493 Shares 4005 views

Jak akwaterrarium dla krasnouhih żółwia własnymi rękami

Jeśli zdecydujesz się na czerwono-eared suwaki, a następnie będzie można kupić lub zrobić samemu akwaterrarium. Początkowo będzie określić parametry przyszłego domu zwierzęcia, dopiero można myśleć o jakie materiały i narzędzia potrzebne do zakupu.

prace przygotowawcze

Akwaterrarium krasnouhih żółwi może być wykonane przy użyciu różnych materiałów, a mianowicie: .. chlorek winylu, drewno, itd Wzór może być wykonywane w oparciu o szkielet. W tym przypadku wszystko zależy od wielkości instalacji. W ten sposób, jeśli jest duże, to jest korzystne, aby skonstruować ramkę, przy czym małe wiwarium doskonałym wyglądzie całkowicie z pleksiglasu lub szkła.

Akceptowalne użycie kiedy wykonane akwaterrarium dla żółwi krasnouhih, a stare meble, które elementy będą wykorzystywane do wykonywania elementów instalacji. W produkcji tych konstrukcji szklanych użyciu specjalnych klejów. Jeśli przed przyklej nieznane, wówczas należy zapoznać się z instrukcjami, to ze względu na fakt, że kompozycja może być toksyczny dla zwierząt, co jest szczególnie ważne podczas instalowania akwaterrarium.

Zwłaszcza wytwarzania terraria bezramowych

Bezramowa konstrukcja jest akrylowa, powinny być montowane przy użyciu rozpuszczalników organicznych, spośród nich mogą być identyfikowane chloroform lub dichloroetan. W celu wytworzenia kleju samoprzylepnego, mogą być dodawane do tych składników pleksiglasu wytwarzania wiórów.

Akwaterrarium krasnouhih żółwi może ramkę, jeśli ogólny wzór, komponent rdzenia nośnika korzystne jest stosowanie narożniki stalowe i drewniane pręty. Z reguły, żebra i więzi urządzenia te nie są używane. Przy wyborze okien musi zakupić materiał, którego grubość jest w przybliżeniu równa pięciu milimetrów.

terrarium wentylacja produkcja

Ponieważ jeden z najważniejszych elementów akwaterrarium wystaje wentylacja musi być ustawione w dwóch strefach, jeden z elementów do montażu w dachu, natomiast drugi – na bokach lub w drzwiach. Otwory wentylacyjne mogą być wykonane ze sztywnego perforowanego arkusza aluminium, w który to otwór otwory o średnicy 3 mm. Podczas wytwarzania górny wentylację Należy zauważyć, że rozmiar powinien wynosić około 1/3 całkowitej szerokości struktury. Jeśli chodzi o mniejszych wymiarach wentylacyjnych, szerokość siatki powinna wynosić około 25-50 mm. Będzie to zależeć od wielkości klatki wykonania dolna wentylacja jest niezbędny w postaci pewnego rodzaju kieszeni.

projektowanie oświetlenia

Wytwarzania akwaterrarium krasnouhih dla żółwia muszą dostarczyć konstrukcję oświetlenia, to lampa musi być zainstalowany na wysokości 25 cm od zwierzęcia, wskazuje na potrzebę wytwarzania roślin w odniesieniu do jej wysokości w zakresie od 40 cm lub więcej. Zaleca się używać tej funkcji, ograniczonej do 50 cm. będzie wpływać na wybór stosowanych lamp.

dostarczyć terrarium

Bez względu na to, z jakiego materiału jest używany, konieczne jest, aby malować, które będą chronić elementy przed wilgocią. Jeśli jest to konstrukcja drewniana, maksymalna efektywność ochrony wilgoci można uzyskać przez malowanie powierzchni gorącego lakieru, którą nanosi się w dwóch warstwach. Po pierwszej warstwy w stanie suchym, może przystąpić do drugiej aplikacji.

Wykonywanie akwaterrarium dla krasnouhih żółwia własnymi rękami, w następnym etapie projektowania należy pozostawić do wyschnięcia, a następnie potraktować lakier mebli. Jeśli chcesz zachować naturalny kolor i fakturę drewna na elementy ramy mogą być używane farby tlenków, które mają jasne i nasycone kolory przetwarzania. Jeśli masz do pracy z konstrukcji stalowej lub tej, która jest wykonana z duraluminium, to musi być pomalowane na wszystkich stronach. W tym przypadku, związki epoksydowe, będzie przejawiać się bardziej efektywnie.

Akwaterrarium dla żółwia czerwono-własnymi rękami, która ma na zdjęciu w artykule, może być wykonana z bardzo imponujących rozmiarów, ściany, podłoga i sufit powinny być produkowane z wykorzystaniem sklejki. Uchwyt musi być w tej samej technologii, która jest wykorzystywana podczas pracy elementów konstrukcyjnych rama drewniana. Dopuszczalny pokrycie powierzchni podłogi z cienkiego tworzywa sztucznego, które jest często otrzymuje linoleum. Taka powłoka jest niezawodny, a woda nie przedostaje się przez szczeliny w ramach materiału powierzchniowego. W ten sposób będzie można stworzyć korzystne warunki do metalu lub drewna.

zalecenia ekspertów

Akwaterrarium dla żółwi krasnouhih, zdjęcia, które należy rozważyć przed prace mogą być wykonane za pomocą arkusza materiału, który powinien być wybrany tylko na pewnej zasadzie. Muszą być bezpieczne, a ponadto niektóre z nich nie mają integralności powierzchni, co jest bardzo ważne. Szczególną uwagę należy zwrócić na złącza, uszczelnienia , jak również przetwarzanie związków wykończenia powierzchni.

Materiały Opis wyboru

Akwaterrarium na rysunku ó które wytwarzają działa prawidłowo, muszą być wykonane z materiału, który nie jest w stanie emitować toksyczną substancję, która jest słabo zwłaszcza w podwyższonych temperaturach. Musimy dążyć do zapewnienia, że projekt wyposażenia technicznego, a jednostka była zbliżona do komory klimatycznej, w którym w razie potrzeby można zmienić wilgotność, światło i reżimów temperaturowych w otoczeniu zewnętrznym nie wpłynie.

Realizacja zamka drzwi

Akwaterrarium dla żółwi wodnych, jak również każdy inny, powinien mieć drzwi, może być ustalona na konkretnej technologii. W celu zapewnienia przesuwania drzwi z boku, można użyć biegaczy, pożyczone od półce. Najczęściej przy użyciu tej techniki wykorzystuje dwa szkła.

Początkowo trzeba przygotowywać dwie taśmy szkła, należy to szerokość 1/3 całkowitej wysokości klatki, podczas gdy inny szerokość powinna być równa 15 cm. Wybór szklane drzwi trzeba tak, że jej grubość jest równa 4 mm. Wzdłuż długości taśmy powinna być równa z przodu klatki. Pierwszy pasek powinny być wklejone do dolnej części, podczas gdy druga jest wzmocniona w górę. uchwyty szklane mogą być ustawione tak, że szkło mieli możliwość usuwania sami. Drzwi mogą być zamontowane na magnes, ale takie podejście jest uważane za niezbyt wiarygodne, ponieważ w tym przypadku zwierzę może samodzielnie otworzyć go.

Produkcja wyjmowane przegródki

Budowa może być wyposażony w wymienny partycji. W tym jest dopuszczalne zastosowanie dwóch listew szklanych być przyklejone do spodzie poprzez uszczelniacz, odstęp między nimi musi być równa szerokości okna. Wysokość powinna być równa czterech centymetrów. Pomiędzy nimi powinna być ustawiona grube szkło, które jest niezbędne, aby trzymać tło. Przegroda produkcja wykonywana niekiedy przy użyciu wodoodpornej sklejki, elementy w tym przypadku musi przybrać formę litery „T”. Może być stosowany w produkcji tworzyw sztucznych przegród biegaczy do okularów, ale ich instalacja w tym przypadku musi być przeprowadzone po bokach, a nie od dołu. Po dokonaniu akwaterrarium dla żółwia własnymi rękami będzie w stanie, można uruchomić zwierzę wewnątrz.