630 Shares 8318 views

Gdzie pochowano Puszkina – wielki poeta rosyjski?

Trudno przecenić wkład do skarbnicy literatury rosyjskiej, genialny poeta Aleksandr Siergiejewicz Puszkin. Chociaż współcześni i nie uważa jego talent, a ten człowiek wielokrotnie poddawano drwin, ale potomkowie byli w stanie docenić moc swoich słów. Dlatego wielu fanów, więc ważne jest, aby wiedzieć, gdzie Puszkin został pogrzebany, aby oddać hołd i złożyli kwiaty na grobie.


Podczas życia Aleksandra postanowił na jego miejsce spoczynku. Nie chciał być pochowany w Petersburgu, gdyż uważał, bagno miasta z niepozornych grobów. Poeta chciał jego prochy zostały przeniesione do rejonie Pskowa, w miejscowości Holy Mountain (obecnie Puszkin Hills), gdzie jego matka odpoczywa. Z tego powodu (mniej niż rok przed śmiercią), przyczynił się do skarbca klasztornego Svyatogorsk pieniędzy i zapewnił sobie kawałek ziemi.

Pomimo faktu, że do dzisiaj pozostał krypta z trumną, która jest zabytkiem, ale powiedzieć dokładnie gdzie pochowano Puszkina, nikt nie może. Gdy życie Aleksandra Siergiejewicz nie narzekać, nie może zostać pozostawiony w spokoju po śmierci. Nie ma powodów, by sądzić, że z rozkazu cesarza pochowali go potajemnie w Petersburgu, aw górach Puszkina leży zupełnie inną osobą.

Ponadto, nikt nie może powiedzieć dokładnie, gdzie grób Puszkina, ręka w jego długoletniego wroga – szef żandarmów Alexander Benckendorff. Według niektórych badań, osoba ta była bezpośrednio zaangażowana w organizację zabójstwo poety, co oznacza, że było to korzystne, aby ukryć ciało. Pogrzeb był bardziej jak operacji wojskowej, ponieważ Kościół nie zmieniło się w ostatniej chwili, niósł trumnę w nocy, nawet latarki nie są podświetlone, a dom, w którym zgromadziła zgromadzenie umarłych, został otoczony przez żandarmów.

Lament śpiewana na pokład skrzynki, która była trumna, a następnie „obciążenie” wysłał razem z zadowolenia Turgieniewa cesarz w prowincji Pskowa. Kwestia gdzie pochowany Puszkin, wzrosła w pierwszych miesiącach po jego śmierci. W społeczeństwie, były wszelkiego rodzaju plotek i spekulacji, ale prawo do wyrażania swoich opinii, nikt nie odważył. Na przestrzeni lat kilkakrotnie szansę otworzyć trumnę i przeprowadzenia ekshumacji ciała, ale do tej pory nie zostało zrobione.

Początkowo nikt nie kopać na dno, gdzie jest pochowany Puszkin Aleksandr Siergiejewicz, bo nie odważy się zakwestionować autorytet. Po drugiej wojnie światowej, dyrektor rezerwatu „Puszkin Hills” S. Geychenko pod przykrywką prowadzenia prac inwestycyjnych, które naprawdę potrzebne krypty i pomnik, przeprowadzone wykopaliska i otworzył trumnę. Ten człowiek nie odważył się bezpośrednio wyrażać swoje myśli, ale tylko w sposób bardzo ostrożny i wspomnianej postaci zaszyfrowanej, że ciało nie przypomina wielkiego poetę.

Jeśli następnie wysyłane do badania, aby utrzymać włosy, wtedy nie byłoby tajemnicy gdzie pochowano Puszkina naprawdę? I rozwiązać to nie jest bardzo pożądane. Geychenko wysłany kawałek drewna separatystycznej trumny i paznokci w funduszu muzeum, ale włosy nie jest dotykana. Po ekshumacji szczątków może być raz na zawsze rozwiązać pytanie: „Kto jest pochowany w miejscowości Puszkina gór?” W tej historii, wiele białych plam. Czy odpowiedzi na wiele pytań będzie, czas pokaże.