90 Shares 9756 views

Przepis na galaretkę z czarnej porzeczki i jej konserwację

Przepis na galaretkę z czarnej porzeczki jest znany wielu gospodyni domowej. W końcu taka słodycz jest nie tylko bardzo smaczna, ale również niezwykle przydatna. Gotowe dżem może być spożywane z tostem, zrób to z kawałka i dodaj do gotowych naleśników masła.

Galaretka z czarnej porzeczki: przepis

Niezbędne składniki:

  • Granulki cukru – piętnaście okularów pełnych;
  • Woda pitna jest zwykła – pięćset mililitrów;
  • Świeżo pobrane czarna porzeczka – dwadzieścia okularów.

Przepis na galaretkę z czarnej porzeczki: przygotowanie jagód

Warto wspomnieć, że przygotowanie takiego dżemu jest długim i pracowitym procesem. Dlatego powinieneś liczyć na fakt, że cały dzień poświęcasz tę szczególną słodycz.

Tak więc dwadzieścia pełnych okularów świeżo zebranej czarnej porzeczki należy wylać do dużego pojemnika, a następnie ostrożnie posortować, usuwając wszystkie śmieci, zielone jagody, liście i inne nadmiarowe elementy. Następnie należy napełnić zimną wodą wodociągową i trzymać ją przez około pół godziny. W tym czasie cały kurz i brud, który osiadł na niej podczas dojrzewania, pozostawi porzeczkę. Po tym jagody należy dokładnie wymywać w cieczy chłonnej pod chłodnym strumieniem.

Przepis na galaretkę z czarnej porzeczki: obróbka cieplna jagód

Czystą porzeczkę należy umieścić w dużym metalowym pojemniku, dodać do niej trzystu mililitrów zwykłej wody pitnej i wrzucać do ognia. Po wrzeniu jagodę należy gotować przez pół godziny, a następnie lekko ochłodzić się w powietrzu.

Przepis na galaretkę z czarnych porzeczek: mielenie jagód

Ciepła gotowana ciecza mieszanka czarnej porzeczki jest konieczna, aby kilka łyżek rozprzestrzenić się w drobnym sicie, a następnie zmielić ją stupa. Tak więc, okresowo usuwanie ciasta na bok, należy uzyskać jednolitą masę bordowatą, z której dżem będzie przygotowywany w przyszłości.

Jak zrobić galaretkę z porzeczki: ostatni etap

Powstałą mieszaninę jagodową należy wylać do dużego metalowego pojemnika, a następnie zapalić. Potem, do porzeczek, musisz dodać pozostałą wodę pitną (dwieście mililitrów) i wlać piętnaście pełnych okularów granulowanego cukru. Następnie, bałwe jagody powinny być stale mieszane z dużą łyżką, tak że cały cukier topnieje, a nie usiadł na dole. Tak więc, czarne porzeczek należy zaparzać przez około sześćdziesiąt minut.

Zachowanie słodkiej galaretki z owoców jagodowych

Przygotowaną masę należy przelać do wrzącej postaci w puszkach wstępnie sterylizowanych (pół litra lub 750 g), a następnie zwinąć specjalnym wyposażeniem. Następnie, gotowe i butelkowane dżem powinien być przykryty gęstym kocem i wytrzymać tak okrągłe uderzenie. Następnie słodka słodka musi być umieszczona w chłodnym miejscu (chłodnia, piwnica, piwnica itp.).

Pomocna wskazówka

Ta galaretka może być wytwarzana nie tylko z porzeczek, ale również z innych jagód (agrestów, malin, jagód, itp.).