524 Shares 3189 views

Jak przygotować sushi w domu

Sushi – jeden z najbardziej popularnych potraw japońskich. Zazwyczaj kupujemy je gotowe, ale doświadczenie pokazuje, że nie ma nic, trudno je gotować samemu. Trochę wolnego czasu i chęci – i będzie sukces. Tak, nauczmy się jak zrobić sushi w domu.

składniki

Pierwszą rzeczą, którą trzeba iść do sklepu i kupić wszystko, czego potrzebujesz. Musimy następujące produkty do sushi:

 • Nori – algi ot hartowana, w którym będzie zawijać pozostałe składniki.
 • ocet ryżowy. Jeśli nie można kupić, można gotować we własnym zakresie: należy zmieszać cukier (2 łyżki) i soli (1 łyżeczka) z 1/3 szklanki zwykłego octu (3%).
 • Rys. Ryż na sushi, które wybrać? Można kupić specjalny i może być zwykle – round „Krasnodar”.
 • Sos sojowy – jako dodatek do sushi.
 • Mat – mata jest bambus, który jest przeznaczony do składania bułek.
 • Wypełnienie – oprócz ryżu, ziemia zostanie oddany w solonej ryby (łosoś, pstrąg), jak również ogórek i miękki ser Philadelphia. Ty, oczywiście, można wybrać inne składniki.

Jak przygotować sushi w domu: krok po kroku

 1. Zacznijmy ryżu. Mała rodzina tylko dwa z jego okularów. Wlewamy ryż w misce i zaczynają się dokładnie umyć. Być może będzie musiał zrobić to kilka razy, aby uzyskać czystą wodę. Następnie wylać ryż z wodą, daje to parzenia dla dobre 20 minut.
 2. Rozprowadzić w garnku, wlać dwie szklanki wody (jak ryż, tyle wody), przykryć pokrywą, doprowadzić do wrzenia i gotować do gotowana aż do odparowania wody.
 3. Wyjąć ryżu przed ciepłem i nadać mu warzenia pod pokrywą zamknięty przez kilka minut.
 4. Przesuwamy gotowanego ryżu w plastikowej lub drewnianej miski i zalać go wypełnić. Przygotowując ją w ten sposób: wziąć dwie łyżki octu ryżowego, dodać do niego taką samą ilość cukru i łyżeczkę soli. Wszystkie składniki rozpuszcza się.
 5. Należy zauważyć, że wypełnienie jest dodawany do lekko chłodzony ryżu. Delikatnie wymieszać z drewnianą łyżką, tak że nie przesuwa się.
 6. Teraz będziemy wyłączać bułek. Jak przygotować ziemię, tak aby uzyskać piękny i nie rozpadnie? Przyjdź na matę pomocy. Umieścić go na stole, może być pre-wrap folią ze względów higienicznych.
 7. Leżał na macie arkusz nori, jak pokazano na powyższym zdjęciu. Gładka strona ffjon umieszczony jest na matę, będzie prostopadle do poziomych pasków z bambusa.
 8. Mokrymi rękami w wodzie, mając na kilka ryżu i rozprowadzono na ffjon pozostawiając centymetr od krawędzi arkusza za darmo.
 9. Smaruje nori wasabi i rozprzestrzeniania nadzienie na krawędzi arkusza, który jest bliżej nas jednolita warstwa z jednej strony na drugą.
 10. Teraz skręcamy arkusz nori przez matę. Skręt, od siebie, w kierunku swobodnej krawędzi, lekko naciska na samej rolce. Mamy zwilżyć krawędź nori wodą i upewnij się, że jeden koniec nakłada się na siebie i są dobrze zakorzenione.
 11. Czeka przez pewien czas, a następnie zanurzane w wodzie, pocięte na rolkach nożem na części plastry.

Teraz, gdy wiesz, jak zrobić sushi w domu. Pozostaje tylko uświadomić sobie, że cały proces rzeczywistość i cieszyć się wyśmienite dania kuchni japońskiej.