789 Shares 7560 views

Co karmić kaczki? rosnące kaczki

Jednym z pierwszych ptaków dotkniętych udomowienia, knagi ze stali. Nie jest zbyt wybredny w pielęgnacji i żywienia, rejsu, przodkowie, które są dzikie kaczki są dość popularne na podwórzu gospodarczym. Znaczący przyrost masy ciała w krótkim okresie – jedna z najważniejszych zalet takich popularnych ptaków.

Kaczka na gospodarstwie domowym: korzyści

Rosnące kaczki w domu jest skierowany przede wszystkim do szybkiego otrzymania mięsa. Określony z kurczaka zwykle, ma bogaty smak; trochę tłuszczu, z wyraźnymi dużymi włókien.

Jajko jest również produkt pochodzący od hałaśliwych zwierząt. Jedzenie, jednak, nie jest stosowane ze względu na rodzaj smaku, ale dobrze spędzony w pieczenia i gotowania różnych potraw (na przykład majonezu). Również wykorzystywane do inkubacji jaj w celu reprodukcji stad ptaków.

Zawartość produktem kaczek jest w dół – zażądał surowiec do wypychania poduszek i koców i odchody Duck – cenny nawóz organiczny.

Głównym dieta z kaczki

Treść takiego drobiu nie jest szczególnie trudne, nawet dla początkującego, najważniejsze – wiedzieć, co karmić kaczki domowe. Główną część władzy w „quacking” diety stanowią zbóż zawierających duże ilości węglowodanów zapewniających stabilny przyrost masy ptaków i wzrostu. Współczynnik strawności ziarna o 80%, znacząco wyższy niż u kur. Większość pożywienie dla kaczek jest kukurydza, która zawiera niewielki procent włókien, a tym samym łatwo trawione. Łączny udział w codziennej diecie, to może zrobić to pół. Pszenicy, bogaty w witaminy B i E, jest drugim co do wielkości jego wartości odżywczej, ale wyprzedza zawartości białka kukurydzy. Można użyć mąki pszennej, ale szlifowanie musi być szorstki, w przeciwnym razie jego małe cząstki mogą zatkać kanały nosowe ptaków, które prowadzą do niepożądanych skutków.

Mieszanina ziaren mogą być wzbogacone jęczmień, które powinny być zawarte w łącznej ilości nie większej niż 30%, ponieważ ziarna twardego trawione. Dlatego zaleca się karmić dorosłych zwierząt gospodarskich kiełkujących jęczmień, młodzież – do mielenia ziarna w stanie. Zaleca się również, aby karmić owies kaczki i roślin strączkowych, które zawierają wysoki procent białka i białka.

Co karmić kaczki, z wyjątkiem ziaren?

Jednakże, jeden do doprowadzania zboża kaczki nie jest wystarczająca. Co karmić kaczki, z wyjątkiem zbóż? Aby zróżnicować dietę, można użyć Otręby, Makuchy i posiłek. Bran – odpady z produkcji zbóż, są rodzajem ekonomiczne rozwiązanie: można je dodawać do mokrej zacieru do kaczki (ptak) zjada z apetytem. makuchy (z orzeszków ziemnych, rzepakowy, sojowy, słonecznikowy), bogate w tłuszcz, ponieważ jest produktem przetwarzania (formowania), roślin oleistych. W jej skład jest wystarczający potasu i fosforu – elementy układu potrzebne dla drobiu kostnego.

Co karmić kaczki, z wyjątkiem zbóż? Kaczki może być podawany wcześniej namoczone suchy chleb jedzą z przyjemnością.

Karmienie kaczek w lecie

Powyższy podawania nadają się do przechowywania kaczek w zimnej porze roku i doprowadzając w tym czasie powinna odbywać się 3-4 razy dziennie, (2 razy – wilgotny zacieru, 2 razy – suchej karmy). W lecie hodowli kaczek rozsądną cenę, ponieważ mogą one produkować na stawach i okolicznych pastwiskach, gdzie ptaki sami szukają pożywienia. Było to w okresie letnim, gdy łąki obfitość zielonej trawie, kosztuje mniej prawdopodobne, aby myśleć o tym, co karmić kaczki. W tym okresie, ptak może być podawany dwa razy dziennie.

Kaczka zjada w przyrodzie? Interesujące jest to, aby wiedzieć, co jej ulubione jedzenie jest rzęsy wodnej; osób dorosłych mogą być podawane w 0,5 kg na dzień w każdej głowicy, dzieci – w zależności od wieku, ale w mniejszym dawkowaniu. Posiekane mix zielonych ziół (koniczyna, groch, młodych pokrzyw, lucerna), podłączonych do mokrej zacieru, pomoże w krótki termin wzmocnienia wystarczająco wagi. Gotować zacier zapotrzebowanie w ilości do spożycia od razu, inaczej jedzenie szybko się pogarsza ze względu na ciepłe dni.

Dla jakościowego wzrostu i optymalnych kaczki produkcji jaj zalecanym odżywianiu dodawania mięsa i kości i mączki rybnej (bogata w fosfor, wapń, witaminy i białka, B) mogą być również podawane do produktów mlecznych (np niskotłuszczowy twaróg, co jest szczególnie przydatne dla kacząt) i doskonałe ryba.

Wymagane w pożywieniu powinna być obecna kaczek suplementy mineralne (kreda, muszle, skorupki jaj), w celu ułatwienia procesu trawienia i promować tworzenie kompletnych jaj w organizmie. Masticating żołądek stały pokarm ziarno jest wymagane mieszać żwiru lub gruboziarnistego piasku.

Co karmić kury

być używana do innych kur metodą wątek karmienia, co wymaga, aby zwiększyć ilość białka i stężonego paszy i zmniejszają ilość gruboziarnistego i soczystość. Jest to spowodowane koniecznością zwiększenia wapń i inne minerały.

Przy wzroście na mięso kaczki, którego długość wynosi średnio 2,5 miesiącach podawania powinny rozpocząć w chwili narodzin. W pierwszych dniach dzieciaki dają gotowane pokrojone jajka i niskotłuszczowy twaróg, który zawsze musi być świeża. Można nadać specjalną paszę o wysokiej zawartości minerałów i witamin.

Dwa tygodnie przed przewidywanym tuczu uboju, którego celem jest zwiększenie pokarmów białkowych w diecie, co prowadzi do przyspieszonego wzrostu mięśni. Tydzień przed pojawieniem potomstwa należy podawać więcej paszy, których działanie kieruje się do tworzenia tkanki tłuszczowej (gotowanych ziemniaków, zacieru, itd) i w celu wyeliminowania z diety mączki rybnej i ryb. W tym okresie zaleca się, by zminimalizować aktywność ruchową kur, kaczek.

Czysta i świeża woda – główny warunek za treść kaczek

W każdej chwili ptak powinien być zaopatrzony w świeżej czystej wody, jest to szczególnie ważne, jeśli nie są organami w pobliżu wody. Drinkers muszą być wyposażone tak, że kaczki można płukać nos w nich, ale nie pływać, inaczej woda będzie musiał zmienić sposób ciągły.

Więc po tym wszystkim, co jeść kaczkę? kaczki domowe są wszystkożerne ptaki, praktycznie zamiatanie w ślad za każdy żywności. Bezpretensjonalność do warunków przetrzymywania, szybkiego przyrostu masy ciała, odporność na choroby – są to zalety, dla których koszty te kaczki na podwórku domu.