560 Shares 5760 views

Simmental krowa – pochodzą ze Szwajcarii

Krowy rasy Simental, który wyraźnie wskazuje zdjęć czystej krwi tych zwierząt, została założona w Szwajcarii. Jest to prawdopodobnie jeden z najstarszych na świecie. Jest to sugestia, że krowy Simmental mają swój początek od zwierząt wyhodowanych przez skrzyżowanie dzikie wycieczki z bydła torfyanikovym. W przeszłości były one nazywane Berno. Szwajcaria zwierzęta te stopniowo zaczęła eksportować do różnych krajów.

Do tej pory, krowa Simmental rozwiedziony z dwoma celami: mięsa i nabiału i mięsa. W Rosji, drugi kierunek rozciąga się najbardziej.

Podstawowy kolor tego bydła – blado marmurkowy lub jasnożółty, co najmniej – czerwony i różnorodny. Rasowy Simmental krowa ma różowy język i lustro nosa i gardła wieków. Zazwyczaj osoby w kłębie osiąga wysokość sto czterdzieści centymetrów. Simentalskie krowy mieć mocne kości i proporcjach. Mają dużą głowę z szerokim części czołowej. Szyja jest zwykle dłuższy niż przeciętnie. Klatka piersiowa głęboka i szeroka, a byki są bardzo dobrze rozwinięte podgardle. Z tyłu i tylny bagażnik krowy Simmental szeroki, sacrum jest czasem podniesiona. Kończyny prawidłowo ustawiony. W wymię zaokrąglony kształt z dużym marginesem złączki mają kształt stożkowy lub cylindryczny.

Wady ciała krowy simentalskie eksperci nazywają nieregularne rozmieszczenie jego zadu, kołysać się z powrotem, jak również słaba rozwój przednich płatów wymienia.

Dzięki temu zwierzę wyświetlane kilka odmian, takich jak węgierski cętkowane czerwone Sadovskaya, bułgarski czerwony i Słowackiego czerwono-biały.

Produkcja mleka od krów w Simmental, w zależności od miejsca hodowli jest inny. Najbardziej wydajne bydła w centralnych rejonach czarnej ziemi, gdzie wydajność mleka jednostek wymienionych w stadnej, dają pięciu i pół tysięcy kilogramów laktacji.

Rekordistkoy rasy Ryabushko-1413, który na czwartym wydalaniu mleka dała 14584 kg tłuszczu 3,82 procent.

Rozpowszechniony krowa Simmental należących do takich grup powiązanych wysoce produktywnych o wyższej zawartości tłuszczu, jak Pan linia, margiel, Fasadnika, Zipper, Toreador.

Obecnie największe stado hodowlane ośrodek hodowlany koncentruje się na Woroneżu i Ukrainy w regionie Czernihów, jak również w Kijowie.

Cielenia krowy Simmental przechodzi w stosunkowo łatwy sposób. Cielęta, których waga przy urodzeniu osiągają żywo czterdzieści pięć kilogramów, może być z powodzeniem uprawiana na różnych poziomach karmienia, a przez cały rok ważą trzy Hundredweight gdy grubość tkanki tłuszczowej do sześciu milimetrów.

Koszty uprawy cieląt Simental do mięsa polutoragodovalogo wiek osiągnięcia maksimum osiem i pół jednostki podawania.

Ci, którzy wychowali tych zwierząt, wiedzą, że są posłuszne i pojętny. Inne cechy są simmentalok ich mobilność, dobry rozwój tkanki mięśniowej, a także odporność na choroby.