627 Shares 2019 views

Vital i twórcze biografia Zhukovskogo V. A.

Wszystkie teksty rosyjskich poetów słusznie można je zwać Vasiliya Zhukovskogo jak jego nauczyciel. Mające najwyższy autorytet w rodzinie cesarskiej, jest on tak samo pomogło każdą petycję. Wkład z Żukowski VA w rozwoju kultury w tym kraju nie można przecenić. Nie tylko sam pisał, ale talent został przetłumaczony szereg arcydzieł literatury światowej.

Biografia Żukowski VA. Historia narodzin

Podczas wojny z Turkami rusyfikacji niemiecki mufy zrobione dwie siostry. Wysłał je na wychowanie w Rosji do swego przyjaciela – bogatego ziemianina Atanazy Iwanowicz Bunin.
Młodsza dziewczynka wkrótce zachorował i zmarł. Ale 16-letni Salha opanowane, nauczył się mówić po rosyjsku. Została ochrzczona i nazwana Elizabeth Dementievna Turchaninova. Bunin, do czasu, aby przyzwyczaić się do żony z 11 dzieci, otrzymanej z żoną odmówić wykonania obowiązków małżeńskich i pełną swobodę. Salha wkrótce stała się kochanką kapitana. W 1783 roku mieli syna. Bunin żył utrzymaniu zrujnowany szlachcic AG Żukowski. Atanazy Iwanowicz namawiali go do przyjęcia dziecka. Więc osiedla Mishenskoe pojawiła Vasiliy Andriejewicz Żukowski. Pani widział chłopiec zastąpić zmarłego jedynego syna Iwana. Obiecała przynieść Wasia jako matka, i dotrzymał słowa, pomimo faktu, że jej mąż przed śmiercią pozostawił nic Ani chłopca, ani Salchow.

Biografia Żukowski VA: edukacji.

Nawet w dzieciństwie Bunin napisał jego syn w huzarów w Astrachaniu. Przez sześć lat pełnił stopień chorążego, co automatycznie dało mu prawo do szlachty. Edukacja Bob otrzymał pierwszą rodzinę, a następnie w prywatnym pensjonacie. Ponadto, to było w szkole publicznej, z którego został wydalony za niepełnosprawność. Wtedy, jego edukacja wziął chrzestnej Barbara Afanasjewna Yushkova. W swoim domu zorganizował kina domowego. Tutaj po raz pierwszy pojawił talent literacki bazylia. Zainspirowany podobnym pochwały, on po prostu zanurzył się na piśmie. W wieku 12 lat został wysłany do Narva pułku w służbie. Paweł jednak, właśnie wydał dekret zakazujący biorąc nieletnich.

Następnie w 1797 roku Basil zidentyfikował pensjonat na Uniwersytecie Moskiewskim, który jest młodzież z powodzeniem ukończył z srebrnym medalem. W tym czasie spotkał się z Aleksandrem i Andreem Turgenevymi. Wspólnie zorganizowane społeczeństwo literacką. Po przestudiowaniu Basil został wysłany do pracy w biurze soli policjant sekretarki. Jednocześnie on nadal angażować się w ich własnej literatury, w szczególności tłumaczeniami. Po śmierci Pavla I Zhukovskogo przeniesiono do Petersburga. Tam spotkał się z Karamzin, który był zachwycony talentem młodego mężczyzny. Nikołaj Michajłowicz opublikowany w jego „Journal of Europe” jeden z przekładów Żukowski jest. Publikacja przedstawia Vasiliyu Andreevichu naprawdę ogólnokrajowy rozgłos.

Biografia Żukowski VA. 1802-1815 roku

Trwało to sześć lat, pierwszy okres twórczy. W tym czasie uważał się modne w momencie sentymentalizmu szkoły. Od 1808 roku na podstawie zagranicznych źródeł Żukowski zaczął tworzyć ballady. W ten sposób rozpoczął się drugi, romantyczny, okres w jego twórczości. W maju 1811 roku przybył do Żukowski matki z gorzką wiadomość o śmierci pani, a kilka dni później i ona odeszła. Rok później rozpoczął wojnę z Napoleonem.

Żukowski dołączył do pułku rezerwy w randze porucznika. Po wojnie zdecydował się poświęcić całe swoje życie literaturę. Uvarov, dobry przyjaciel rodziny, aby pozyskać dla Wasilija emerytury dla sądu poety, wprowadził go do cesarzowej Marii Fiodorowna. Ona mianował go czytnika i jego nauczyciela literatury.

Biografia Żukowski VA. 1816-1840 roku

Od tego roku rozpoczął się 25-letni pobyt poety na dworze. Osiadł w Pałacu Zimowego i otrzymał rentę dożywotnią. Na początku roku został mianowany nauczycielem literatury dla młodej Wielkiego Księcia Mikołaja, a siedem lat później był mentorem dla ich najstarszy syn, Alexander. W 1826 Żukowski, otrzymanego urlopu, wyjechał do Niemiec, gdzie poznał Goethego. W 1831 roku poeta mieszkał w Carskim Siole równocześnie z Puszkina. Kiedy w 1836 roku, dowiedział się o zbliżającym się pojedynku, cały tydzień próbuje załatwić sprawę pokojowo. I to już prawie się stało, ale Puszkin wiał pisanie Heeckeren obraźliwy list.

Poeta Żukowski. Biografia: 1841-1842 rok

W tym czasie związek poety z dworem cesarskim znacznie się pogorszyła. On honorowo emeryturę i przeniósł się do Niemiec. Tam 58-letni poeta w końcu ożenił się z córką artysty Reitern Elizabeth. Para mieszka w Düsseldorfie. Aw Niemczech słabnie aktywność twórczą Żukowski. W 1842 roku para miała córkę, a trzy lata później – syna.

Krótka biografia Żukowski VA. 1848-1852 roku

Jesienią, rodzina przeniosła się na stałe mieszka w Baden-Baden. Wiersz „Carskie Sioło Swan”, napisany w 1851 roku, był ostatnim w spuścizny poety. On zawsze marzył o powrocie do ojczyzny. W marcu 1852 Żukowski dowiedział się o śmierci Gogola. Po tym, on położył się do łóżka i nigdy nie wzrosła. W kwietniu 1852 roku, więc nie zrobił. W lecie swego sługi przeniósł gospodarz pozostaje w Petersburgu. Żukowski został pochowany obok Karamzin.