621 Shares 5896 views

Pyszne puste miejsca na zimę lub Jak gotować lecho w wielowymiarowej?

Wielowarstwowy jest obecnie uznawany za niezbędny sprzęt w kuchni, ponieważ nawet niedoświadczona kochanka może gotować smaczne i zdrowe potrawy z jej pomocą. "Grzałka elektryczna" umożliwia gulasz, smażyć, ugotować, piec i tak dalej. To może wydawać się niewiarygodne, ale urządzenie pomoże w ochronie i zbieraniu produktów na zimę! W tym artykule porozmawiamy o tym, jak przygotować lecho w wielowarstwie – słynnej węgierskiej potrawy, którą przygotowujemy na zimę każdego roku. Przepis jest bardzo prosty!


Od razu należy zauważyć, że gotowe lecho nie musi być pasteryzowane w puszkach. Wystarczy po prostu zamknąć pojemnik z pokrywkami i umieścić w regularnej lodówce. Lecho można dodać do przypraw lub dań mięsnych. Cóż, zamówień będzie również wyglądać na świątecznym stole. By the way, jest również używany do gotowania borsch.

Lecho w wielowymiarowej jest przygotowywane około półtorej godziny, co uwzględnia przygotowanie niezbędnych składników. Co jest potrzebne do gotowania?

Recipe lecho w multiwarkecie wymaga użycia takich produktów:

  • 1,5 kg pomidorów;
  • 350 g marchwi;
  • 350 g cebuli;
  • 350 g słodkiej papryki bułgarskiej;
  • Około 100 ml oleju słonecznikowego (najlepiej nierafinowanego);
  • 1 łyżka. Łyżki soli;
  • 50 g cukru;
  • 1 łyżka octa.

Więc, jak gotować lecho w wielowymiarowej? Postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku poniżej i uda Ci się!

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to pomidor. Lepiej jest dawać pierwszeństwo dużemu mięsistemu warzywom, tak że lecho jest bardziej smaczne. Pomidory należy dobrze umyć i pokroić na kawałki. Usuwa się podstawę kozła, resztę przechodzi przez młynek do mięsa. Potem trzeba wyczyścić marchewkę i zetrzeć ją. Aby lecho było nie tylko smaczne i pożyteczne, ale również piękne, radzić marchewki marszczone specjalnym tartaczem, tak że kawałki były takie same.

Następnie mieszanka pomidorów wylewa się do miski wielowarstwowej, dodaje się olej roślinny, sól i ocet. Powyższe składniki są mieszane, a następnie dodawane są marchewki.

W każdym multiwarku jest tryb "Chłodzenie" i jest konieczne do gotowania lechów. Trwa około 25 minut. Podczas marchwi duszony w puree pomidorowym, należy obrać cebulę i pokroić na pół. Pieprz cięty na pół, po czym usuwamy łodyżkę i nasiona. Następnie pieprz pokroić w pół pierścienia.

Po 20-25 minutach otwórz multiwarkę i dodaj cebulę do mieszaniny. Mieszać. Dusić się jeszcze przez 10 minut. Następnie dodaj paprykę i znowu wybierz tryb "Chłodzenie" z czasem gotowania 15 minut. Lecho w multiwarkach jest już prawie gotowy! Pozostaje poczekać na sygnał, zmieszać zawartość i rozłożyć je na przygotowane słoiki. Przy okazji, ilość składników podanych w tej recepturze jest obliczana dla dwóch pojemników o pojemności 0,5 litra. Przykryj słoiki z pokrywami i umieść je w chłodnym miejscu.

Najwyraźniej lecho w multiwarianie jest przygotowywane bardzo prosto i szybko! Jeśli masz ochotę przygotować smaczne i zdrowe danie na zimę, weź wszystkie potrzebne składniki i zacznij gotować! Bon appetit!