533 Shares 5574 views

Koper: sadzenie i pielęgnacja. podstawowe zasady

Koper, sadzenie i pielęgnacja, która nie wymaga dużo wiedzy jak uprawa znany był już w starożytnym Egipcie, gdzie aktywnie spożywane w nasionach tej rośliny. Jego nazwa w języku rosyjskim pochodzi od czasownika „posypać”, ponieważ zioła przed podaniem posypać drobno cięte i jego konkretnego naczynia. Kultura jest roczny i odporność na zimno, ponieważ Nasiona można kiełkować w temperaturze około 3-5 °, a sadzonki przeżycia podczas mrozów sprężynowych.


Jak sadzić koper? Charakterystyka kultury takie, że Zieloni mogą być uzyskane od wczesnego lata do późnej jesieni do sadzenia roślin co dwadzieścia dni. Przed pierwszym sadzenia pod koniec kwietnia i na początku maja wykopano ziemię i przyczynić się około 17 g mocznika, superfosfatu około 25 gramów i około 17 gramów soli potasowych. Ilość materiału siewnego, w zależności od potrzeb wyładunku – podjąć zieleni 4-6 gramów na metr kwadratowy w celu uzyskania mniej potrzebnych nasion – 1,2 g tego samego obszaru. Odległość między rzędami roślin wynosi 0,2 metrów, a głębokość sadzenia – od jednego do trzech centymetrów (im większa jest gleba, nasiona powinny znajdować się bliżej powierzchni).

Jakie funkcje ma sadzenia koper? Rosnące Jest możliwe, aby rozpocząć jesienią, kiedy nasiona są zawarte w glebie pod koniec października lub na początku listopada. W tym przypadku, można uzyskać wczesne zbiory w przyszłym roku. Ekspertów uważa, że sprężyna jest lepiej roślin wykiełkowanych nasion, które do tych celów są moczone przez trzy dni w ciepłej wodzie o stałej temperaturze wynoszącej około 60 °, a następnie wyjmuje się i pozostawia do wylęgu kapusty.

Jakie są wymagania, aby gleba sprawia, koper? Sadzenie i pielęgnacja roślin będzie optymalna, jeśli przed nim na stronie rosły ogórki, pomidory i kapusta. Kiedy posadzone nasiona kopru, nie jest zalecane z niego wyrzucać z kopru włoskiego, jak kultury te są zdolne do wytwarzania hybrydy.

Że wstąpił swoją koper. Sadzenie i pielęgnacja w przyszłości są jak pielenie, podlewanie okresowych, pielenia, zbierając zieleni i nowe reseeding. Gdy rośliny są bardzo młodzi, zaleca się odchwaszczanie. Dressing zrobić jeden lub dwa razy w sezonie. W tym celu, dziesięciu litrów wody wynosi około 15 gramów soli potasu i około 20 g mocznika w leczeniu 3-4 metrów kwadratowych upraw. Następnie część obficie podlewane. Zwracamy uwagę na fakt, że nawóz azotowy lepiej nie angażować się, jako koper dobrze gromadzić się azotany.

Jak opodatkowania takiej kultury, jak koper? Sadzenie i pielęgnacja nie uda bez chorób i szkodników walki. Przez pospolitych chorób kultury są mączniak prawdziwy, rdza, mszyce i psylla. Radzenia sobie z nimi potrzeba usunięcie i zniszczenie kopii pacjentów, jak również głębokie kopanie gleby. Część chemiczne leczenie nie jest zalecane.

Koper to rośliny odporne na suszę, wilgoć nadmiar to jest szkodliwe. Optymalny system nawadniania do 6,5 litra wody na metr kwadratowy. Miernik raz lub dwa razy w tygodniu. Jeśli chcesz szczególnie pachnący upraw, a następnie zasadzone potrzebę kultury na obszarach o wysokim poziomie oświetlenia słonecznego.