855 Shares 8590 views

Ruddy Duck (czerwona kaczka) wygląda? Ruddy Duck: zdjęcia

Ruddy kaczki – świeże wodne, odnosi się do rodziny kaczki. W wielu kulturach różnych narodów, w tym słowiańskim, Ruddy został uznany świętym ptakiem. Ałtaju, aż do II wojny światowej, to ptak nie polował. Dopiero groźba śmierci z głodu zmusiła miejscową ludność do polowania to niesamowite piękny ptak.

opis

Ruddy kaczka wygląda? Duży ptak o wadze do 1600 gramów, na wysokich nogach. Z wyglądu jest to bardziej jak gęś, zwłaszcza w locie. Dorosły długość może osiągnąć 70 cm, rozpiętość skrzydeł. – 145 cm GIDD wyśmienitą nurkowania pływaka, biegać i latać.

Ruddy Duck (zdjęcie z nią tam w tekście) różni się piękne czerwone upierzenie. Na początku sezonu kolor jest bardziej ciemne, prawie czekolada, w czasie letnich oparzeń i zamienia jasnoczerwony z czerwonawym odcieniem. Ten kolor upierzenia prawie na całym ciele ptaka. Tylko kolor jest jaśniejszy. Pióra lotu skrzydła, ogon i nadhvoste ciemno czarny kolor z odcieniem zielonkawym.

Ponadto, pierze powłoka na obu stronach skrzydła ma wyraźnie widoczne białe plamy. Na wtórnych piór na krawędzi natarcia wyraźnie widoczne plamce zielony – „lustrze” Rachunek i nogi są czarne.

W okresie godowym samiec na górnej części szyi ma czarną ramką. Po rzuca „kołnierz” zniknie. W samochki po bokach głowy są widoczne niemal białe pióra. W młodym duller upierzenia przypominają one samice Ogar, coverts, bardziej szary niż biały.

halo siedlisko

Dzikie kaczki Ruddy ma dość szerokie halo Siedlisko: Turcja, Północno-Zachodnia Afryka, Grecja, Irak, Iran, Afganistan, Syria, Rosja, Mongolia, Ukraina, Bułgaria, Kazachstan, Rumunia, Indie i Chiny.

Pomimo tej szerokiej geografii, w niektórych krajach z powodu aktywności ekonomicznej ludności ptaków ludzkiej stale spada. Były czasy, kiedy dziki Ogar osiedlili się w mieście.

Znamiennym przykładem jest populacja Moskwie. Uważa się, że pojawił się w 1948 roku od ptaki odleciały z zoo. To właśnie w tym czasie ptaki żyjące w zoo Moskwa, przestał clip skrzydła.

Ptaki hodowane, żyją głównie na osiedlu Pokrovskoe-Streshnevo, Timiryazev Park i Forest Park Kuskovo. W zimie nie odlecieć, woli spędzić zimę w wodach wolnych od lodu. Nie zapomnij o swojej „małej ojczyzny„- Moscow Zoo, gdzie ciężki sezon zawsze są one karmione instytucje pracowników.

funkcje

Ruddy Duck posiada szereg cech, które są unikalne dla tego gatunku ptaków:

  • żyją w opakowaniach, preferując pary (zebrać w stadach tylko podczas linienia lub zimowania);
  • choć należą do ptactwa, nie wymagają dużych zbiorników do normalnego życia;
  • podczas godów jest samica wybiera Drake'a;
  • samolubny ptak nie toleruje rywali na jego terytorium oraz dyski nawet z ciężkim ciała ptaków wodnych własnego gatunku.

Ruddy Duck (fot naprawdę podziwiałem) ma donośny głos, i są gotowi do użycia. Jednak jej krzyk jest bardziej jak osioł, a u kobiet to głośniej i ostrzej.

żywność

Jedzenie Ogar lub czerwony kaczka, szukając zmierzchu lub w nocy. Popołudnie odpoczynku ptaków. Ogar zjada zarówno roślin i zwierząt żywności. Pokarm dla ptaków mogą służyć jako robaki, małe chrząszcze i inne owady. Ruddy Duck przy okazji może odebrać i padlina.

W wodach filtrowane ptaków wodnych w poszukiwaniu pożywienia. Mogą jeść skorupiaki, małe ryby i żaby. Ale wciąż wolą żerują na lądzie. Wypasu na łąkach, wyrywanie młodych zielenie. Jesienią dziobać na polach nasion zimowych. Mądry ptak podnosi na drogach ziarno rozlanych podczas transportu.

reprodukcja

Po powrocie z hibernacji w marcu, kiedy jeszcze w wodach nie powinien zejść z lodu, Ogar rozpocząć poszukiwania partnera. Inicjatywa pokazuje samicę. Drake może stać tylko na jednej nodze lub z głową w dół i privolakivaya skrzydeł, chodzić w kółko wokół jego przyszłej „żony”.

Ogar lub czerwone kaczka gniazdowania nory wybrać lisy i inne zwierzęta rycie. Może ustawić swoje gniazdo w szczelinie skalnej lub dziupli. Kostium i starych opuszczonych budynków, a strome zbocza w pobliżu brzegu. Nawiasem mówiąc staw – nie najważniejszą rzeczą w wyborze miejsca na gniazdo. Może ona znajdować się w odległości 2-3 km od niej.

Monogamicznych ptaków, tworzyć parę od wielu lat. Niektórzy nawet wolą gniazdo rok po roku to samo. Po kryciem i gniazdo treningowej (koniecznie są wyłożone grubą warstwą białego puszystego) każdy Samica jedno jajo na dzień. jajka mleko lub śmietana, o wadze 80 gramów. Wystarczy r 8 do 12 jaj, czasami więcej – do 18 sztuk.

Po kaczka położy ostatnie jajko, siada na sprzęgle. W trakcie brooding samca jest bardzo agresywny i nie pozwolić nikomu na ich terytorium. Instynkt chronić gniazdo jest tak silny, że ptak nie zawsze odpowiednio postrzegają sytuację i bez wahania można capnąć większego przeciwnika.

Po upływie 30 dni tam kaczych. Fuzzy pisklęta czystej bieli, z wyjątkiem górnej części głowy – to czarny i brązowy z powrotem. Ruddy Duck natychmiast zabiera je do stawu. Maluchy doskonale pływać i nurkować. Rodzice, jednakowo, do opieki nad pisklętami do dwóch i pół miesiąca, dopóki nie wzrośnie na skrzydle.

Dojrzewanie młodych do dwóch lat. W tym okresie, kaczki zaczynają tworzyć parę.

Captive hodowla

Ogar lub czerwony kaczka (jedyna różnica jest w nazwie), drobny rasy w niewoli. Oni szybko przyzwyczaić się do ludzi i warunków utrzymania. Agresywne zachowanie podczas inkubacji i rozpaczliwej obronie swych młodych sił mistrzów Ogar zapewnić im oddzielną częścią ogrodzonym.

W zwykłych warunkach przetrzymywania, jak również z innych gatunków kaczek :

  • latem rzucić z łóżka na noc, spacery wodą (nawet kąpiel garnitur);
  • zimą ciepłe środowisko z obfitej ściółki i stały dostęp do poideł wodnych.

Piękne rozmyślać instynkt i naturalna twierdza pozwalają dzieci do 100% zachować piskląt.

Ptaki wodne potrzebne, może to być naturalne lub sztuczne staw. W celu uzyskania dobrze odżywionych kaczki wadze 3-4 kg i drakes – 6,5 kg, pasza dla drobiu należy obficie. Dieta dodano otręby, ziarna, odpady z tabeli. Jakość mięsa zależy od żywienia diety, z prawem treści dostaje przetargu chudego mięsa diety. Oprócz mięsa, z czerwonych kaczek może uzyskać maksymalnie 120 wysokiej jakości jaj i piór.

Jest to ptak interesujące z punktu widzenia osadników sztuczny park. Szybko znajdzie miejsce do gniazdowania i przyzwyczajone do ludzi.

polowanie

Mięso Ogar jesień z przejściem na wegetariańskie jedzenie jest bardzo smaczne, bez posmaku.

Są ścigani jak inne kaczki. Zazwyczaj wykonane z Skrad w pobliżu stawu. Jedyną rzeczą, którą należy zwrócić uwagę na doświadczonych myśliwych podczas polowania tego ptaka: jeśli to możliwe, aby strzelać raz na parę. W przypadku śmierci jednego z drugim Ogar jest koło miejsce śmierci partnera i melancholia krzyk. Spektakl nieprzyjemne i wstrząsające. Kolejny ptak wydobywa się w miejscach i linienia podczas migracji.