370 Shares 4785 views

Jak gotować ser z jogurtu w domu?

Ser z jogurtu w domu mogą być przygotowane na różne sposoby. Dzisiaj prezentujemy Państwu najbardziej prostych i niedrogich opcji, które nie wymagają dużej ilości składników.


Miękki ser z kefiru: Strona Receptura

Dowiedz się, jak przygotować taki produkt sam może każdy. Rzeczywiście, w tworzeniu twaróg nie jest wielkim problemem. Z reguły taki produkt bardzo podobny do adygejski. Smak i twardość w dużej mierze zależy od surowca, który jest fermentowany napój mleczny.

Należy również zauważyć, że ser z maślanki uzyskane w domu mniej kalorii niż podobny produkt stałym lub stopionym. W związku z tym, że jest bardzo przydatny do jedzenia dietetycznego i niemowlęcym.

Więc jak zrobić domowej roboty ser z kefiru? Receptura tego produktu wymaga korzystania z następujących elementów:

 • domowy jogurt albo sklep nie jest bardzo gruby – 2 butelki lub 2 litrów;
 • olej naturalny masło – w przybliżeniu 50 g;
 • świeże duże jajko – 1 szt;.
 • jadalny sodowo – ½ małą łyżeczkę;
 • sól – łyżeczki (może być mniejsza lub większa stosowane do smaku);
 • słodka papryka – 1/3 małej łyżeczki.

ser gotowanie

Przed dokonaniem sera z kefiru, twarogu powinien być przygotowany. Aby to zrobić musimy wlać napój mleczny w dużej misce, a następnie zainstalować go w kąpieli wodnej i stopniowo podgrzewana. W wyniku obróbki cieplnej trzeba oddzielić surowicę. Najważniejsze z tym – nie przesadzaj z kefir i w żadnym wypadku nie doprowadzić ją do wrzenia.

Po jogurt się gęste i wytwarza duże białe płatki powinny być wyrzucane do cedzidło uprzednio pokryte gazę. Kolejny produkt muszą pokonać cały nadmiar cieczy do mocowania zawartości torby i zawieszony na miskę na 16-22 minut. W tym czasie, liście wilgoć i jogurt przekształcony twarogu.

ser gotowanie

Jak widać, gotować sera z kefiru bezpośrednio nie działa. Kwaśnego napoju mlecznego, upewnijcie się, że ser, a dopiero potem przystąpić do tworzenia pożądanego produktu.

Po składnik w postaci cząstek wytwarza się i wszystkie z nich będą się nadmiar wilgoci, wymagane jest, aby rozłożyć w misce, a następnie dodać jajka, łyżka soda, papryka, masła i soli kuchennej. Wymienione składniki muszą być silnie widelec zacieru, a następnie na nowo umieścić w łaźni wodnej. Tak więc na piersi masa jest zobowiązany do stałego monitorowania. Gdy zacznie się topić (około trzy minuty), powinna ona przeszkadzać energicznie drewnianą łopatką. Proces ten jest zalecany do przeprowadzania aż cała masa nie będzie przypominać o konsystencji sera. Innymi słowy, należy tworzyć lepki żółty produkt stanu jednorodnego, czyli bez bryły. Typowo, proces ten trwa około ź godziny.

Tworzą miękki ser

Jak widać, ser z jogurtu w domu nie jest bardzo trudne do zrobienia. Po masa mleczarski będzie gotowy, powinien zostać rozszerzony w kształtującego. W tym przypadku, naczynia muszą być przygotowane z wyprzedzeniem. Wymagane jest, aby umyć, wysuszyć i obficie nasmarować masłem. Najlepiej, należy użyć dowolnego plastikowy pojemnik lub bambusa miska.

W ten sposób gotową masę serową należy umieścić w formie dobrze, a następnie wysłać do komory chłodzącej. W tym stanie, pożądane jest utrzymanie produktu wynosiła około 2 godzin.

Jak korzystać?

Ser z jogurtem, domowe receptury zostały przedstawione powyżej, uznaje się za niezdatne do spożycia po zamarza dobrze. Nie powinno grube pocięte na kawałki i obecny przy stole z chleba i masła.

Jeśli chcesz pikantny ser z jogurtu w domu, w domku, wykonane z sfermentowanego napoju mlecznego, wymagane jest dodatkowo dodawać żadnych przypraw, przyprawy, orzechy i inne składniki. W rezultacie, można uzyskać naturalny produkt mleczarski, która może odwołać się do absolutnie wszystkich członków rodziny.

Twaróg z kefirem: prosty przepis

Jak wspomniano powyżej, dokonać domowej roboty ser może być na wiele sposobów. W tej części artykułu, zdecydowaliśmy się zaprezentować najprostszy i najszybszy przepis, dzięki któremu można uzyskać najsmaczniejsze produkt mleczarski jak najbliżej do adygejski.

Tak więc, do wytwarzania sera z kefiru w domu, musimy:

 • domowy jogurt albo sklep nie jest bardzo gruby – 2 butelki lub 2 litrów;
 • sól – łyżeczki (może być mniejsza lub większa stosowane do smaku);
 • Czosnek – kilka ząbków;
 • cukier – zastosowanie do gustu;
 • Świeże zioła – stosowane do smaku.

Przygotowanie jogurtu

Mleko, jogurt, ser – to najpopularniejsze produkty mleczne, które nie potrzebują reklamy. Należy również zauważyć, że w ostatnich dwóch składników można łatwo uzyskać poprzez traktowanie tych pierwszych. Jak dokładnie powiemy teraz.

Jeśli nie chcesz, aby domowej roboty ser z zakupionych jogurtu, a następnie oferują gotować samemu. Aby to zrobić, rustykalny mleko musi lekko podgrzać, a następnie dodać 2 duże łyżki mleka kwaśnego napoju, dobrze wymieszać, zamknąć pokrywę plastikową, zawinąć w koc i utrzymać ciepło nawet na jeden dzień. W rezultacie, należy uzyskać naturalny domowy o wysokiej zawartości tłuszczu jogurt.

Obróbka cieplna jogurtu

Jak zrobić swój własny domowy ser? Kefir (kwaśne mleko) – stanowi podstawę wspomnianego produktu. Po fermentowany napój mleczny jest gotowy, należy wlać do miski i umieścić w łaźni wodnej. Podgrzewania jego zalecane bardzo powoli, w celu oddzielenia osocza. Typowo, proces ten trwa około 20-28 minut czasu wolnego.

Proces ekstrakcji

Podobnie jak w poprzednim przepisie, obróbka cieplna mleka fermentowanego napoju powinny być przeprowadzane tak długo jak zgęstnieje. Następnie zawartość misy jest wymagane, aby odrzucić durszlak się duży postęp w vystelit wielowarstwowym gazikiem.

Kiedy cały nadmiar wilgoci do drenażu, aby uzyskać wiele należy do smaku dodać soli kuchennej, cukru i tarty czosnek i szczypiorek drobno pokrojone warzywa. Wszystkie te składniki trzeba dokładnie rozciągnąć widelca, tak aby przyprawy równomiernie na produktach mlecznych.

Na koniec do masy ziarna należy umieścić z powrotem w ciasny gazą i dobry krawat. Powstały pakiet należy ułożyć w cedzidło lub innych naczyń z otworami, a następnie nacisnąć obciążenia. Jak ucisk doskonałego trzy-litrowy słoik po brzegi wypełnionej wodą.

W tym stanie, produkt zaleca się przechowywać przez 1-2 dni. W tym czasie cała wilgoć musi uciec z twarogu, dzięki czemu jest bardziej elastyczna i smaczne.

Jeśli chcesz poznać więcej sera, a następnie naciskając go z jarzma powinny być nieco dłuższe. Jednak w tym przypadku musi być umieszczona w komorze chłodzącej, w przeciwnym razie jest pleśnią i zakisnet.

Jak przedstawia tabela?

Po twaróg konfiguracji się pod wpływem obciążenia i maksymalnej sposób stracić całą wilgoć, należy go usunąć z gazy i umieszcza się w pojemniku z pokrywą. Produkt zalecany jest jako przechowywane w zimnie nie więcej niż dwa dni. Podawać do stołu konieczne jest, wraz z chlebem i masłem. Ponadto, twaróg często rozmaite sałatki, pizze i dania główne i zapiekanek.

podsumować

Prawie wszystkie self-made ser z jogurtem i serem wyglądają jak stopiony lub miękkich (Adygei) produktów mlecznych. Jeśli chodzi o stałą, a następnie uzyskanie wymaga specjalnej techniki, co jest bardzo trudne do zorganizowania w domu.

Należy również zauważyć, że można znacznie zmienić jakość smaku domowych serów, dodając niektóre składniki w nich. Nawiasem mówiąc, podczas wytwarzania takiego produktu jest oddzielać serwatkę od kefiru, to nie zaleca się do płynięcia. Po to wszystko wyjdzie bardzo smaczne naleśniki lub mieszania.