390 Shares 8616 views

Pyszne ciasta z kalina: przepis

Pierogi z kalina zawsze okazują się smaczne i bardzo pachnące. Warto wspomnieć, że do produkcji takich produktów mącznych można używać zupełnie innych zasad. Dziś przyjrzymy się sposobowi tworzenia deserów z ciasta drożdżowego.


Jak gotować pyszne ciasta z kalina

Podstawowe składniki bazy:

  • Rustykalne mleko tłuszczowe – 700 ml;
  • Masło topione – 230 g;
  • Drożdże granulowane – 1 niepełna deser łyżka;
  • Cukier piaskowy – 3 duże łyżeczki;
  • Sól, małe szczypce;
  • Jaja średniej wielkości kurczaka – 2 sztuki;
  • Pszenica odschnięta mąka – od 1,7 kg (według uznania).

Mieszanie ciasta

Pierogi z kalina są bujne i miękkie z użyciem bazy drożdży. Aby go wymieszać, konieczne jest podgrzanie mleka rustykalnego do stanu sprzątania, a następnie rozpuszczenie w nim cukru i wylej suche drożdże. Po ostatnim składniku jajka kurczaka muszą zostać złamane do napoju mlecznego, dodaje się soli i stopionego masła, a także przesiać mąkę pszenną. Następnie delikatne, ale dobrze odłączone ciasto powinno pozostać na bok przez 1,5 godziny w celu dalszego podnoszenia.

Ponadto kołek z kalibru przewiduje użycie następujących komponentów do napełniania:

  • Cukier piaskowy – 2 kubki;
  • Viburnum świeży lub mrożony – 500 g;
  • Kwiat miodu – 3 duże łyżeczki.

Wypełnienie ciasta z kalibru jest dobrze uzyskane z świeżych lub mrożonych jagód, a także z produktów gotowanych na parze. Zdecydowaliśmy się użyć pierwszej opcji do przygotowania tego deseru. Tak więc, mrożone jagody powinny być rozmrożone w temperaturze pokojowej, a następnie dodać cukier, miód kwiatowy i dobrze wymieszać. Warto zauważyć, że nie zaleca się wymieszać składników ze skorupą lub mieszarką, ponieważ w takim przypadku napełnienie będzie zbyt płynne i może łatwo przekroczyć granice badania. Jeśli jesteś zmieszany z kwaśnym smakiem tego produktu, należy go lekko zagotować przy małym ogniu.

Formowanie deseru

Pierogi z kalibru powstają dokładnie tak samo jak inne podobne produkty z innymi wypełnieniami. W tym celu weź kawałek ciasta drożdżowego, przetnij go w warstwę i umieść w smarowanym naczyniu do pieczenia. Dalej na powierzchni podstawy należy zastosować słodką warstwę wypełnienia, zakryć ją drugą płytą, a krawędzie są pięknie splatane w pigtail. Oprócz tego artykułu zaleca się pokrywanie pobitymi jajkami. Analogicznie, należy robić małe ciasta z wszystkich pozostałych składników.

Obróbka cieplna

Deser z nadzieniem z kalibru gotuje się w piecu przez około 50 minut. Tym razem wystarczy, aby ciasto drożdży stało się soczyste, rumiste i całkowicie palone.

Jak prawidłowo służyć do stołu

Pyszne ciasta z Kaliną powinny być korzystnie podawane do stołu w stanie zimnym lub ciepłym. To danie jest dobre do zrobienia w zimie, jak wszyscy wiedzą, że prezentowane czerwone jagody zawierają wiele witamin i składników odżywczych. Podaj go gorącą herbatą i mlekiem.