739 Shares 7568 views

Arthur Conan Doyle „Pies Baskerville'ów”. streszczenie

„Pies Baskerville'ów” (w oryginale angielskim – Pies Baskerville'ów) – historia Artura Konan Doyle, opisując przygody słynnego detektywa wszechczasów i jego asystenta. Pierwsza publikacja prac jest datowany na sierpień 1901. Ona często idzie w miesięczniku Strand Magazine. „Pies Baskerville'ów” i innym znaczącym momencie. Stało się to za ożywienie ukochanych bohaterów dla czytelników, jak to możliwe po jego śmierci w walce z liderem świata przestępczego Londynu Profesor Moriarty. Fani Conan Doyle był wysoko cenione „Pies Baskerville'ów”: książka zapewnić powodzenie kolejnych opowieści o detektywa z Baker Street.

W tej historii, Sherlock Holmes do zbadania tajemniczej śmierci Sir Charles Baskerville. Mieszkanie na Baker Street, 221-B pochodzi Dzheyms Mortimer, który jest lekarzem w małej parafii w hrabstwie Devonshire. On jest zaniepokojony nagłej śmierci jednego z jego pacjentów. Sir Charles Baskerville ciało zostało znalezione w parku własnej posiadłości. Pomimo faktu, że nie było dowodów na naturalnej śmierci spowodowanej postępującą chorobą serca, im coś lekarz ostrzegł, czyli gigantyczne utworów Pies niedaleko martwego ciała. I zmarły sam był głęboko przekonany, że jest to pies Baskerville'ów – tworzenie mistyczne pochodzenie, nawiedza jego rodzinę od kilku stuleci. Opinia sir Charlesa rozdzielone, a rolnicy z okolicznych gruntów, zgodnie z którym on sam miał więcej niż jeden raz , aby zobaczyć w nocy na bagnach płonące piekielną światła psa.

Zaintrygowany tajemnicy, Holmes bierze sprawy pod jego kontrolą. Już następnego dnia, spotyka się z synem z późno, Sir Henry. Nowo narodzone właściciel Enchanted Manor znajduje się na krawędzi: otrzymał anonimowy list z groźbami i porad z dala od rodzinnego gniazda. Nervosa Henry zaczyna pić ciężko i głęboko wierzę w tradycji rodzinnej. Sherlock znajduje w Londynie tajnego nadzoru młodego baroneta.

W przeciwieństwie do swego zwykłego Detektyw odmawia osobiście odwiedzić scenę zabójstwa i przekazał wszystkie uprawnienia do doktora Watsona, którym powierzył powszechnie towarzyszą sir Henry'ego i sprawozdanie na temat sytuacji w zakresie liter.

W trakcie dochodzenia, można stwierdzić, że Pies Baskerville'ów – nie ten drugi, jako oszustwo autorem przez sąsiada Jack Stapleton, który jest faktycznie bratanek zmarłego baroneta. Stapleton, osiedlając się w pobliżu pod fałszywym nazwiskiem, udało się przypodobać z Baskerville'ów z celem do przejęcia nieruchomości. W momencie, ucząc się od ujścia zmarłej legendy rodzinnej i pamiętając słabe serce Sir Charles, Jack okazuje swój przebiegły plan. Kupując ogromny czarny pies, Stapleton zdobywa swoją specjalną kompozycję świetlną i dostarcza potajemnie nocą psa Baskerville Hall.

Ustalono przyczynę zgonu i złej baroneta. Wyliczenie Stapleton była prawidłowa: widząc „złych stworzeń” Charles Baskerville zaczął biec, ale z powodu skrajnego strachu i stresu serce starego dżentelmena nie mógł się oprzeć. Ten sam zły duch próbuje obracać względem Henry, ale realizacja podstępnego planu zapobiec Dr Watson i Sherlock Holmes. Psie Baskervilles okazał się wyjątkowo duża próbka skrzyżowanie ogarów i czarny Mastif obfitych tartych fosforu. Próbując uciec z pościgu policyjnego, Stapleton utonięcia na bagnach Devonshire. Holmes próbuje uratować życie sprawcy, ale nie ma czasu.