balkonu, obudowa jest przewiercony i wspierać długie śruby zamocowane, które mają dużą średnicę. W tej sytuacji, gdy instalacja anten satelitarnych własnymi rękami będzie na ścianie, Fit selfwedging kotew.

kolekcja antena i ściąganie izolacji kabli

Gdy jest zainstalowany łącznik, należy przystąpić do montażu anteny (ściśle według instrukcji!). Uważaj, aby nie uszkodzić parabolicznej szkła. Może to mieć negatywny wpływ na poziom sygnału. Warto też zwrócić uwagę na prawidłową pozycję i Multifeed LNB. Produkowane przez zainstalowanie anteny satelitarnej powinny towarzyszyć samodzielnego usuwania kabla. Po usunięciu górnej warstwy drutu widać ekran, składający się z dużej liczby elementów – powinny one złożyć go z powrotem na kablu. W ramach tego ekranu będzie inny, składający się z folii. Należy starannie przycięte. Następnie pozostaje czysta warstwa dolna oraz wyszukiwanie rdzeń kabla ochrona. Należy starannie oczyścić szkliwa (w zwykłym nożem), a następnie umieścić w F-złącza (znajdziesz go na Diseko). Bądź ostrożny – pożądane jest, że rdzeń wykonano z krawędzi drutu 2-3mm. Nadmiar ekran można wyciąć. Przewód można uznać za gotowy. Teraz zaczyna się samoinstalującego antenę satelitarną.

Teraz jest mały – do instalacji systemu na przygotowanym wierzchowca. Mocowanie orzechy nie powinny być opóźnione aż do końca, a następnie do anteny można obracać. Wszystkie prace na wysokości wiąże się z ryzykiem. A jeśli zdecydujesz się zainstalować antenę na własną rękę, jest to niezbędne do korzystania z wyposażenia ochrony osobistej (kable, paski mocujące). Instalacja anten satelitarnych na własny koniec. Jak widać, nie jest to takie trudne. Najważniejsze jest to, aby robić wszystko dokładnie i starannie. Nie sądzę, że później będzie chciał zmieniać czegokolwiek. Warto życzymy powodzenia!