709 Shares 5394 views

Pikantne rozmaryn (przyprawa). Stosowany w kuchni

Rosemary – pochodzący z zachodniej części Morza Śródziemnego. Ten potężny piękny krzew z jasnoniebieskie kwiaty i przyjemny zapach posiada zestaw cennych substancji i jest stosowany w medycynie, kuchni i kosmetyce.


uzdrowienie przyprawa

Rozmaryn – jedna z najjaśniejszych przyprawa, która dodaje smaku pikantnych potraw nuty drewna sosnowego. Poprawia produkcję soku żołądkowego i apetyczny. Ponadto, zwiększa przepływ, utleniacze tkanki i zapobiega tworzeniu się skrzeplin. Rosemary – smakowy, których stosowanie eliminuje irytujące problemy, takie jak wzdęcia.

Drogi lekarz Paracelsus w XVI wieku, rozmaryn herbata jest zalecany jako środek tonizujący serce, wątrobę i mózg. Napój ten łagodzi depresję, uspokaja nerwy, pomaga zredukować stres i poprawia pamięć.

Korzystanie z rozmarynu w kuchni

W żywności dodawane są tylko igły jak liście krzewów i innych części rośliny są używane. Są one umieszczone w misce świeżych lub suszonych. Najlepsze surowce zbierane do początkujący rośliny, odcinając przetargu młodych liści z najlepszych oddziałów.

Suszenie odbywa się tylko w cieniu. Powinno to być zrobione szybko, ale należy unikać ogrzewania powyżej 35 ° C, to jest niemożliwe, aby nie stracić cenne olejki eteryczne. Tylko w ten sposób uratuje specjalną przyprawa gorzki smak i bogaty aromat.

Rosemary – przyprawy, których stosowanie od dawna zawarte w kuchni śródziemnomorskiej. Jest on powszechnie stosowany w Stanach Zjednoczonych, Anglii i krajach skandynawskich. Kuchnia rosyjska jest stosowany od początku ubiegłego wieku, ale powszechne stosowanie nie otrzymał jeszcze.

Rośnie dziko na wybrzeżu Morza Czarnego, ale w centralnych regionach krzaki w zimie zamrożenia. W celu skorzystania z świeżych liści przez cały rok, można rozwijać go jako roślinę doniczkową.

Jasny, ostry, gorzki rozmaryn – przyprawa, której zastosowanie wymaga umiar i ostrożność. Jeśli dodać zbyt dużo, by zabić główny smak. Francuski kucharz radzi oszczędnie zmierzyć rozmaryn, ale umieścić tylko w połowie norm żywnościowych.

Rosemary – przyprawa, zdjęcia, które są znacznie mniej wyrazisty niż jego zapachu. Może być stosowany samodzielnie lub w mieszankach przyprawowych. Bardzo dobre wypełnienie, idealny do gotowania drobiu, może być utworzony przez zmieszanie posiekanej pietruszki z masłem i małą ilością suszonych liści rośliny. Zamiast tego, można dodać świeżego suszonych rozmaryn.

Gdzie dodać pachnące przyprawy?

Młode pędy roślin z słodkim sosnowym zapachu i pikantnym smaku, dodawane do marynat, umieścić w zup, mięs i dań z warzyw. Nabyć specyficzny smak sera, ziemniaków i wyrobów wykonanych z niesłodzone ciasta.

Rosemary stała się częścią wielu kuchni narodowych. Dodaje się go do hiszpańskiej paelli, gruziński sacivi, włoska focaccia. W kuchni greckiej jest jednym z głównych przypraw.

Rosemary – przyprawy, których stosowanie może dać szczególny smak grillowanych ryb morskich. Daje on także drobiu (kaczki, kurczaka) smak dziczyzny.

Spice, umiarkowane ilości dodaje się do zup warzywnych i grzybowych, wzbogacając je o nowe notatki.

Stosując podobne rozmarynu za pomocą skrzydeł. Nigdy nie są one pakowane w jednym naczyniu, a pod koniec gotowania wyjąć, aby uniknąć goryczy.

Idzie dobrze z różnymi rodzajami kapusty i fasoli, ale nie jest to w zgodzie z pomidorów i buraków. Ruszyli smak sałatek owocowych i dodaje do chleba i makaronu.

Na Rosemary ma przeciwwskazań. Spice nie powinien być stosowany u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym, dzieci i kobiet w ciąży, epileptyków i ludzi z chorym żołądkiem.